Skocz do zawartości

Polerowanie wizjera kasku motocyklowego


rudi0018

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 😉 

Położyłem na wizjer kasku motocyklowego niewidzialną wycieraczkę Soft99 Ultra Glaco, a przed tym odpowiednio ją przygotowałem Soft99 Glass Compound RollOn i podczas oczyszczania przez ten środek powstało wiele bardzo drobnych mikrorys (wręcz takich zmatowień) widocznych pod światło. Czy można to wypolerować np pasta od 3D AAT502? Czy może macie inne sprawdzone sposoby lub pomysły, aby nie zaszkodzić bardziej? 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pleksi/poliwęglan się poleruje ale nie wiem, czy nie warto kupić nową szybkę za kilka dyszek i jak już coś na nią chcesz nakładać, to raczej coś do "plastiku"  , a nie do szkła. Ja nic nie nakładam , ot jak myję kask  po każdej jeździe bo prawie zawsze coś "latającego" na nim się rozwali na sam koniec psiknę BSD i dotrę . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@powalla  No właśnie do mojego kasku nie jest wizjer na parę dyszek tylko oryginalny lekko ponad 200 zł, a do tego mam dwa wizjer, ciemny i przezroczysty. 😉 

Mi zależało szczególnie na czymś co odpycha wodę i zadziała jak NW na wizjerze, podczas jazdy w deszczu, przede wszystkim na przezroczystym wizjerze, bo w ciemnym jazda w deszczu to męka. 😉 

EDIT: Wypolerowane i jeśli chodzi o oryginalne wizjery HJC to śmiało można polerować, nic się z tym nie dzieje, mi wystarczyła pasta AAT 502 oraz czerwony NAT i Hamron z Juli (trochę za duży, ale da radę). 
Teraz pytanie jaką NW położyć, aby krople uciekały podczas jazdy w deszczu nie trzeba było przecierać wizjera rękawicą ( i przy okazji go rysować), Ultra Glaco bardzo słabo siedziało teraz przed polerowanie (nałożone rok temu, 1000km zrobione w kasku), a  nawet wcale, więc chyba nie za bardzo nadaje się na tworzywa sztuczne, może @Soft99 się wypowie jak to jest. 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.