Skocz do zawartości

Pomoc w doborze środków


skalakamil

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem nowy na forum, zacząłem interesować się detailingiem ale tylko na potrzeby własne, lubię jak auto dobrze wygląda. 

Obecnie do mycia używam szamponu z Shiny Garage truskawka + rękawica Meguiar's, szampon mam na wykończeniu i jestem ciekaw czy jest coś lepszego do mycia, żeby nie usuwało wosku ?

Dressing do opon używam z firmy FX protect ale nie jestem z niego zadowolony, szybko schodzi i po niedługim czasie nie ma tego efektu wow.  Szukam czegoś co się bardzo świeci i utrzymuję dość długo.

Potrzebuję jeszcze jakiegoś quick detailera, obecnie używam od Chemical Guys  P40 Carnauba, który też mi się kończy. Jest coś lepszego w tej cenie??? Co sądzicie o SOFT99 luxuru gloss? Który z tych dwóch lepszy?

Jakiś środek do czyszczenia skór ( mam jasne ) i do zabezpieczenia?

Z glinki i wosku jestem zadowolony. Do mycia felg używam krwawą felge z K2.  Do szyb używam Adbl Hybrid Glass  i jestem w miarę zadowolony. Coś jeszcze polecicie z kosmetyków? 

Druga sprawa, czy ten dressing od razu kładziemy na oponę czy najpierw trzeba ją wyczyścić???
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oponę czyścimy. Meguiars endurance ma trwałość i połysk. Qd zależy od preferencji, ile ma wytrzymać, jaki lakier, czy ma być typowym qd czy samodzielnym zabezpieczeniem. Szampon masz okej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, analyzator napisał:

Oponę czyścimy. Meguiars endurance ma trwałość i połysk. Qd zależy od preferencji, ile ma wytrzymać, jaki lakier, czy ma być typowym qd czy samodzielnym zabezpieczeniem. Szampon masz okej.

Czym tą oponę wyczyścić? Może byc Excede ultimate wheel cleaner? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, skalakamil napisał:

Shiny Garage truskawka

Ot zwykły poprawny szampon. Może być ale w tej kategorii poprawnych wolałbym CarLab. Szczególnie ten kwaśny. Nie ma może dużo kwaśnej mocy i dlatego uważam że jest dobrą opcją do codziennego mycia.

 

7 godzin temu, skalakamil napisał:

Dressing do opon używam z firmy FX protect ale nie jestem z niego zadowolony, szybko schodzi i po niedługim czasie nie ma tego efektu wow.  Szukam czegoś co się bardzo świeci i utrzymuję dość długo.

Wspomniany Megs Endurance lub Binder Tire Coating Wax lub Detail BW

 

7 godzin temu, skalakamil napisał:

Jakiś środek do czyszczenia skór

Tanio i całkiem fajnie to Enzo

 

7 godzin temu, skalakamil napisał:

dressing od razu kładziemy na oponę czy najpierw trzeba ją wyczyścić???

Czyścić. Potem aplikować dressing. Do czyszczenia polecam CarLab tire & rubber cleaner. Udał się bardzo Robertowi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Strus napisał:

Ot zwykły poprawny szampon. Może być ale w tej kategorii poprawnych wolałbym CarLab. Szczególnie ten kwaśny. Nie ma może dużo kwaśnej mocy i dlatego uważam że jest dobrą opcją do codziennego mycia.

 

 


Który polecasz wziąć? Czerwony czy zielony? Na aucie będzie politura z poorboya, wosk collnite i qd chemical guys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.