Skocz do zawartości

Przesyłki w zimie.


analyzator

Rekomendowane odpowiedzi

Heja

Jak widzicie z doświadczenia przesyłki kurierskie/paczkomaty w zimie? nie obawiacie się przemrożenia produktów?

Czy sklepy przykładają się jakoś mocniej do pakowania, więcej bombelków etc?

Pomyślałem, że sklepy powinny w zasadzie domyślnie nie wysyłać paczek w piątek, żeby nie spędzały kilku dni na magazynie / poza kontrolą.

Zakładam, że wrażliwe na wychłodzenie/mrożenie będą głównie produkty zabezpieczenia karoserii ale nie mam doświadczenia. Wołam @Chemik ADBL , pewnie macie praktyczne doświadczenie, wiedzę 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam w takich warunkach przesyłki pocztowej - odbiór w punkcie do automatu paczkowego który u mnie znajduje się wewnątrz biedronki za kasami. Zawsze kurier bierze paczkę z sortowni ok. 10 a przed 11 jest w "ciepłym Paczkomacie". Dłuższy termin odbioru niż w inpoście, mogę tam też przekierować paczki z dpd i ups. Nigdy nie było sytuacji jak w i poście że kurier wozi paczkę cały dzień lub dwa jak zwolni się skrytka. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@analyzator zwykle zamawiam kolo poniedziałku/wtorku kurierem pobraniowym i jest paczka wtorek/sroda rano i nie ma problemu 😄 jak sa mega mrozy nei zamawiam, jak jest cieplej to staram sie aby paczka doszła w cieplejsze dni 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.labelmaster.com/shop/shipping/damage-indicators

Coś takiego by się przydało 🙂

Generalnie zamawianie na tygodniu jak najbardziej + raczej kurier niż paczkomat. Do myślenia skłoniło mnie zamówienie z młody sklep które się nie wysłało od dobrych kilku dni i napisałem żeby przypadkiem w piątek nie wysyłali. Powinno to chyba być standardem w sklepach z kosmetykami. Myślę też że zwykła folia bombelkowa w 2-3 warstwach powinna zaizolować na kilka godzin transportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.