Skocz do zawartości

Ichinen ION Coat Classic, Ichinen ION Coat Legend, Zwizzer Spray Coat


Strus

Rekomendowane odpowiedzi

Temat zakładam jako zajawka. Będzie pewnie rozwijany ale ciężko powiedzieć kiedy.

 

W zeszłym roku kupiłem powłokę w spray z deklarowaną trwałością 6 miesięcy. Owa powłoka to Zwizzer Spray Coat. Potem, jak zwykle, stwierdziłem że smutno będzie wrzucać jeden produkt i dokupiłem roczną powłokę od Ichinen Chemicals o nazwie ION Coat Legend. Po rozmowach z @ShiningCar poleciała do mnie jeszcze próbka powłoki z trwałością deklarowaną na poziomie 6 miesięcy czyli Ichinen Chemicals ION Coat Classic. I tu dzięki chłopakom na ową próbkę. I tak sobie stały na półce aż do wczoraj.

 

Produkty wrzucone na szybko na maskę (ciekawe, czy z tej też będzie wszystko znikać jak z Volva). Lakier przed korektą i miałem nic nie aplikować ale ciekawość wzięła górę. Lakier przeleciałem deironem z CarLab, Tar&glue z BePro, szamponem FX Protect żółtym i rękawicą do glinkowania Farecla.

Na tak "przygotowaną" maskę wpadły wszystkie 3 produkty. Na tym etapie interesowała mnie aplikacja, wygląd i hydro. Taki konkurs sobie zrobiłem na produkt, który po korekcie pokryje 80% lakieru na aucie. 20% zostanie do zabawy.

 

1 - APLIKACJA odbyła się na bezdotyku przy temp około 20 stopni w cieniu. Auto po aplikacji nie było chomikowane w garażu. Stało pod blokiem. Jak zawsze. Deszczu nie było, wilgotność niewielka.

Zwizzer Spray Coat - no co? No takie SSW 🙂 Psik, psik, przejazd fibrą i po temacie. W tym względzie produkt tożsamy z Nanotechniq Revive. Wzór aplikacji produktu w spray. Absolutnie nie można skopać jego aplikacji. Po prostu się nie da. Mega plus.

Ichinen Legend (12 miesięcy) - producent zaleca pozostawić na 3 do 5 minut i dotrzeć. Nie panikować, że za długo zostawimy i nie dotrzemy. Wprost przeciwnie. Problem zrobimy sobie jak zaczniemy docierać za szybko. Będzie się mazać jak, nie przymierzając IW Glass Canopy Liquid Sealant. Jak już odczekamy swoje to dotarcie nie sprawia żadnych problemów. Z małym wyjątkiem okolicznościowym. Ową okolicznością jest temperatura otoczenia. Nie za bardzo lubi się z wysokimi temperaturami. Zdarzyć się mogą ciemniejsze "linie" zgodne z kierunkiem przesuwania aplikatora. Trzeba się bardziej przyłożyć do dotarcia. A to akurat wiem stąd, iż 2 tygodnie temu wrzuciłem tą powłokę klientowi, u niego na działce przy ponad 25 stopniach ciepła 🙂🙂🙂

Ichinen Classic (6 miesięcy) sprawdzana jedynie na wspomnianym bezdotyku i w tych warunkach zachowała się bezproblemowo. Aplikacja, 3 minuty, biała mgiełka, dotarcie jedną fibrą, praktycznie po jednym przejeździe Aż podejrzanie łatwo to poszło. A jednak. Nie bardzo mam porównanie bo nie jestem powłokowy ale tu naprawdę wszystko poszło idealnie.

 

 

2 - WYGLĄD (nie ma zdjęć więc się nie liczy, wiem; ale i tak napiszę)

Zwizzer Spray Coat - spodziewałem się czegoś więcej. Czegoś znacznie więcej. Ich reklama o głębi itp jest jakby mocno naciągana. Produkt z moim lakierem nie zrobił praktycznie nic. Widać bardzo delikatne przyciemnienie i nic poza tym. Ani głębi, ani lustra. Mocno średnio powiem szczerze.

Ichinen Legend (12 miesięcy) - patrz wyżej - niedosyt. Podobnie jak Zwizzer lekkie przyciemnienie, brak głębi, delikatne lusterko ale jakby żadnego szału. Wygląd mocno przeciętny.

Ichinen Classic (6 miesięcy) - eeeeeee, nie bardzo wiem co napisać......... Porównując do 2 powyższych produktów to....... szczena mi opadła. Serio. Lakier zrobił się soczysty, dostał wet looku, szklenie na wysokim poziomie. Po prostu od razu widać, że tam coś magię robi.

 

3 - HYDRO sami oceńcie na takim beznadziejnym filmiku (porządny się wyprodukuje w czasie późniejszym). Patrząc na auto od frontu po prawej, przed kierowcą, Ichinen Classic, środek Zwizzer Spray Coat, lewa, przed pasażerem, Ichinen Legend.

 

 

To na tyle wrażeń. Jak czas i wena pozwolą to po korekcie nagram pełny film z aplikacji itp z moją brzydką facjatą, jak to ostatnio robiłem. Na razie dzielę się tylko spostrzeżeniami z mało znanych produktów.

 

Zwizzer Spray Coat jest mega fajny na szybkie akcje i warto go mieć na półce.

Ichinen Legend mi nic nie urwał ale może zaskoczy trwałością.

Ichinen Classic mnie bardzo pozytywnie zaskoczył i jeśli poleży te 5 miesięcy to ma u mnie stałe miejsce

 

 

 

 

 

 

UPDATE 28.06.2021

 

Dziś była korekta. Ależ twardy lakier ma Mondeo. One step na futrze i na Clear Cut był robiony.

A po zabawie z maszynami przyszłą pora na zabezpieczenie.

Do w/w wymienionych zawodników dołączył FX Protect Vision i Detail HD Wax.

I tak, żeśmy z @kicaj sobie porównali jak to wygląda. Wojtek docenił look po HD Wax, bo stał i się gapił   Zgodnie uznaliśmy że na drugim miejscu w kwestii looku uplasował się Ichinen Classic, na trzecim Ichinen Legend. Poza podium Zwizzer Spray Coat i FX Protect Vision, które zaraz po aplikacji do wyglądu nie wnoszą nic.

 

Tak, wiem miał być film itp.....Niestety brakło czasu. Szybko tylko cyknąłem fotę poglądową gdzie co wylądowało. Minusem całej akcji jest to, iż aplikacja zakończyła się o 16 a w/g prognoz od 2 w nocy ma u mnie padać. Także obawiam się, że może to mieć wpływ na wiązanie się, szczególnie powłok Ichinen

 

1167838460_IMG_25663923.jpg.6925da14cc37db16b2cd1121c7996aa3.jpg

 

 

UPDATE 03.07.2021

 

 

Po deszczu wszystko wygląda następująco:

 

FX Protect Vision

IMG_2580.JPG.0fcca97b66519b8a3189eebfbb6982d4.JPG

 

 

Zvizzer Spray Coat

IMG_2581.JPG.5f9bf4a4c24ebf9b87b02587be729fc9.JPG

 

 

Ichinen ION Coat Legend

IMG_2583.JPG.8204721189df4e15cd1ded4195a7d8f6.JPG

 

 

Ichinen ION Coat Classic

IMG_2584.JPG.7cd39d7c372cce63f66d58340e46a45e.JPG

 

 

Detail HD Wax

IMG_2585.JPG.a4dc8e1dc027ac768f8edb71e9ec6afa.JPG

  • Lubię to 7
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.