Jump to content

Pędzelki/Pędzle do różnych zastosowań w detailingu

ValiooX

Recommended Posts

Siemka, jako ze przeglądnąłem dział i nie znalazłem takiego tematu to pytanie. 

Jakich pędzli używacie najchętniej i do czego ? 

Do felg na codzienny użytek używam czarny pędzel z soft99, opony narazie noname twardy ale sprawdzę WS Stiff już zamówiony.

Do reszty są to zazwyczaj pędzle WS z naturalnym włosiem. 

Moze macie jakieś swoje typy ?

Zainteresowaly mnie pędzle np ProElite, wygladaja identycznie co WS , przypadek ? 

• Moderator
4 godziny temu, ValiooX napisał:

ProElite

to sa zupełnie inne pędzle 🙂 inne włosie i inne wykonania ja osobiscie lubie te z proelit, do felg niezastąpione Dexter z LM, a szczeliny itp to lubie WS, ProElit, czy Boski zalezy co mi w reke wpadnie 🙂 do wnetrza zwykle uzywam albino jak black piano jest a teraz wpadł mi nowy pedzelek od Boski i juz sie w nim zakochałem 

• Lubię to 1

• 2 years later...
  • Moderator

@gprzesniak tak na szybko porównanie wizualne Moje Auto Detailer i WorkStuff

2023-09-05-19-17-49.jpg

2023-09-05-19-17-53.jpg

2023-09-05-19-18-02.jpg

Średnica MAD jest ciut większa niż WS
2023-09-05-19-18-20.jpg

2023-09-05-19-18-31.jpg

Różnica w cenie prawie 20 PLN na korzyść MAD

Ja pędzel WS zaimpregnowałem olejem do drewna żeby nie łapał wilgoci.

Oba maja ciekawy design - każdy znajdzie coś dla siebie - nie widzę różnicy w działaniu. Można by zrobić test miękkości włosia na świeżo wypolerowanym lakierze "japońskim" i czy mizianie zrobi mikroryski 😉 @Streat 😉

• Dziękuję 1
  • Okay 1

• Domel changed the title to Pędzelki/Pędzle do różnych zastosowań w detailingu
  • Moderator
5 minut temu, pablo15005 napisał(a):

@Domela o tych coś możesz powiedzieć?

13535027742

To są pędzelki robocze - podobne do ADBL - sztywne, szorstkie włosie do zadań specjalnych, odszczurzania - nie radze tykać lakieru 😉

Ja ich używam np do opon lub czyszczenia laminatow, plastikow, metalu, komory silnika, w mieszkaniu, elementow nie lakierowanych no chyba ze "look" w tym miejscu nie ma znaczenia a wypedzelkowanie brudu o priorytet.

Jutro fotki wrzuce jak chcesz info.

@Domel Dziękuje za wyczerpujące porównanie i fotki. Najśmieszniejsze jest to, że mam takiego WS w swoim arsenale, ale zwyczajnie o nim zapomniałem i dzięki Tobie sobie o nim przypomniałem. Tak czy inaczej MAD wygląda bardzo fajnie i na bank się przyda, a w cenie 20 zł za sztukę chyba nie ma konkurencji?

• Lubię to 1
  • Super 1

• 5 months later...

Wie ktoś czy i gdzie dostanę u nas taki pędzel? Ewentualnie coś bardzo podobnego z nylonu żeby był bezpieczny dla lakieru?3bdf3acd425952774e7644007379533e.jpg