Skocz do zawartości

LSP z wyższej półki


Rekomendowane odpowiedzi

Carire woskuje Audi RS6 Glasurem zgodnie ze sztuka na HDC. Efekt jest wiecej niz zadowalajacy. Lakier jest w bardzo dobrym stanie, na calym aucie jeszcze wet sandingu nie zrobilem, ale tam gdzie poszla taka korekta jest swietnie. Na wiosne zaszalalem i kupilem pelne opakowanie Concours, co by skoczyc szczebel wyzej, zwlaszcza, ze zrobiona maska z samplera bardzo mi sie spodobala. Po poleceniu calego auta, zgodnie ze sztuka na HDC jest hmmm... ok, ale w koncu to i az Concours i tylko Concours, wiec wypada miec :kox: jakos trzeba sobie ten zakup wytlumaczyc. Zony Audi lece juz drugi sezon SV Mirage i wyglada extra, ale sampler wlasnie Atlantique polecial na jej auto oczywiscie pod HDC, tak, zeby miec odniesienie co by nie bylo nizszej polki SV. Efekt przerosl moje oczekiwania. Nie twierdze, ze SV jest zly, bo to swietny wosk, byc moze nie wygladal genialnie do tej pory, bo nie byl kladziony na dedykowanego cleanera, ktorego normalnie w siwecie nie mam. Na S3 poszlo mi dokladnie 5gram, co prawda lakier dostal cieniutkie warstwy, ale przod (zderzak, maska i blotniki) x2 i kladlem wszedzie na lampy, szyby poza przednia, plastiki i uszczelki, bo mozna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SV Mirage i wyglada extra

 

Atlantique oczywiscie pod HDC, Efekt przerosl moje oczekiwania

 

obawiam się że "zamieszał" HDC... :o jeśli między Mirage a Atlantique jest taka przepaść, to może ja muszę jednak zacząć wszystko od nowa... :shock:;)

 

plastiki i uszczelki, bo mozna

 

Tak pisano, więc kiedyś zastosowałem i..... nie polecam :thumbdown::)

 

[ Dodano: 17 Lipiec 2012, 22:50 ]

SV Concorso i BOSa?

 

W PL raczej nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodo, R222 - panowie nie ten dział, nie róbcie OT

 

Wysil się i rozwiń temat - skoro taki z Ciebie omnibus. To jest forum i nie są tu sami znawcy - a z drugiej strony to rozumiesz głębię pytania z mojej strony ?? Na chwilę obecną to sam zrobiłeś OT więc odpuść sobie.

Temat jest taki a nie inny więc jak nie masz nic ciakawego do napisania to siedź cicho.

 

Moderatorzy są od strofowania/ upominania/ kasowania więc nie wyłaź przed orkiestrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MatthewG napisał/a:

SV Concorso i BOSa?

 

 

W PL raczej nie....

 

Wydaje mi sie, ze znalazlby sie jakis... Freak? :idea:

 

Akira, Koledze pewnie chodzilo o to, ze te woski nie lapia sie do wyzszej polki... Chill :good:

 

Jako woskowy laik, ktory specjalnie nie dostrzega roznic miedzy woskami powiem, ze HDC+Concours+ AF Finale swietnie wyciaga ziarno, natomiast CF Pro+ Insingnis V2, przynajmniej dla mnie, daje cos w stylu ' nie wiem co, ale wyglada tak, ze ja pier... :shock: ' Reszta, czyli carbon, destiny, ital, glasur, shield na LC9Z to roznica w zapachu, troche aplikacji... Wyglad? 99,9% raczej nie zauwazy roznicy...

 

Poraz kolejny przepraszam za brak polskich znakow... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MatthewG napisał/a:

SV Concorso i BOSa?

 

 

W PL raczej nie....

 

Wydaje mi sie, ze znalazlby sie jakis... Freak? :idea:

 

Akira, Koledze pewnie chodzilo o to, ze te woski nie lapia sie do wyzszej polki... Chill :good:

 

Jako woskowy laik, ktory specjalnie nie dostrzega roznic miedzy woskami powiem, ze HDC+Concours+ AF Finale swietnie wyciaga ziarno, natomiast CF Pro+ Insingnis V2, przynajmniej dla mnie, daje cos w stylu ' nie wiem co, ale wyglada tak, ze ja pier... :shock: ' Reszta, czyli carbon, destiny, ital, glasur, shield na LC9Z to roznica w zapachu, troche aplikacji... Wyglad? 99,9% raczej nie zauwazy roznicy...

 

Poraz kolejny przepraszam za brak polskich znakow... :oops:

 

Juz rozumiem ale teraz pytałem się o trwałośc jako wosk na zime i wiem ze chyba titanium-shield sie sprawdzaja dobrze, zgadza się? Czy nie jest tak do konca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się Shield ma dodatek teflonu podobnie jak Race Glaze 4x4.

Titanium też ma w sobie dodatki,nastawione na trwałość.

Ogólnie jak znajdę czas na turbo-korektę to zrobią test na masce Z Titanium vs. RG 4x4.

Co do tego drugiego jestem spokojny,patrząc jak zachowuje się RG55 po prawie 3ech miesiącach :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

titanium nie jest mistrzem trwałości, w zimie trzymał się podobnie jak atlantique około 2 miesiące, w lecie jest lepiej, myślę że ze 3 może łapnie, tyle że jeszcze używam QD a one zawsze oszukują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pisano, więc kiedyś zastosowałem i..... nie polecam

 

 

Dlaczego ? :idea:

 

 

To jaki jest "mistrzem trwałości" z wosków z wyższej półki?

 

 

Crystal Rock...

 

a inny godny polecenia na zime?

Bo CR to jest wiadome tylko ta zaporowa cena....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Dlaczego ?

 

Praktycznie zawsze "wylazł" biały nalot, może kwestia jakości tworzywa i grubości warstwy, ale przy waxingu :-] staram się unikać okolic lusterek listew etc... ;)

 

Taki sam efekt jest po Glasurze czy Destiny. Po myciu, czy dwoch wylazi bialy nalot...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecenia na zime?

 

Ja jeżdżę na Majeste i polecam, bo zima go nie rusza - działa.

 

 

Lecz... zimą dla aut niegarażowanych lepiej sprawdzą się powłoki typu GTechniq, CarPro lub 3D od 4nano.

 

 

Carire - tutaj masz Shield vs CR na "wole roboczym" Dzinkinsa (pasażer Shield). Na Audi od strony pasażera CR -> Destiny -> LA Miss Windor Black (po jakimś tam przebiegu)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.