Skocz do zawartości

LSP z wyższej półki


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

snap, generalnie poza walorem zapachowym nie widzę szczególnych plusów. ja miałem frutte tylko po to, żeby czasem powąchać coś innego niż zymol i raceglaze. trwałość dyskusyjna, do wyglądu coś wnosi tylko na ciemnych lakierach, ciężko się nakłada i równie ciężko poleruje (polerowanie trwa w nieskończoność właściwie).

w tej cenie jest masa lepszych wosków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że "testuję" ostatnio POLISHANGEL LA MISS White Galaxy położonego na szybko na szarym BMW żony z ciekawości na czysty ale bez cleanera samochód na którym ostatnie znaki życia pokazywał Z Concours. Nie będę dużo się rozpisywał bo na wiosnę chcę dokładnie i jak "w książce napisane" przetestować na kolorze do którego ten wosk został stworzony - white :-]

 

Ale tak na szybko fotki po nocnym deszczu (dodam wosk nałożony 15.12.2011 jedna warstwa, przebieg 200km)

 

img6133w.jpg

 

img6135pj.jpg

 

img6136j.jpg

 

img6137m.jpg

 

img6138a.jpg

 

 

 

 

dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

QD jest moim zdaniem spoko, dressing do opon też. Wosków uzywałem wszystkich poza Prezidentziale, wszystkie pachną rewelacyjne i dotarcie wszystkich trwa wieki.Woski sprawiaja wrażenie robionych na szybko w garażu, a nie przez poważną firme celujacą w wysoką półke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
ciężko się nakłada i równie ciężko poleruje (polerowanie trwa w nieskończoność właściwie).

Czy mógłbyś napisać czym objawia się to ciężkie nakładanie? Szybko schnie? Jest za twardy? Czy coś innego?

I druga rzecz to polerowanie. Również interesuje mnie w czym jest problem? Czy ciągle się 'maże'? Czy jeszcze coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kecav, Migliore nakładasz, jest bardzo oleisty i prawie w ogóle nie wysycha, po godzinie to co położyłeś na lakier wycierasz i jesteś w punkcie wyjścia. Niektórzy mówią, że migliore nie kropelkuje, ale jak może wosk nie być hydrofobowy? Po prostu nie ma go po wytarciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jest jeszcze taka kwestia, że ogromna oleistość wosków Migliore, wskazywałaby na powalający wręcz wet look , a tymczasem nawet Competizione na dobrze zrobionym lakierze Porsche wysiadał przy Glasurze czy Celeste Detaglio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
kecav, Migliore nakładasz, jest bardzo oleisty i prawie w ogóle nie wysycha, po godzinie to co położyłeś na lakier wycierasz i jesteś w punkcie wyjścia. Niektórzy mówią, że migliore nie kropelkuje, ale jak może wosk nie być hydrofobowy? Po prostu nie ma go po wytarciu.

No to nie bardzo rozumiem, w czym jego magia? W dodatku sklasyfikowany jako wosk z wyższej półki? Może upraszczam, ale przecież mógłbym natrzeć swoje auto zwykłym olejem lnianym i wg. Twojego opisu, miałbym chyba ten sam efekt. Trochę upraszczam, ale robię to z przekąsem. Czy znacie jeszcze jakieś takie "dziwne woski"? (Jeśli można to wogóle nazwać woskiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może by usiąść kiedyś przy piwciu/wodzie sodowej i spisać jakąś klasyfikacją wosków na podstawie osobistych doznać organoleptycznych? Co by ciągle nie pytały pytania o zapach, twardość, łatwość aplikacji, szacowaną trwałość...

 

Myślę, że fajny "assignment" na następne większe spotkanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jakby to powiedzieć, migliore narazie tylko celuje w górną półkę... dla mnie są takie dwa skrajne przykłady - Race Glaze, który aspiruje i bardzo dobrze sobie radzi w konkurencji z droższymi, bardziej prestiżowymi produecntami i właśnie Migliore, które na aspirowaniu poprzestało.

Nie są to dobre woski, niestety. mi się frutte udało dotrzeć tylko po jednym wstępnym dotarciu, wygrzaniu lampą IR i ponownym dotarciu. Efekt na ciemnym, niemetalicznym granacie dobry, choć nie powalający. Patrząc na ilość czasu poświęconą na pracę przy nim, wycieranie i docieranie, oceniłbym miernie. moim zdaniem bajecznie prosty w nakładniu carbon jest znacznie rozsądniejszym wyborem. Ba, nawet najtańszy wosk R222 jest lepszym wyborem. hmm, chyba nawet Chemical XXX jest lepszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś reguła co do tego kiedy i na czym Migliore nie można dotrzeć czy zawsze tak jest?

Mam próbkę Primo (świetnie pachnie) i nałożyłem wczoraj palcem na obudowę telefonu (gładziutka - coś jak Piano black) za pomocą palca lekko przygrubą warstwę i po 5 minutach spolerowałem najgorszą fibrą jaką miałem (czerwona z 5 szt. w kartoniku Tesco) i wykończenie nieskazitelne.

Nigdy nie chciało mi się go użyć na lakierze po czytanych opiniach ale spróbuje na wiosnę.

 

Natomiast niedopuszczalne dla mnie jest żeby firma aspirująca do miana wyższej półki nie miała w ofercie dedykowanego pre-cleanera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.