Skocz do zawartości

One Step DA 9 mm - Carbonschwarz


kepa416

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Powoli staram się skompletować zestaw do rozpoczęcia pracy z polerką lakieru. Mam ADBL DA 9 mm, potrzebuje skompletować zestaw pod BMW E60 kolor Carbonschwarz. Co będę chciał zrobić, na pewno korekta One Step całego lakieru. Tutaj też potrzebuje padów do nałożenia clenara. Do tego ogarnąć listwy w połysku na drzwiach i ramkach obecnie mają sporo zacieków od wody i mocnej chemii z myjni. Do tego chciałbym porządnie wyczyścić szyby i dać im świeżości. 

Co do stanu, to auto miało kiedyś korektę około 3-4 lat temu. Nie ma tragedii, głównie widoczne swirle kilka rys nad którymi trzeba będzie się skupić. 

Wiem że lakier to raczej twarda sztuka, nie mam zbytnio pojęcia nt. tego czy zestaw nie jest zbyt delikatny żeby ruszyć stąd potrzebuje porady osób które są obeznane w tym temacie. To samo jeśli chodzi o twardość padów i pastę do dekorów w połysku czy do nakładania cleanera. 

 

Pady: 

- ADBL ROLLER PAD DA-ONE STEP 135 i 85 mm (lakier)

- ADBL ROLLER PAD DA-HARD CUT 135 i 85 mm (lakie listwy)

- ADBL ROLLER PAD DA-POLISH 135 i 85 mm (lakier i listwy)

- SUPER SHINE NEOFELT 75 mm (szyby)

- potrzebny Pad pod cleaner? 

 

Pasty:

- MENZERNA 3W1 ONE STEP (lakier)

- Tlenek ceru (szyby)

- MENZERNA 3500 SUPER FINISH (listwy)

 

Cleaner: 

- Poorboy's World Professional Polish (lakier) 

 

Maskowanie: 

- CARPRO MASKING TAPE 24x40 mm i 15x40mm

 

Wymywanie: 

- IPA 

- ADBL WIPE OUT PRO

- MONSTER SHINE APT 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damy rade. Auto nie ma zajechanego lakieru. Wcześniej było ogarniane, i dalej będzie. Chodzi mi tylko o one step który jestem w stanie zrobić samemu przed wiosną i przed zimą aby położyć wosk. Cleaner jest bo jest już kupiony. 

Czas nie gra roli swoje auto raczej w celach nauki i tego aby nie zrobić krzywdy. 

Tak wiem menzerne 3w1 smarowidło nie pasta, ale krzywdy nie zrobi i jest dość tania. To jeśli nie Manzerna to Koch one step czy ZviZZer One Polish? 

Z Twojej wypowiedzi wychodzi że BMW nie ruszę DA9 mm i one stepem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem one stepa w bmw F10, ale jaki to kod lakieru to nie wiem. Roller 9mm+ niebieskie Naty+ Koch f5. Sporo zeszło, sporo grubasów zostało, ale w słońcu już nie było wstydu. Ta menzerne to weź sobie odpuść serio, lepiej wyciąć niż maskować.

 

IMG_20200806_180244715.jpg

IMG_20200806_170926381.jpg

IMG_20200807_162527192.jpg

IMG_20200807_190702644.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.