Skocz do zawartości

LSP z wyższej półki


Rekomendowane odpowiedzi

Czysty LA MISS spisuje się równie dobrze i raczej takiego polecałbym do jasnego koloru

 

Dzięki za opinie na pewno sie przyda. Co do powyższego swtierdzenia to powiem tak, ogólnie nie biore wosku do stricte jasnych lakierów gdyż rózne auta sie samruje :) Jeśli typowo do jasnych nie zda egzaminów ( w co wątpie) to mam jeszcze Z carbona i Glasurka więc keine problem.

 

W podsumowaniu według Twojej opini stwierdzam że wosk jest godny polecenia i zda egzamin w sumie " na każdym" lakierze??

 

Co do Eclate to powiem tak: zwyczaj mam taki że do Każdego woku staram się dobierać dedykowany Cleaner ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marco, :song:

 

Ja tam się nie znam, ale... Śliwowice też niektórzy robią 70% i nie da się jej wypić, a Łącka jakoś wchodzi. ;):| I tyłem tańczą po niej wszyscy... :mrgreen:

 

Jedno jest pewne - wosk daje radę i różnica pomiędzy szczeblami cenowymi nie jest wydumana. Cokolwiek to jest - działa... :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marco mam tego Dodziaka for fun i faktycznie beton - nie da się nic nasmarować... :song: ale mam też kilka 70-centowych wosków i albo producenci tych "oszukanych" zmówili się i wciskają nam kit, albo też zajawkowy fun-brand Dodo próbuje "zamieszać" nam w głowach w ten sposób, skoro nie dają rady w/g zasady "dobry produkt broni się sam" - taka jest moja opinia...

 

 

... no ale jak przepłaciłem pare razy, to co mam napisać :D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marco, luz blues... ;)

 

Kubz, no tak. Tylko kto tu jest autorytetem? Zymol, Swissvax czy Dodo? :dontknow: Woski oprócz Carnauby to wiele różnej maści olejków i tym podobnych. Proces wytwarzania też może mieć na to pewien wpływ... To już bardziej zaawansowana chemia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master

Panowie !

Na temat % zawartości carnauby, było już kilkakrotnie i właściwie, można by rzec "wszyscy mówią prawdę". Problem w tym, że te % działają na niektórych trochę magicznie (na tych pod monopolowym też, tylko w stosunku do innych wyrobów :lol: ), więc i marketingowo to dobry kąsek reklamowy. Niestety, ale trudno jest porównać ten parametr pomiędzy poszczególnymi producentami, bo prawie każdy z nich określa ten % w stosunku do innej wielkości. Przykładowo, może być podany procent wosku carnauba nawet 70%, ale jako procent ilości carnauby w stosunku do wszystkich wosków zawartych w formule, mimo, że ilość całego wosku do reszty to np. 30% (myślę że pamiętacie o woskach przy których podano 100% carnauba :D ). Inni podają % carnauba w stosunku do objętości gotowego wyrobu. I nawet tu są różnice, bo mozna podać objętość w stanie 'suchym' (płatki carnauba), lub objętość po roztopieniu. Róznica jest ogromna.

Każdy z producentów podaje to co dla niego jest wygodniejsze marketingowo i jednocześnie nie dopowiadając wszystkiego, nie mogą być posądzeni o kłamstwo.

 

Jednym słowem, ten % zawartości, mmoże służyć jedynie do porównań w ramach produktów tego samego producenta.

Pozostaje oczywiście jeszcze inne pytanie, tzn. "Jakie to ma dla nas znaczenie?" :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo też zajawkowy fun-brand Dodo próbuje "zamieszać" nam w głowach w ten sposób, skoro nie dają rady w/g zasady "dobry produkt broni się sam" - taka jest moja opinia...

 

SV też naklejki ma i zajawkowy fun brand w postaci posiadania :P

 

Duragloss też był super fajny atomowy... :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umierający

 

Jeszcze coś tam zipie, ale jak na takie warunki jakie teraz panują i biorąc pod uwage fakt że wosk bardziej letni niż zimowy to i tak jest VERY GOOD. 3 miechy to kawałek czasu jest, więc ja bym sie cieszył że tak długo wytrzymuje... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.