Skocz do zawartości

Problem po wypramiu tapicerki


mikaelkooo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewien problem. Kupiłem odkurzacz i wyprałem auto. Wcześniej prałem jasną rogówkę i byłem zadowolony z efektów. Nie sądziłem, że z praniem tapicerki może być tak ciężko. 

Prałem najpierw tak... (w skrócie) zpsikałem tapicerkę pre sprayem (własny produkt od znajomego, który pierze zawodowo) i przejechałem szczotkami po czym odciągnąłem całość i prałem ekstrakcyjne proszkiem Karcher 760 RM czynność x2 powtórzyłem z praniem ekstrakcyjnym. Efekt? Wyszły jakieś ciemniejsze odbarwienia więc postanowiłem przejechać wszystko po paru dniach x2 czystą cieplejsza oczywiście wodą, mocno wszystko się pieniło. Najwyraźniej za słabo odciągnąłem poprzednio.

Efekt? Było już OK ale po dosłownie tygodniu od prania gdy świeciło w samochód mocno słońce wyszły gdzieniegdzie białe plamy jakby z proszku... Z proszkiem też przesadziłem bo dałem może z 150g na 6l pojemnika na środek... 

Po prostu to moje pierwsze prania... Nie znam się jeszcze... Każdy uczy się na swoich błędach... 

Nie daje mi to spokoju. Czy przeprać jeszcze raz wszystko czystą wodą i znów odciągać czy jest jakiś inny sposób? Podejrzewam, że może dopiero teraz do porządku siedzenia lub gąbka w nich wyschła... I wyszły ślady środków... 

Proszę o rady i pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam odpowiedziałeś sobie na wszystkie pytania. 150g/6l wydaje się dużo jak na płukankę choć nie wiem czego tam użyłeś. Zrób tak jak piszesz i wypłucz jeszcze raz fotele. Możesz użyć odrobiny płynu do płukania tkanin- powinien zmiękczyć nieco materiał i wspomóc wypłukiwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest to prawda, że trochę octu w wodzie może pomóc? 
Ocet dodany do pojemnika z brudną wodą zapobiega nadmiernemu spienianiu się. Do oprysku bym go raczej nie dodawał, no chyba że chcesz aby całe auto pachniało octem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2020 o 10:03, RoBee napisał:
W dniu 30.06.2020 o 08:27, mikaelkooo napisał:
Czy jest to prawda, że trochę octu w wodzie może pomóc? 

Ocet dodany do pojemnika z brudną wodą zapobiega nadmiernemu spienianiu się. Do oprysku bym go raczej nie dodawał, no chyba że chcesz aby całe auto pachniało octem...

Gdzieś wyczytałem, że ocet ma właściwości, które rozpuszczają zasady i właśnie jak ma się takie plamy z proszku to roztwór 1/10 pojemnika na środek powinien pomóc oto bardziej mi chodziło i czy jest to prawda? Jak myślisz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wyczytałem, że ocet ma właściwości, które rozpuszczają zasady i właśnie jak ma się takie plamy z proszku to roztwór 1/10 pojemnika na środek powinien pomóc oto bardziej mi chodziło i czy jest to prawda? Jak myślisz? 
Nie mam pojęcia. Na ślady po źle wypłukanym proszku pomaga ponowne płukanie czystą wodą.

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.