Skocz do zawartości

Wybór rękawicy do mycia


_Makki_

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam trochę inne pytanie do was. U nas praktyczni wszyscy polecają rękawice Carpro ewentualnie konkurencyjne rękawice i choć nie było mi dane jeszcze jej sprawdzić to pewnie macie racje, że jest rewelacyjna.U mnie kwestai zakupu to tylko kwestia czasu :mrgreen: Tylko zastanawia mnie fakt dlaczego na innych forach np. Norwegia, Niemcy ta rękawica nie cieszy się specjalnie popularnością? :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego na innych forach np. Norwegia, Niemcy ta rękawica nie cieszy się specjalnie popularnością? :idea:

Proste: nie czytali polskich forów. :evil:

 

Nie można z góry zakładać, że jesteśmy do tyłu. :song: Czytając zagraniczne fora coraz częściej wydaje mi się, że jesteśmy dużo, dużo do przodu :good:8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając ich relacje często jest to Washpudel przez Ciebie wspomniany, gąbka Zymola, albo gąbki mi nie znane np.

http://s1181.photobucket.com/user/roger ... b.jpg.html

http://s1319.photobucket.com/user/repla ... 9.jpg.html

 

g.pajak, również uważam, że nasza wiedza w temacie często przewyższa tych z zagranicy. Swoją drogą oni są bardzo przywiązani do tych samych produktów :mrgreen:

Pytam tylko z czystej ciekawości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Maciej WTN, ciekawe tylko czy Norwegowie skończyli swoją przygodę na Washpudlu i tych gąbkach czy też wypróbowali owczych skalpów, nie przypadły im do gustu i wrócili do tego co stare i sprawdzone.

Sądząc po sobie, myślę że to pierwsze :/

 

a z ciekawostek to znalazłem ostatnio:

http://lib.store.yahoo.net/lib/autogeek ... mpoo-3.jpg

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo, zgadzam się w 100% :good:

 

Maciej WTN, ciekawe tylko czy Norwegowie skończyli swoją przygodę na Washpudlu i tych gąbkach czy też wypróbowali owczych skalpów, nie przypadły im do gustu i wrócili do tego co stare i sprawdzone.

Sądząc po sobie, myślę że to pierwsze :/

 

a z ciekawostek to znalazłem ostatnio:

http://lib.store.yahoo.net/lib/autogeek ... mpoo-3.jpg

:)

 

Bardzo możliwe, że faktycznie jeszcze nie spróbowali :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
uśmieszku drogi, rozumiem, że się świetnie nadaje ?

 

 

Nie wiem czemu zakładasz że mój post ma inne znaczenie, niż to wynika z jego dosłownego brzmienia ;)

 

Jest tak jak napisałem, wg mnie wełna się do ONR słabo nadaje. ONR ma tą właściwość że wyjątkowo mocno "wiąże" brud, przez co nie jest go łatwo wypłukać z rękawicy. Dlatego gąbka się sprawdza lepiej, bo brud nie ma gdzie wniknąć w przeciwieństwie do gęstej mikrofibry/wełny. To co jest wadą przy myciu tradycyjnym, przy ONR staje się zaletą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dostałem na urodziny od dziewczyny rękawice Car Pro i rozumiem teraz te achy i ochy na jej temat :-] Mycie nią jest rewelacyjne, bez porównania do innych rękawic.

Myślę, że ta rękawica nadała by sie dla dziewczyny, sam mam niewielkie dłonie, a miejsca na nią w rękawicy Car Pro nie ma specjalnie dużo.

Swoją drogą jak to jest, że dziewczyna sama myje swoje auto? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze polecana tutaj rękawica Car Pro do najtańszych nie należy, ciekawi mnie natomiast jak trwałość takowej? Mam już chyba z 3 lata rękawice Meguiars dawno temu bardzo polecaną i do tej pory sprawuje się dobrze :) Jedynie fibra nie jest już tak miękka, jak kiedyś. Co powiecie o Flexipads Merino Soft Wool ? Jest z tego samego materiału co Car Pro, testował ktoś?

ps czy z rękawic do 50zł dalej faworytem jest Wash Mitt ? Czy może coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felxipads merino to trochę strata kasy. Zakupiłem w lutym i we wrześniu juz zaczęła się sypać. W sezonie czerwiec-wrzesień używałem jej średnio raz w tydoniu, poza sezonem rzadziej. Rękawica ma już dziurę i gubi włosie na potęgę, Suszona była zgodnie ze sztuką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rękawica ma już dziurę i gubi włosie na potęgę, Suszona była zgodnie ze sztuką.
czyli jak?
po pierwsze po uzyciu byla dobrze wyplukana, później nadmiar wody wyciśnięty, rekawica strzepnieta i powieszona do samoistnego osuszenia, nie wystawiana na słońce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadchodzą chłody i warto by zaopatrzyć sie w rękawice gumowe. Ja robię tak że kupuje sporo większe zwykle a pod nie daje bawełniane palczatki wtedy jest ciepło. Z jakością jest różnie czasami wystarczają no 1-2 mycia i dziura.

Może poda ktoś konkretną firmę/gdzie kupić rękawice gumowe. Najlepiej aby miały długie mankiety a jeszcze lepiej wiązane bo kilka zgięć ręki i się zsuwają, chwila nieuwagi i woda w środku.

 

Co do samej wytrzymałości rękawic-mikrofibr to ja zakupiłem jakąś tanioszke w markecie i mam ją ponad rok, a to głównie za sprawą że do mycia stosuje wode deszczową. Dzięki temu rękawica po wyschnięciu jest mięciutka, może nie jak prosto z pudełka ale nieporównywalnie do kranówy. Więc jeśli ktoś ma możliwość to niech łapie wodę nawet do samego przepłukania rękawicy/ręcznika. Żywotność znaczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.