Skocz do zawartości

Zestaw na zewnątrz (początkujący)


ma1ewski

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Ostatnio poświęciłem dużo czasu na przeglądanie forum i udało mi się skompletować taki zestaw. 

Starałem się wybierać jak najlepszy stosunek jakość/cena/pojemność.

 

Szampon - CleanTech Cleaner

Piana aktywnaCleanTech Citrus Foam

Środek do usuwania owadów - rozcieńczenie 1:4 CleanTech Citrus Foam

Środek do czyszczenia gum -  Shiny Garage Pure Black Tire Cleaner 

Dressing do opon - Binder Ultimate Tire Coating Wax

Deironizer - ADBL Vampire Liquid

Quick Detailer - Chemotion Quick Detailer

Pasta polerska - Zvizzer MC3000

APC - KOCH Green Star

Płyn do szyb - Eco Shine Glass Shine

oraz wiadomo, że różne akcesoria..

 

Zarzucicie okiem w wolnej chwili ? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 godzin temu, ma1ewski napisał:

Szampon - CleanTech Cleaner

Szampon bym zamienił na jakis neutralny, typu SG Sleek and buuble albo carlab green jezeli ma byc tanio fajny szampon za niską cene 🙂 

Reszta produktów całkiem ok 😉 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A menzerna nie będzie tańsza od zvizzera? Jeśli zaczynasz, tez pewnie styknie. Brak czegoś do felg, płyn do szyb lubię GS, ale podstawa to dobra fibra (nawet dwie) i RĘKAWICZKI. Robaki prawdopodobnie rozpuści Ci sama piana po paru minutach leżenia, nie wiem, czy jest sens rozcienczania jej specjalnie do tego celu. Binder ma bardzo podobne wykonczenie do CP Perl ZTCW. Co konkretnie planujesz i na jakim aucie?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka







  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Streat napisał:

do zestawu jeszcze mozesz dorzucić jakaś neutralna piane plus brakuje Ci t&G i glinki, do tego jeszcze jakies zabezpieczenie jak zamierzasz polerowac auto 

t&G i glinkę mam

O jakich zabezpieczeniach mowa? (jestem jeszcze zielony w tych sprawach)

 

33 minuty temu, MMCzysci napisał:

A menzerna nie będzie tańsza od zvizzera? Jeśli zaczynasz, tez pewnie styknie. Brak czegoś do felg, płyn do szyb lubię GS, ale podstawa to dobra fibra (nawet dwie) i RĘKAWICZKI. Robaki prawdopodobnie rozpuści Ci sama piana po paru minutach leżenia, nie wiem, czy jest sens rozcienczania jej specjalnie do tego celu. Binder ma bardzo podobne wykonczenie do CP Perl ZTCW. Co konkretnie planujesz i na jakim aucie? emoji846.png

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia jeszcze o tym dużego, tylko trochę tak poczytałem o pastach.

Do felg mam już na stanie. 

Planuje odświeżyć lakier, porobić zaprawki, zabezpieczyć elementy plastikowe (myślałem nad owatrolem).

Ford Focus mk2 FL HB, lakier chyba nigdy nie był polerowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owatrol to już zabezpieczenie ostatecznie Nie wiem, jak wygląda sprawa ze zdjęciem go po nieprawidłowym nałożeniu...
Zabezpieczenie - wosk, powłoka, powłoka lite. O Menz napisałem, bo to całkiem dobre pasty, a Zvizzer, z tego co widziałem, ma konkretne ceny...

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Streat napisał:

chociazby wosk 🙂 

Myślałem, że na tą powierzchnię położę QD i będzie dobrze. 

Czyli wtedy kolejność polerka > wosk > qd ? 

Wtedy jaki wosk byłby dobry?

Teraz, MMCzysci napisał:

Zabezpieczenie - wosk, powłoka, powłoka lite. O Menz napisałem, bo to całkiem dobre pasty, a Zvizzer, z tego co widziałem, ma konkretne ceny...
 

Powłoki raczej nie będę kładł, może jak nabiorę doświadczenia. Jeśli menzerna to brać 3in1 polish ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@ma1ewski z Past kup 3d One bardzo uniwersalna pasta 🙂 Menzerna 3in1 to AIO 🙂 

Jeżeli o woski chodzi to mocarz wśród trwałości soft99 fusso, jeżeli cos z fajniejszych wosków które daja fun to House of wax shappire, BH Finis czy woski FW 🙂 Wybór jest ogromny 

6 minut temu, ma1ewski napisał:

Czyli wtedy kolejność polerka > wosk > qd ? 

dokładnie tak 😉 QD od chemotion nie nalezy do mega trwałych wiec najlepiej zabezpieczyć auto twardym woskiem 😉 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.