Skocz do zawartości

Jak dbać o rękawice do mycia?


Michał82

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dbacie lub jak powinno się dbać o rękawice do mycia auta z mikrofibry? Latem wiadomo sporo roboty wykona za nas słońce, a zimą? Od niedawna posiadam produkt od Microfiber Madness i trochę szkoda by mi było zniszczyć poprzez nieumiejętne suszenie czy oczyszczenie. Niby najprościej byłoby uprać razem z fibrami, no ale mi chodzi o regularne dbanie po każdym umyciu. Możne wystarczy wrzucić na grzejnik w domu po wypłukaniu pod bieżącą wodą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikrofibry i grzejnik to podobno słabe połączenie. Ja po myciu samochodu opłukuję wodą z węża największy brud, potem wrzucam do pralki 40 stopni 600 obrotów. Po praniu suszę na suszarce i ci więcej. Zastanawiam się nad płynem do prania fibr - pewnie nabędę od Good Stuffa albo ADBLa wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również ją mam, do tej pory suszyłem na suszarce, aczkolwiek do środka wsadzałem małego twardego pada bo z zewnątrz była sucha a wewnątrz wilgotna. 

Suszy ktoś może rękawice w suszarce? Nie zniszczy tej gąbki wewnątrz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Suszy ktoś może rękawice w suszarce? Nie zniszczy tej gąbki wewnątrz? 


Ja suszę wszystko w suszarce (prócz padów). Jakiejś szczególnej degradacji nie zauważyłem, a odpada rozczesywanie, bo wszystko wychodzi z niej puszyste i miękkie jak kaczuszka.

I'm back motherlovers!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mycie leci z fibrami do pralki tylko rękawicę wcześniej myję ręcznie mydłem i wypłukuję. Płyn do fibr od SG. Pranie zwykle 40/1000. Co któryś raz 60/1000. Rękawice raz na jakiś czas przeczesuje szczotką tangle deezer i to fajnie "zmiękcza" czy rozplątuje. Suszą się powietrzem na zwykłej suszarce. Nic się nie dzieje. Jak masz twardą wodę to pierz z octem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.