Skocz do zawartości

Świeży lakier - jaki wosk?


Dave88

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o poradę, 
pacjent to świeżo położony lakier od podstaw pół roku temu. Kolor to metalik ciemnozielony (taki trochę kameleon, bo pod różnym światłem wpada w lekki fiolet/granat).

Chcę położyć wosk na lato wystarczy, że wytrzyma te 2-3 miesiące i który wydobędzie te kolorki. Dodam, że podoba mi się bardziej efekt kropelkowania niż tafli.

Już prawie zamówiłem SOFT99 KIWAMI EXTREME GLOSS WAX Black Hard, ale może są jakieś inne, bardziej odpowiednie opcje w moim przypadku? Jaki wybrać cleaner do tego wosku (lub innego) do aplikacji ręcznej?

Czy w przypadku takiego lakieru można pominąć pełną dekontaminację? Auto większość czasu stało w garażu, więc mam zamiar tylko spłukać auto, umyć szamponem, glinka, cleaner i na to wosk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, po dłuższym czytaniu, szukaniu, oglądaniu wybrałem taki zestaw, co o tym powiecie?

prewash: shiny garage red devil
szampon: ultracoat shampoo+
cleaner: funky witch lemon peeling
wosk: funky witch paradise gloss


z akcesoriów:

waxpro perfect fluffy dryer black 600g 100x60
funky witch touch of geisha extremly soft
wiadro z separatorem
work stuff handy wax aplicator
do mycia szamponem mam fajną, bardzo miękką rękawicę z mf

potrzebuję jeszcze jakiś aplikator ręczny i mf, do tego cleanera co polecacie?

 

Z tym prewashem nie wiem, czy dobrze zrozumiałem - taki SG RD wystarczy, czy mam jeszcze dolać do pianownicy jakiegoś mocnego dodatku typu ADBL APC, a może nawet ADBL APC PRO w niewielkiej ilości?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dave88 nie znam Red devila ale to chyba nie jest właściwy produkt. Z opisu to tfr który zostawia jakieś zabezpieczenie.

Kup greenstara i zmieszaj z pianą neutralną. Będzie dobry pre a ty będziesz mial dobre uniwersalne produkty. Neutralna jak chcesz dobra niedroga masz tenzi neutral magic.

Szampon weź najtańszy goodstufa, Orange. W wieksz stężeniu to mocno myjący szampon. Ogólnie jest bardzo fajny do aut bez zabezpieczenia. Albo autoland aktywny. Tanie, dobre. Budżet przepalaj na produkty do mycia bieżącego a stripa to sobie zrobisz jak wyżej 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.