Skocz do zawartości

Usuwanie śladów butów z boczków drzwi


btard

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam problem z usunięciem dwóch białych rys na czarnym, chropowatym boczku drzwi. Próbowałem na szybko mając ADBL APC 1:10, spryskałem, odczekałem z 30s tarłem mikrofibrą - nic nie zeszło. Zmieniłem mikrofibrę na szczotkę (miękką, do skóry, innej nie mam pod ręką) - nic. Jakaś tania magiczna gąbka z Rossmanna, walczyłem krótko, z 20s ale również nic nie ruszyło.

 

Za krótko walczyłem? Za miękka szczotka? Może spróbować Prick borta? Mam w domu, ale nie wiem czy można go do wewnątrz stosować. Jak to usunąć? Nie chciałem na siłę trzeć, żeby nie narobić rys/większych uszkodzeń.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@btard

To jest zarysowanie na plastiku...  Nic z tym praktycznie nie zrobisz. 

Nic mi się takiego nie przytrafiło ale ja bym spróbował lutownica stopić zadziory plastiku. Delikatnie to może pomoże ale robisz to na własną odpowiedzialność. 

Dalszy kamuflarz to Gyeon preserve albo Angelwax Angel 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednich samochodach (golf 4, później audi A6) boczki przypadkowo kopane latami były na ciasnych parkingach i żadnych ekstra śladów nie było. Tutaj po miesiacu klops. Tyle warte są plastiki w nowych samochodach :D Żeby było śmieszniej powstały od brudu na czyszczonym bucie o skórzanej podeszwie. Ciekawie będzie boczek wyglądać jak majstry z ASO swoim butem w to przez przypadek wjadą ;)

 

Zadziorów tam na szczęście nie ma, powierzchnia pod palcem jest o takiej samej fakturze jak reszta elementu. Nawet lupą sprawdzałem i nie mogłem jednoznacznie określić czy to pozostałość brudu na plastiku czy jego ubytek.Pod dressingiem tego praktycznie nie widać, no i miejsce jest stosunkowo ukryte. 


Doczytam i wytestuje któryś z poleconych przez Ciebie produktów. 

Dziękuje za odpowiedz, miłego weekendu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@btard standard w nowych autach, zauważyłem ze aktualnie w samochodach plastik jest barwiony jakoś i każde zadrapanie jego powoduje to że zamiast ciemniejszego wgłebienia pokazuje sie białe tak jakbyś zrobił ryse na lakierze i dobił sie do podkładu... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Streat napisał:

@btard standard w nowych autach, zauważyłem ze aktualnie w samochodach plastik jest barwiony jakoś i każde zadrapanie jego powoduje to że zamiast ciemniejszego wgłebienia pokazuje sie białe tak jakbyś zrobił ryse na lakierze i dobił sie do podkładu... 

Masz absolutną rację, beznadziejnie, ale dokładnie tak to wygląda. Można tylko się domyślać jak będą boczki drzwi, tyły skórzanych foteli obkopane przez dzieci, schowki itp. wyglądały w rękach drugiego czy trzeciego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.