Skocz do zawartości

Przygotowanie lakieru pod polerkę


Kondziuu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, w najbliższym czasie mam zamiar zakupić maszynę DA do polerki samochodu One-Step (hobbistycznie, nie otwieram pseudo studia  ). Po przeczytaniu wielu wątków, obejrzeniu wielu godzin filmików na YT postanowiłem skompletować zestaw. Chciałbym żebyście ocenili, ewentualnie doradzili jakieś zamienniki. Proszę o wyrozumiałość 🥰

Maszyna na której będę pracować to : Flex VRG XC3401

Pady:

  • ZviZZer Trapez Red Pad Heavy Cut 
  • ZviZZer Trapez Orange Pad 
  • ZviZZer Trapez Yellow Pad Fine Cut 

ZviZZery jeszcze troszkę poczekają, zamawiam kilka padów z NAT oraz Royal Pads żeby podszkolić się trochę na tańszych padach. 

Czytałem i słyszałem bardzo dobre opinie o padach ZviZZer jak i o Rupes które są w tej samej cenie bodajże. Postanowiłem że wybiorę tą pierwszą opcje i zobaczymy jak się sprawdzą. Przez głowę przeszły mi jeszcze pady z NAT są sporo tańsze więc może lepiej zacząć przygodę na trochę tańszych padach?  

Możecie polecić jakąś tanią szczotkę do czyszczenia padów, coś do 50zł.

Pasty:

  • ZviZZer One Polish / ZviZZer MC3000 Orange Medium 
  • Menzerna One Step Polish 3in1 

Przy następnych zakupach będę testować inne firmy typu: Koch, Sonax.

Piany aktywne:

  • CleanTech Citrus Foam
  • Shiny Garage Blue Foam - miałem niedawno i fajnie mi się pracowało 

Preparaty do usuwania owadów:

  • FX Protect Bug Remover 
  • CleanTech Bug Off

Szampon:

  • Meguiar's Gold Class Shampoo & Conditioner 

Preparaty do usuwania smoły/asfaltu/kleju:

  • ADBL Tar & Glue Remover
  • Mac Prickbort - Możecie coś więcej o nim powiedzieć?  

Glinka do lakieru:

  • Soft99 SMOOTH EGG Clay Bar

Testował ktoś glinki z Brazers?  

Preparaty do usuwania metalicznych zanieczyszczeń:

  • Shiny Garage D-Tox

IPA:

  • Cleanser IPA 1L 99,9% alkoholu izopropylowego

 

Jeśli o czym zapomniałem śmiało piszcie, czekam na wasze opinie i porady. Miłego dzionka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kondziuu z szamponów na akcję przed korektą lakieru polecam Fx Protect Car shampoo - to ten żółty. 

Mega wyjaławia. Po korekcie też niekiedy nim myję. 

A co do czyszczenia padów to najlepszą opcją jest sprężone powietrze + szczotka jak poniżej. Nieditejlingowa, za trzy zeta a robi swoje!

IMG_20210116_182247.jpg.3e7f09fbff96cb2e726afa61e03a930f.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, damiano2007 napisał:

@Kondziuu z szamponów na akcję przed korektą lakieru polecam Fx Protect Car shampoo - to ten żółty. 

Mega wyjaławia. Po korekcie też niekiedy nim myję. 

A co do czyszczenia padów to najlepszą opcją jest sprężone powietrze + szczotka jak poniżej. Nieditejlingowa, za trzy zeta a robi swoje!

Cześć, będę pamiętać na pewno o tym szamponie. 

Wiem że sprężone powietrze najlepsze niestety nie mam takiej możliwości. Na razie chciałbym jakąś szczoteczką to czyścić, a później po prostu będę pady składował aż mi się uzbiera kilka sztuk i podjadę do firmy gdzie wcześniej pracowałem i sobie przedmucham wszystko na cacy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, damiano2007 napisał:

@Kondziuu po pracy to pady trzeba wyprać. 

Wydmuchiwać można urobek, ale tylko w czasie pracy, gdy lad jest przytkany.  Po zabawie pieżesz, myjesz - jak zwał, tak zwał. 

Boje się też że jeśli włosie od szczoteczki będzie za twarde to może uszkodzić strukturę pada. 30/50 stopni, 800 obrotów i do pralni chociaż nie wiem czy krawędzie pada wytrzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
15 godzin temu, Kondziuu napisał:

Pady:

  • ZviZZer Trapez Red Pad Heavy Cut 
  • ZviZZer Trapez Orange Pad 
  • ZviZZer Trapez Yellow Pad Fine Cut 

jak jeszcze nigdy nie polerowałeś to zmień pady na nat/royal pads nie ma sensu kupowac padów po 40zł jeżeli jeszcze nigdy nie polerowałeś bo zniszczysz te pady i bedzie troche szkoda a jak zniszczysz pad za 19 zł to nie boli az tak bardzo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Streat napisał:

jak jeszcze nigdy nie polerowałeś to zmień pady na nat/royal pads nie ma sensu kupowac padów po 40zł jeżeli jeszcze nigdy nie polerowałeś bo zniszczysz te pady i bedzie troche szkoda a jak zniszczysz pad za 19 zł to nie boli az tak bardzo 

Jakieś drobne polerki robiłem, całego auta jeszcze nie. No właśnie dlatego stąd moje pytanie było do was czy nie lepiej zakupić na początek pady z NAT. Duża różnica jest pomiędzy NAT, a ZviZZer?

2 godziny temu, vlodek2532 napisał:

Szampon Elite detailer Apple minut ładnie ściąga wszystko z lakieru. Na robaki allegrini go-go insect

Zapisze sobie na pewno i kiedyś wezmę na testa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
21 minut temu, Kondziuu napisał:

NAT, a ZviZZer

Osobiscie lubie royla pads i powiem Ci ze na początku roznicy nie odczujesz a i tak pierwsze pady rozwalisz wiec ja bym poszedł bardziej w kierunku nat/royal 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Streat napisał:

Osobiscie lubie royla pads i powiem Ci ze na początku roznicy nie odczujesz a i tak pierwsze pady rozwalisz wiec ja bym poszedł bardziej w kierunku nat/royal 

Jasne, w takim razie posłucham Cie i na początek zamówię kilka padów z NAT oraz Royal Pads. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KUBA46 napisał:

@audicoupe trzeba używać odpowiednich programów do prania padów. Jeszcze nie miałem sytuacji żeby mi porwało pada albo się rozkleił. Ja po jednym samochodzie mam minimum 10 padów do prania, dorzucam kilka fibr i gotowe.

59 minut temu, smerf91 napisał:

Ja tam piorę w pralce i raz tylko się odkleił rzep od gąbki  ale to przy padzie RRC 🙂  Większość padów mam z NAT'a i zero problemów 🙂 

Czyli jednak pralka to nie jest głupie rozwiązanie? Na jakim programie odpalacie? Ile stopni, obroty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.