Skocz do zawartości

Maszyny polerskie


Aleksandra8902

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda, że nie ma więcej takich kobiet 🙂

 

Postaram sie pomóc nie komplikując zbytnio tematu.

Dobrze, że wybrałaś typ maszyny DA czyli Dual Action. Jeżeli mąż nie używał nigdy polerki to koncepcja słuszna (Bo maszyna rotacyjna wymaga więcej umiejetności).

 

Pozostaje tylko wybranie główmego parametru i marki.

Skok 8(lub9) mm - najłagodniejsza ze wszystkich maszyn, najbezpieczniejsza ale ma najmniejszą siłę polerowania, stosuje się do delikatnych prac lub delikatnych lakierów (koreańskie, japońskie)

Skok 21mm - tu bym całkiem pominął

Skok 15mm - maszyna wypośrodkowana, uniwersalna, bardziej przyszłościowa (europejskie, amerykańskie lakiery, ale to w dużym uproszczeniu i z wieloma wyjątkami)

 

Maszyny mogą mieć bardzo wysokie ceny Rupes, Flex

Z tych wypośrodkowanych Krauss (np S15), Evoxa

lub nawet bardzo tanie Hamron DA 15 z marketu Jula, sprawdzone przez wielu tu obecnych.


Wybór, która z powyższych firm zależy od portfela. A skok 9 czy 15mm to już kwestia zastosowania i marki/twardości lakieru.


Co do samej marki ADBL nie powiem, bo nie miałem w rękach.

 

Zakładam, że Pani się tym nie zajmuje, więc jest tu wiele skrótów i uproszczeń, ale może pomoże w podjęciu decyzji.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić nową. Wydaje mi się że miał rotacyjną. Troszkę go wypytałam i z rozmowy wywnioskowałam że wolałby Kraussa, tylko teraz nie wiem którą 😕  nie wiem czy coś to pomoże mamy skodę octavie w kolorze wiśni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.