Skocz do zawartości

Enzo Coatings Quick Detailer


Streat

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

ENZO Coatings Quick Detailer

IMG-20200707-172034897.jpg

Opis:

Cytat

Oparty na polimerach quick detailer przeznaczony jest do bieżącej pielęgnacji pojazdów zabezpieczonych powłokami ceramicznymi lub woskiem.

 

Produkt dostajemy w normalnej butelce bez zbędnych udziwnień, dobrze sie ją trzyma i fajnie ze jest przezroczysta. 

  • Kolor pomarańczowy
  • Zapach chemiczna pomarańcza, nie jest on jakoś specjalnie piękny ale tez nie jest nachalny
  • Etykieta minimalistyczna, dobrze wykonana. 

 

IMG-20200707-150739620.jpg

Postanowiłem zrobić mały test tego QD, ponieważ na forum nie znalazłem za wiele informacji o nim. Produkt polskiej marki z którą wcześniej nie miałem styczności. 

Lakier do testu został tylko umyty, kończące się na nim LSP już bardziej tafluje niż kropelkuje. 

 

Maskę podzieliłem na 2 części tak aby sprawdzić co oferuje nam ten QD, a do zaoferowania ma całkiem sporo 😄 

 

IMG-20200707-151011188.jpg

 

aplikacja na bogato, zobaczymy czy będzie problem z dotarciem:

IMG-20200707-151034193.jpg

Produkt bardzo fajnie się rozkłada, dodatkowo dotarcie nie stanowi większego problemu. Tutaj specjalnie przesadziłem z ilością i prysnąłem na lakier aby sprawdzić docieranie, przy takiej ilości wystarczy jedna gruba fibra lub dwie cienkie. Fibra fajnie sunie po lakierze, jednak ten QD nie jest mistrzem śliskości w mojej ocenie. 

Odklejamy taśmę i patrzymy co tam się zadziało:

IMG-20200707-151335858.jpg

Jestem pozytywnie zaskoczony, lakier mocno ściemniał, do tego maskowanie jest na naprawdę wysokim poziomie. 

IMG-20200707-151340208.jpg

 

a tutaj bezpośrednie porównanie

Jałowy lakier:

IMG-20200707-151351105.jpg

Enzo:

IMG-20200707-151354045.jpg

 

Pozostało sprawdzić kropelkowanie.

Jałowy lakier:

IMG-20200707-151751774.jpg

Enzo:

IMG-20200707-151726025.jpg

 

a tak maska prezentuje się w świetle słonecznym:

IMG-20200707-155138216.jpg

IMG-20200707-155157625.jpg

 

Ciężko uchwycić w aparacie przyciemnienie, które jest znaczne. Teraz będę badał trwałość tego QD.

 

Podsumowując:

+ Łatwość aplikacji

+ Przyciemnienie

+ Maskowanie rys na wysokim poziomie

+ Bardzo dobre kropelkowanie

+/- Zapach

- Dostępność produktu, ciężko go znaleźć a naprawdę warto kopić

- Połysk przytłumiony

 

Enzo QD bardzo mi sie spodobał. Łatwość aplikacji, przyciemnienie oraz maskowanie rys na bardzo wysokim poziomie. Produkt nie jest mistrzem śliskości. Efekt hydrofobowy bardzo dobry na lakierze niezabezpieczonym.  Ze względu na swoje właściwości kryjące oraz przyciemniające produkt nie daje połysku lakierowi. 

 

  • Lubię to 5
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Streat napisał:

+/- Zapach

Fakt - chociaż generalnie posiadane przeze mnie produkty Enzo wyróżnia właśnie zapach, tzn. oryginalność i natężenie nut zapachowych (prym wiedzie ich płyn do mycia szyb - pod względem zapachu żaden inny z posiadanych płynów nie jest tak aromatyczny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Streat Zapach fakt - chemiczna pomarańcza, ale przy aplikacji nie jest nachalna, jest przyjemna. to QD fajnie działa jak jest coś pod spodem (u mnie Vision). W końcu też muszę zobaczyć u siebie jakieś 50/50.

Co do sprawdzenia. To zobacz jeszcze jak będzie działać samooczyszczenie/osuszanie się po tym QD, bo ja zauważyłem, że działa bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@david2888 dlatego co do zapachu dałem zarówno plus jak i minus bo jest chemiczny ale nie przeszkadza w pracy i nie jest nachalny jak sam zauważyłeś 😁 co do samooczyszczania to zaaplikowane jest na pół maski w CRV i ładnie będzie widać jak mocno brudzi się strona z enzo a jak bez i samo mycie też mnie ciekawi ale to jak auto się ubrudzi będę testował i na pewno podzielę się opinią i spostrzeżeniami. Mi osobiście bardzo spodobał się ten qd 😎 jeszcze planuje wrzucić go na aque 😁

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Dystrybutor

Dodam że ten qd nadaje się idealnie do bieżącej pielęgnacji lakieru zabezpieczonego powłoką ochronna. Brak wosku w skladzie sprawia że nie zapchamy powłoki a wręcz przeciwnie, będziemy ją odżywiać

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.