Skocz do zawartości

Lavor Vertigo 26 - dbanie o sprzęt


modzel_stx

Rekomendowane odpowiedzi

W "domowych" myjkach oleju się nie wymienia i przez to wspomniałem żebyś pokazał to w instrukcji 😉 , a odpalenie myjki bez wody ją niszczy ! 

O zasadach na które musimy zwrócić uwagę podczas użytkowania myjkach pisałem już chyba 2 lub 3 x i więcej mi się nie chce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@powalla no dobra to mnie wkręciliście.

Jak spuszczać wodę z wyjki po użyciu? puszczam z odcięciem wody aż przepompuje jak po 2s pluje już strużką to wyłączam odstawiam i elo. Coś źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator Nie chcę się wymądrzać bo nie mam myjki,  ale jak mieszkałem u rodziców (-naście lat wstecz), to nigdy nie spuszczaliśmy wody.  Po prostu wyłączyć myjkę,  pozwijać i tyle.  Służyła wieeeele lat, choć nie wiem czy to zgodne ze sztuką 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 18.06.2022 o 23:59, analyzator napisał:

Jak spuszczać wodę z wyjki po użyciu?

a po co chcesz spuszczać wode z myjki? Ja od lat nie spuszczam wody z myjki, wyłączam myjke, odpinam waż i spuszczam cisnienie z pistoletu i to co se wyleci to se wyleci na podłoge ale nie ma sensu zeby myjka pracowała na sucho i spuszczać całej wody z niej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Streat napisał:

a po co chcesz spuszczać wode z myjki? Ja od lat nie spuszczam wody z myjki, wyłączam myjke, odpinam waż i spuszczam cisnienie z pistoletu i to co se wyleci to se wyleci na podłoge ale nie ma sensu zeby myjka pracowała na sucho i spuszczać całej wody z niej 

Robię tak samo. Podobno praca na sucho nie jest korzystna dla myjki.

Ja na zimę nic specjalnie nie robie poza tym że zabieram ja do domu 🙂

 

Temat olejowy nakręcił MMCzysci 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mój Lavor zaczął przeciekać. Nawet kiedy jest wyłączony z lancy cieknie woda. Jak się go wlaczy dodatkowo co jakiś czas włącza się pompa (widać na nagraniu) - pewnie uzupełnia braki wody która ucieka. Co to może być? Da się to naprawić samemu? Myjka mało używana, ma 1.5 roku i myłem nią może z 10 razy samochód. Nie bardzo chce mi się oddawać na gwarancję bo kupiona na allegro i bawić się w wysyłki z takim gabarytem. Czy się tym nie przejmować i zostawić jak jest?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest pistolet (mój Bosch miał tak samo i to 2x aż kupiłem zamiennik pistoletu i chyba 2 lata  spokoju). Masz 2 opcje , jedna, to reklamacja , a druga, to kupujesz na allegro sam pistolet Lavora i podmieniasz .

PS: gdybym jednak się pomylił , to odeślesz pistolet (wysusz dokładnie 😉 ) i oddasz na gwarancję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@damian_acc zalezy jaki ten pistolet jest w budowie bo mogło coś sie wyrobić. Najprosciej rozkrecić i zobaczyc co tam cieknie i gdzie ja osobiscie przesiadłem sie na taki pistolet 6408164605 konektro pod karchera i wąż na gwint dorobiłem i mam spokój 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

078bd87e5e6132fe082991220380ba36_1.jpg

Chciałem jednak zacząć od wymiany oringu bo wiadomo, mniejszy koszt. Ktoś mi powie gdzie tutaj jest ten oring? Ja nie widzę 😕 Wygląda na nierozbieralne. W ogóle zagadką dla mnie jest jak ten pistolet działa, po naciśnięciu spustu nic tutaj się nie rusza 😄 Chyba jednak rację mają ci co pisali że cały pistolet do wymiany. Polecicie jakiś konkretny model? Bo oryginalnego już chyba nie ma sensu kupować skoro tak się z nimi dzieje, z tego co piszecie to nie jestem sam z tym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Naciskając spust wciskany zapewne jest ten grzybek ze sprężynką u góry (prostokąt) i to pewnie jest zaworek, a oring jest pewnie na trzpieniu na wężu, który wpinasz w miejsce zaznaczone strzałką. Nie rozbierałem lancy, ale tak sugeruje wygląd części ze zdjęcia. Ew. może cieknąć z któregoś połączenia gwintowanego, lub może być gdzieś jakieś pęknięcie.

 

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.