Skocz do zawartości

Trzeszczące uszczelki szyb w BMW F80


Koszal

Rekomendowane odpowiedzi

Moi mil imam do was pytanie... od jakiegoś czasu borykam się z problemem trzeszczących uszczelek w aucie BMW F80 (rok produkcji 2017). Na początku tej batalii myślałem, że problem leży w uszczelkach wewnętrznych (tych na styku drzwi i karoserii w środku). Na początku wyczyściłem je APC a następnie zakonserwowałem "Shiny Garage Seal Separator". Nie przyniosło to żadnego efektu wiec wyczyściłem je ponownie i użyłem do konserwacji oryginalnego środka BMW. Niestety skrzypienie uszczelek nie ustało.

Ostatnio zauważyłem, że skrzypienie ustępuje jeśli uchylę delikatnie szybę w oknie... Przez co śmiem twierdzić, że nie jest to problem uszczelek na styku z karoserią pojazdu lecz tych wewnętrznych po których chodzi szyba. Szyby w aucie wcześniej były obklejone folią od środka którą zerwałem a szyby porządnie oczyściłem.

Pytanie do Was jest następujące... co można jeszcze w tym przypadku zrobić ponieważ trzask z tych uszczelek podczas jazdy jest nie wybaczalny.

Będę wdzięczny za każdą podpowiedź :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

rozebrac drzwi, wyciagnac szybe i wyczyscić uszczelki, inaczej to nie dasz rady. sam kiedys wymeiniałem uszczelke u siebie w to kawał gumy to jest i w drzwiach naprawde mega duzo brudu sie zbiera 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo napisać, ale na początek spróbuj minimalnie nasmarować - psiknąć czymś do takich zastosowań te prowadnice szyb.

Jak tam odtłuszczałeś po folii to możliwe że "zżarło" uszczelki, wysuszyło je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych uszczelkach jest flok. On zapewnia efekt ciszy. Możesz zrobić zdjęcia? Może go tam już nie ma.

Druga sprawa aby na pewno wykluczyć że to wina tego miejsca posmarowałbym miejsca styku z szyba wazelina albo pasta BHP i wykluczyć czy to na pewno to.

Nie wiem do końca jak wygląda rama szyby F80 ale w E60 miałem problem niewpiętego dekoru i byl podobny efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.