Skocz do zawartości

Zestaw do dekontaminacji


kaznono

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, Jestem nowym użytkownikiem forum, a także początkującym fanem detailingu. 
Chciałbym uzyskać pomoc w ułożeniu zestawu takiego na początek. Zacznę od tego, że jakiś czas temu postanowiłem zabezpieczyć auto woskiem. Zdecydowałem się na Fuso Coat Dark 12mth. 
Oczywiście nie zastosowałem się do sztuki detailingu, tzn dekontaminacja,a następnie wosk. Jedyne co zrobiłem to szampon i na osuszony samochód nałożyłem wosk.
Poczytałem pooglądałem i mniej więcej co i jak to powinno wyglądać. Poniżej przedstawiam to co przygotowałem. 
Proszę o ocenę, ewentualne propozycje, no i oczywiście, ZROZUMIENIE 🙂
 

1. Glinka
-Work Stuff Spot Clay Bar
2. Szampon
-Fireball Ultimate Car Shampoo
albo 
-Good Stuff Sour Shampoo
lub 
-Shiny Garage Orange Shampoo
czy
-ADBL Shampoo
3. Piana
-Cleantech Citrus Foam
4.Usuwanie smoły
-Prickbort MAC Serien
5.Deironizator
-ADBL Vampire Liquid
6.Usuwanie owadów
-Binder Premium Bug Cleaner
7. Rękawica
-Work Stuff Storm Wash
8.APC
-APC Koch Green Star 
9.Ręcznik do osuszania 
-fireball pin towel 
10. Pędzelki
-Work Stuff Detailing Brush Rubber

Dodatkowo jaki cleaner zastosować przed nałożeniem wosku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega też musi sobie odpowiedzieć czy chce zestaw na jeden raz (tylko przed położeniem wosku) czy coś uniwersalnego czy będzie mógł później pielęgnować wosk

Np Cleantech Citrus Foam - do regularnego mycia nie bardzo - lepiej coś z neutralnym PH, a będzie i do przygotowania przed położeniem wosku i późniejszego utrzymania

Glinka - pozostawi ślady na lakierze, jeżeli nie planujesz korekty, to odpuść

Zamiast Cleanera - daj IPA lub WipeOut

Potrzebujesz także mf do docierania/aplikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to chciałbym dokonać procesu dekontaminacji, a następnie używać szamponu i piany do regularnego mycia. 
A więc dokonam takiej korekty.

1.Szampon
FIREBALL Premium Car Shampoo - jeśli będzie dostępny w sklepach, gdyż obecnie nie mogę Go znaleźć
Alternatywa ADBL Shampoo
2.Piana
FIREBALL SNOW FOAM
3.Usuwanie smoły
Prickbort MAC Serien
4.Deironizator
ADBL Vampire Liquid
5.Usuwanie owadów
Binder Premium Bug Cleaner
6. Rękawica
Work Stuff Storm Wash
7.APC
APC Koch Green Star 
8.Ręcznik do osuszania 
fireball pin towel 
9. Pędzelki
-Work Stuff Detailing Brush Rubber
10.ADBL Wipe Out PRO
Mikrofibry posiadam w dużej ilości.
Co sądzicie o takim połączeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





Co sądzicie o takim połączeniu?


Jest git.

Ewentualnie możesz się zastanowić na zmianie ręcznika na Work Stuff King (+20pln) ale z Pina też będziesz zadowolony.

Szampon nie musi być Firebal. Weź to co masz dostępne aby tylko bez dodatków wosku itp. i z neutralnym pH.

No i może sprecyzuję temat IPA. Piszesz, że chciałbyś zabezpieczyć więc wywnioskowałem (może błędnie?), że zależy ci na długotrwałości. Po dekontaminacji i IPA lakier stanie się jałowy i lepiej zwiąże z Fusso Coat. Gdybyś jednak stawiał na look kosztem trwałości, to cleaner lekkościerny przed Fusso będzie dobrym wyborem. Lakier nabierze wtedy lepszego połysku ale Fusso zwiąże nieco słabiej i może nie przetrzymać zimy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2021 o 21:22, kaznono napisał:

Oczywiście nie zastosowałem się do sztuki detailingu, tzn dekontaminacja,a następnie wosk. Jedyne co zrobiłem to szampon i na osuszony samochód nałożyłem wosk.

Jak rozumiem kolega ma już na aucie wosk który tzreba najpierw usunąć więc nie polecajcie IPY tylko trzeba by tu wjechać cleanerem aby ściągnąć resztki starego wosku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.