Skocz do zawartości

LSP z wyższej półki


Rekomendowane odpowiedzi

Ile km puma pokonuje dziennie/miesiecznie ? auto jest garazowane ?

 

max do 50 km dziennie (szkoła, "coś" na mieście itp), od aplikacji cos ponad 2 tys km. Tak, auto garażowane.

 

Jak na 3 miesiace i wosk naturalny to chyba nie jest zle

 

Myślę że tak, choć po myciu ręcznym liczę na miły "zonk".

Gdyby nie kilkudniowa kołderka, jaką Pumcia dostała na czas prac przy T4 Super Veloce :-]:D - byłoby znacznie lepiej.

 

img0027gs.jpg

 

Evo chyba taką pierzynkę też zafundował swoim tytanom :o był filmik z topniejącym śniegiem :o . Obstawiam że to ten właśnie "cios" zabija szybciutko nawet takich zawodników...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Moje auto było przykryte śniegiem już jakieś 3h po wyjeździe z hali i dojechaniu do domu, ile razy go odśnieżałem od momentu aplikacji to nawet nie liczę,a nie uznaje opcji "tylko szyba kierowcy, reszta sama spadnie"...fakt faktem nie są to idealne warunki do testowania butików , ale "life is life" ,warunki są jakie są a smarować czymś trzeba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam że to ten właśnie "cios" zabija szybciutko nawet takich zawodników.

 

Ojj raczej nie.

Szukamy dalej :-]

 

To podpowiedz coś Miszczu :P

Myślę że, sytuacja kiedy to czapka śniegu siedzi przez noc na samochodzie a przed południem zaczyna się roztapiać od słońca/temperatury jest gorsza dla wsoku, niż najwieksze zamieszanie na bezdotyku i/lub jazda w deszczu :o:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Mam swoją teorię ale jak powiedział wielki tego miejsca jest zbyt śmiała

 

 

Masz moje publiczne przyzwolenie na głoszenie w tej sprawie nawet najbardziej śmiałych teorii, Ci co się będa śmiali zarobią po punkciku ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo, Ok.

Doszukuję się niuansów w warunkach aplikacji.

Konkretnie chodzi mi o wilgotność powietrza.

Nie tylko temperaturę.

Zaczynam zauważać iż w suchych warunkach woski lepiej łączą się z lakierem.

no.... mówiłem że odważna teoria.

Zauważcie że wilgotność wpływa na proces schnięcia i parowania pod czas aplikacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Tydzień śmiałych teorii w pełnii, wiec kolejna moim zdaniem ciekawa , z DW :

 

What did you think of CR Simon? Being a hybrid it should have excellent durability?

 

 

CR tutaj to nie Christiano Ronaldo, tylko Crystal Rock dla jasności :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas na pierwsze ręczne mycie, które odbyło się wczoraj. Brud przyspoił się do lakieru dość mocno, ale pre wash z Glorii, potem dawka "od serca" SV CarBath i poszło bez problemu, ale jednak nie było to wrażenie letniego mycia przykurzonego auta. Po komisyjnym laniu wody z węża (myjka rozłożona jeszcze na części) osuszyłem Pumcie wspomagając się QD SV QuickFinish.

 

Dzisejsze kropelki atmosferyczne, proszę oglądać w małym okienku, obiecuję się ogarnąć i wiosenne zamieszania będą już "haj definiszyn" :-]:-]:-]

 

 

 

Wczoraj powstał filmik na bezdotyku, ale jest on przeznaczony tylko dla widzów o mocnych nerwach, więc będzie nieco później :-]:-]:-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
wspomagając się QD SV QuickFinish

i zawsze się zastanawiam, po czym są w tym momencie 'kropelki'?

Fakt, że niestety nigdy nie używałem SV QF, ale pewnie działa podobnie do innych QD? Czy nie tak?

Zwykle po samym QD, kropelki się pojawiają, dlatego ciekaw jestem, jak by to wyglądało po samym myciu, czyli sam CR. Może robił ktoś taki test?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Fakt, że niestety nigdy nie używałem SV QF, ale pewnie działa podobnie do innych QD? Czy nie tak?

Zwykle po samym QD, kropelki się pojawiają, dlatego ciekaw jestem, jak by to wyglądało po samym myciu, czyli sam CR. Może robił ktoś taki test?

 

 

QF w kwestii kropelkowania, i ogólnego podbijania wosków jest praktycznie pomijalny, od tego w gamie SV jest Nano Express. Można gdybać "co by było gdyby", ale śmiem twierdzić że bez uzycia QF byłoby bardzo podobnie, o ile nie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze się zastanawiam, po czym są w tym momencie 'kropelki'?

 

QD SV jest na bazie wody, o dokładnie takiej samej konsystencji, zostawia leciutką mgiełkę i ułatwia dosuszenie ale na pewno nie działa w stylu "liquid wax". Przy takim choćby ProDetailerze CG jest dosłownie "zwykłą wodą" ;)

 

Nawet jesli coś tam, coś tam poprawił, to na "demineralnej" pod cisnieniem sprawy mają się tak: :-]:-]:-]

 

 

:shock::shock::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaimponowałeś mnie normalnie tym montażem i ta nuta

 

Pardon, zapomnialem dodać, autorem filmu jest Kapral Pavlik :-] dzieki 8-)

 

Ano się trzyma, powtarzalne jest spostrzeżenie z innych testów, że CR niejako "łapie" brud, trzyma go, bawi się nim a po myciu nawet niektórym sealantom pokazuje "paluszek" :D:|

 

[ Dodano: 19 Luty 2012, 19:42 ]

Jednym słowem "hybryda" jak nic !!! :lol::D:-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.