Skocz do zawartości

Jaki wosk do limonkowego lakieru?


Bubasos

Rekomendowane odpowiedzi

@Bubasos - Dodo Juice dedykuje Banana Armor do m.in żółtego koloru, ale to wosk na sezon wiosna-lato. A generalnie możesz używać każdego wosku - głębi raczej nie wyciągniesz, dlatego powinieneś iść w szklistość, gdyż kolor Twojego auta klasyfikowałbym raczej do jasnych lakierów.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Bubasos napisał:

A jeśli chodzi o szklistość, który wosk Ty byś użył?

Z racji tego, że zbliża się sezon jesienno-zimowy, powoli kierowałbym się w stronę trwałości, a więc jakiś wosk syntetyczny/hybrydowy. To, jaki wosk mógłbym polecić, zależy od tego, czy ma to być wosk płynny, czy też twardy/w paście, oraz jaki budżet mógłbyś przeznaczyć na wosk. Pamiętaj, że oprócz wosku i szamponu, musisz jeszcze posiadać chemię, którą przygotujesz lakier do aplikacji zabezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bubasos Jeśli coś dającego wetlook to mogę polecić funky Witch Hypnotic icon lub Soft99 The Kiwami. Ale idzie powoli zima, więc szedlbym w produkty trwałe. Soft99 Fusso Coat 12M, collinite 476 z wosków twardych. W płynie możesz próbować z boosterami. 

Pamiętaj o przygotowaniu lakieru przed woskowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko doradzać pod względem looku bo to jest kwestia indywidualna.

Kolor oryginalny. Z jednej strony żółty to kolor ciepły czyli powinien być traktowany jak ciemny. Z drugiej strony zdaje się że to bogaty metalik i można go zamulić czymś co przyciemnia. Na koniec efekt i tak oceniasz według własnego oka.

Dsw to dobry pomysł. 

Żeby sprawdzić co tobie się podoba kup sobie turtle ice syntetyczny wosk hydrofobowy (przyciemnia) i tenzi rls (szkiełko). Oba produkty są niedrogie i mają wyraźny profil. Oba są bardzo dobre i się nie zmarnują 🙂

Chyba że koledzy macie lepszą sugestie. Powiedziałbym elixir i gold. I też się nie zmarnuje ale to dwie stówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zachwycam się Wolfgangiem Deep Gloss Paint Sealant więc to w jego stronę bym poszedł. A co do usuwania SSW to również jestem za - najlepszy był by dedykowany cleaner od Wolfganga ale tak na dobrą sprawę możesz użyć jakiegokolwiek innego cleanera czy czegoś w tylu Wax Off.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ssw akurat miałem problem z przyczepnoscia kilku produktów - mazaly sie. Siadał spokojnie Watergold.

Bardzo przypasował mi ostatnio tac quartz max. Niby booster. Kupiłem do powłoki na kołach. Nie używałem wcześniej na lakierze. Dwie obserwacje. Wygląd na szarej perle rozwali mi system. Lekko przyciemnił ale bez zamulenia a lakier jest na to wrażliwy. Bardzo fajne szkło. Druga o serwacja. Po kilku deszczach auto zaskakująco czyste włączając w to tył heczbeka który zwykle się kurzy po pierwszym wyjeździe z garażu.

Przy aplikacji na apexa, aplikatorem mikrofibrowym, produkt super ekonomiczny. Dostępny w samplach 50 i 100.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.