Skocz do zawartości

Nalot na elementach wewnętrznych


Rekon

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam pewien problem z materiałem wewnątrz auta. Po wyczyszczeniu (ADBL Interior Cleaner) po jakimś tygodniu-dwóch pojawia się matowy nalot na wszystkich elementach wewnętrznych które wykonane są z tego materiału (boczki drzwi, deska rozdzielcza). Próbowałem nałożyć na to dressing ADBL Interior wow / Funky Witch Mademoiselle, ale nie dawało to żadnego rezultatu i znowu po jakimś czasie pojawiał się ten nalot. Jest to o tyle irytujące, że po każdym dotknięciu deski rozdzielczej zostają ślady. Nie jest to kurz ani wilgoć, w lecie miałem taki sam problem.

Tak to wygląda: https://streamable.com/rye7kh 

Macie może jakiś pomysł jak się tego pozbyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo spróbuj wymyc inside cleanera 😉

Ostatnio coraz mniej się przekonuje do tego typu produktów. 

Ale najpierw tak jak kolega wyżej, wyszoruj APC, nałóż Dressing a dopiero po jakimś czasie sprawdź czy to nie wina inside cleanera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DZIADZIA napisał:

Wstępnie wygląda na wilgoć, różnica temperatury.

Umyj stosownym APC i przetrzyj płynem inspekcyjnym, ale sprawdzonym, który nie zrobi bałaganu

Właśnie wilgoć raczej wykluczam, tak samo działo się nawet w najbardziej upalne dni. Poza tym osad tworzy się tylko na elementach wykonanych z tego konkretnego materiału. 

 

Spróbuję jeszcze przemyć zwykłym APC, ale wątpię aby to była wina Interior Cleanera. To samo działo się jeszcze na samym początku posiadania auta, kiedy miałem zwykłą marketową chemię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 18.01.2021 o 20:08, Rekon napisał:

Nie jest to kurz

skąd ta pewność ze nie jest to kurz? W mojej ocenie to kurz, ten plastik moze byc bardzo elektrostatyczny przez co przyciaga kurz do siebie. Kurz zbiera sie wszedzie i nie ma magicznego sposobu aby go nie było, jeżeli przez kilka dni nie ma tego problemu to w mojej ocenie jest to kurz, wymyj ten plastik apc, nie nakładaj nic na niego i sprawdz czy też Ci cos osiada 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Streat napisał:

skąd ta pewność ze nie jest to kurz? W mojej ocenie to kurz, ten plastik moze byc bardzo elektrostatyczny przez co przyciaga kurz do siebie. Kurz zbiera sie wszedzie i nie ma magicznego sposobu aby go nie było, jeżeli przez kilka dni nie ma tego problemu to w mojej ocenie jest to kurz, wymyj ten plastik apc, nie nakładaj nic na niego i sprawdz czy też Ci cos osiada 

Pomyślałem, że gdyby to był kurz to osiadł by się na każdym elemencie wewnątrz. Natomiast taki "nalot" znajduje się tylko na elementach wykonanych z tego konkretnego materiału. Dodatkowo tylko w miejscach, gdzie ten kurz normalnie by miał problem się dostać. 

 

13 godzin temu, Tomas-sg napisał:

Tylko nie zapomnij o wypłukaniu. 

 

Mógłbyś rozwinąć? 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
9 godzin temu, Rekon napisał:

Mógłbyś rozwinąć? 😛

Po wypracowaniu APC przecierasz plastik wilgotna fibra i dopiero sucha na końcu 🙂

TEn plastik może być bardzo antystatyczny przez co porównuje takie zjawisko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.