Skocz do zawartości

CarLab Shampoo Red czyli na kwaśno :)


Strus

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie dawkowanie na 10 litrów wody. Oba ich szampony mam w koszyku zakupów. Porównywałeś z jakimś innym kwaśnym. Odtyka coś ?

Cały czas używałem RRC ale mam już końcówkę i spróbuje tego zawodnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtykania nie sprawdzałem bo nie miałem na czym. 
@Gozdziu23 chyba sprawdzał. 
 

Producent zaleca 25-50ml na 10l. Na filmie jest 40ml na 10l

Z bieżącymi water spotami radzi sobie dość dobrze. 
 

Jest przyjemniejszy w użyciu niż RRC. Skuteczności odtykania czy likwidacji WS porównać nie mogę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Strus napisał:

Odtykania nie sprawdzałem bo nie miałem na czym. 
@Gozdziu23 chyba sprawdzał. 
 

Producent zaleca 25-50ml na 10l. Na filmie jest 40ml na 10l

Z bieżącymi water spotami radzi sobie dość dobrze. 
 

Jest przyjemniejszy w użyciu niż RRC. Skuteczności odtykania czy likwidacji WS porównać nie mogę. 

Ja wychodzę z założenia, że kwaśny szampon za wiele nie odetka. Tutaj trzeba wskoczyć z jakimś WSR, ale do bierzacej będzie na pewno okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ValiooX napisał:

Ja wychodzę z założenia, że kwaśny szampon za wiele nie odetka. Tutaj trzeba wskoczyć z jakimś WSR, ale do bierzacej będzie na pewno okej.

No to byś się ździwił 🙂 bardzo dobrze robi powłokom.
Dekontaminacja + ten szampon + ADS clean and shine i jest petarda, praktycznie powłoka jak nowa, jeżeli tylko zatkana.
Szampon na prawde jest mocny, rrc nie ma do tego podejścia, jednocześnie wolno wysycha, fajnie sie pieni, bardzo fajnie się nim pracuje no i cena, jednak trzeba go trochę po płukać, żeby wszystko było tak jak powinno więć to jego jedyny minus, dłuższe wypłukiwanie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Gozdziu23 napisał:

No to byś się ździwił 🙂 bardzo dobrze robi powłokom.
Dekontaminacja + ten szampon + ADS clean and shine i jest petarda, praktycznie powłoka jak nowa, jeżeli tylko zatkana.
Szampon na prawde jest mocny, rrc nie ma do tego podejścia, jednocześnie wolno wysycha, fajnie sie pieni, bardzo fajnie się nim pracuje no i cena, jednak trzeba go trochę po płukać, żeby wszystko było tak jak powinno więć to jego jedyny minus, dłuższe wypłukiwanie

Dopierop na dniach bede robił serwis już trochę zmęczonego evo 1.5 roku więc zobaczymy 😉

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem próbkę tego szamponu od ziomka z forum "tego co tylko gada a nic nie robi" 😉.  Nie miałem czasu na mycie, ale z ciekawości zrobiłem test jak radzi sobie z WS.

1:20 na moją starą szybę i w komorze silnika - raczej średnio, niestety RRC pod tym względem zdecydowanie mocniejszy.

Chemik ze mnie żaden, ale może na to ma wpływ skład i użyte składniki. To że coś ma niskie PH nie oznacza, że będzie kilerem na WS. Szklankę soku z cytryny z niskim PH z chęcią wypiję ale np. takiego ALUX'a już nie. Ale to tylko moje wywody. Sprawdzę na umierającej NW i na wosku.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylem nim ostatnio auto. Do jakiegoś kwaśnego szamponu, to mu daleko. 

Przyjemna piana, poślizg, zapach. Myje.

Wrzuciłbym go do kategorii szampon do mycia codziennego, który jest "czysty", nie zaburza Hydro ani go nie podbija. Bardzo dobrze się wypłukuje  ✌️

13040A7E-DFFA-413C-B679-28B6E0A9CB01.jpeg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, D@ViD napisał:

Mylem nim ostatnio auto. Do jakiegoś kwaśnego szamponu, to mu daleko. 

Przyjemna piana, poślizg, zapach. Myje.

Wrzuciłbym go do kategorii szampon do mycia codziennego, który jest "czysty", nie zaburza Hydro ani go nie podbija. Bardzo dobrze się wypłukuje  ✌️

 

Przy weekendzie u mnie prawilne mycie zrobię tym szamponem. Sąsiad zza płota zrobi test na powłoce. ;-)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2021 o 13:16, Moniak Lord Masło napisał:

Wracając do mycia rrc to trochę skórę podsusza na rękach 😉 ostatnio tak sobie odtykalem wycieraczkę bez rękawiczek 

Ma prawo -> patrz skład.

Wczoraj zrobiłem konkret mycie tym szamponem. Nie robiłem foto itp. (skupiłem się na pianie LIFT). Ale szmponik zacny. Fajna pianka, taka lejąca się. Niezły poślizg. Bardzo fajnie się nim myje. Aczkolwiek trzeba trochę się przyłożyć do wypłukania. Auto golec wiec wpływa na woski, NW nie zbadany. Ale z takimi średniakami WS na lakierze szybie nie poradził sobie. Ale w tej cenie to bardzo przyjemny produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapachem, kolorem, pH. 
Kwaśny szampon użyty do mycia zgodnie z zaleceniami nie usunie WS. Od tego są WSRy i kwasy. Za małe stężenie. 
Red pełnić może funkcję odtykającą, szczególnie dla powłok. 
Green tego nie potrafi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.