Jump to content

Jak dbać o rękawice do mycia?


Michał82

Recommended Posts

Jak dbacie lub jak powinno się dbać o rękawice do mycia auta z mikrofibry? Latem wiadomo sporo roboty wykona za nas słońce, a zimą? Od niedawna posiadam produkt od Microfiber Madness i trochę szkoda by mi było zniszczyć poprzez nieumiejętne suszenie czy oczyszczenie. Niby najprościej byłoby uprać razem z fibrami, no ale mi chodzi o regularne dbanie po każdym umyciu. Możne wystarczy wrzucić na grzejnik w domu po wypłukaniu pod bieżącą wodą?

Link to comment
Share on other sites

Mikrofibry i grzejnik to podobno słabe połączenie. Ja po myciu samochodu opłukuję wodą z węża największy brud, potem wrzucam do pralki 40 stopni 600 obrotów. Po praniu suszę na suszarce i ci więcej. Zastanawiam się nad płynem do prania fibr - pewnie nabędę od Good Stuffa albo ADBLa wkrótce.

Link to comment
Share on other sites

Również ją mam, do tej pory suszyłem na suszarce, aczkolwiek do środka wsadzałem małego twardego pada bo z zewnątrz była sucha a wewnątrz wilgotna. 

Suszy ktoś może rękawice w suszarce? Nie zniszczy tej gąbki wewnątrz? 

Link to comment
Share on other sites
Suszy ktoś może rękawice w suszarce? Nie zniszczy tej gąbki wewnątrz? 


Ja suszę wszystko w suszarce (prócz padów). Jakiejś szczególnej degradacji nie zauważyłem, a odpada rozczesywanie, bo wszystko wychodzi z niej puszyste i miękkie jak kaczuszka.

I'm back motherlovers!

Link to comment
Share on other sites

Co mycie leci z fibrami do pralki tylko rękawicę wcześniej myję ręcznie mydłem i wypłukuję. Płyn do fibr od SG. Pranie zwykle 40/1000. Co któryś raz 60/1000. Rękawice raz na jakiś czas przeczesuje szczotką tangle deezer i to fajnie "zmiękcza" czy rozplątuje. Suszą się powietrzem na zwykłej suszarce. Nic się nie dzieje. Jak masz twardą wodę to pierz z octem.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.