Jump to content

Pomoc w ocenie stanu szyb, kierownicy i drążka zmiany biegów

Mondi

Recommended Posts

Przede wszystkim cześć 🙂 to mój pierwszy post na tym forum, choć już długi czas czytałem je jako gość.

Zakładam nowy wątek głównie w celu uzyskania opinii, jednak proszę również o porady.

1. Kilka zdjęć moich porysowanych szyb. Widoczne rysy to te największe/najgłębsze, wyczuwalne paznokciem. Chciałbym wiedzieć czy realnym jest ich usunięcie (lub chociaż widoczne przykrycie) poprzez polerowanie RĘCZNE np. zestawem CarPro CeriGlass + ich filcowy aplikator lub ewentualnie maszynowo, jeśli o ręcznym zabiegu nie ma mowy. Nie chcę kupować chemii i sprzętu, jeśli rozsądniejszym okaże się zakup nowych szyb. To boczne szyby, przednia i tylna są w miarę ok, tam na pewno pomoże polerka.

IMG202007_qqrxhhs.jpg

IMG202007_qqrxhhq.jpg

2. Zdjęcia kierownicy i drążka zmiany biegów. Skóra jest tam po prostu wytarta i szorstka, jednak nie jest postrzępiona czy popękana. Zastanawia mnie czy tutaj wystarczy wyczyszczenie, pofarbowanie i zabezpieczenie choćby zestawem od Furniture Clinic (zmywacz, farba i lakier bezbarwny) czy jednak konieczny będzie jakiś dodatkowy zabieg wstępny typu wygładzanie papierem wodnym lub końcowy typu przykrycie dodatkowo sealantem przed/po lakierze bezbarwnym.

IMG202007_qqrxhrh.jpg

IMG202007_qqrxhrr.jpg

8 minut temu, Mondi napisał:

polerowanie RĘCZNE np. zestawem CarPro CeriGlass + ich filcowy aplikator

raczej tylko oczyścisz szybę

9 minut temu, Mondi napisał:

ewentualnie maszynowo

rotacja + tlenek ceru + pad filcowy