Skocz do zawartości

Zapraszamy do testów! Nowy Neoxal 1,61 DIY


Rekomendowane odpowiedzi

20 dni minęło , co chwilę deszcze i słońce i o dziwo lakier pozostawał na takim stopniu czystości wizualnej która mi wystarczała ale że test to test więc dziś umyłem auto pierwszy raz od dnia nałożenia.  Tak zachowywał się lakier przed myciem :

 

Jak widać spływ wody znakomity ale doły drzwi tafla , czyli szampon Sonaxa gren lemon , rękawica i umyłem auto i tak to wyglądało 

Jak widać odetkanie poszło bez problemów .

Autem robię ok 50km dziennie i powiedziałbym iż autko jakby mniej się brudziło ale czy to zasługa powłoki , tego nie wiem , bo na całym aucie jest tylko Neoxal więc porównania brak . 

  • Lubię to 3
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Pierwsze mycie z powloka Neoxal 1,61. Jestem bardzo zadowolony ( poki co 😛 ), owady same odskakiwaly, odchody owadow w ogole nie przywieraly do lakieru, krople nawet na brudnym aucie bardziej niz zadowalajace. rekawica slizga sie po lakierze jakby zapomniala ze istnieje cos takiego jak opor. 

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak spojrzałem na datę poprzedniego mycia , to aż 2x sprawdziłem czy się nie pomyliłem , bo dziś myłem autko po prawie miesiącu od ostatniego mycia 😳 No i umyłem go tylko dlatego że dziś w deszczu zrobiłem  ze 300km a od jutra znów ma być słonecznie więc trzeba jakoś wyglądać 😉 

Jak widać na pierwszym filmie przed myciem na masce i błotnikach kropelki są mega , tylko znów doły drzwi zatkane ale to normalne . 

 

 

Wziąłem więc szampon sonaxa lemon cośtam i po prostu umyłem autko rękawicą , a przy płukaniu widać było od razu że powłoka odetkana i wróciło świetne hydro ...bez żadnych kwaśnych cudaków itd , ot zwykły szampon neutralny. 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dziś udało mi się umyć autko i  wszystko jest OK , czyli przed myciem doły drzwi zapchane , po umyciu szamponem  sonaxa "kropelki wróciły" . Filmik i foty  > odsyłam tu https://kosmetykaaut.pl/topic/16595-zapraszamy-do-testów-nowy-neoxal-161-diy/?do=findComment&comment=729627  bo wyglądało tak  samo :)) 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Troche powloczka mi sie zapchala niestety wiec mycie 'kwasiorkami' CT. 

Co sie dziwic jak.myje to auto... za rzadko:) 

Odepchala sie i... pojawilo sie taflowanie. Dziwne bo przepiekne krople byly. Wiec albo dalej zapchana albo reload sie pozegnal. Zarzucilem FSE od Kocha, zobaczymy czy cos zdzialal. Co do wygladu to dalej piekne szkielko, na fotkach tego nie widac bo juz rosa opadala na autko

Aplikacja 23.07.2020 

Przejechane km: ? Z 8 tysiecy moze

20201031_150844.jpg.91b976d31407cbaf28e469e19c7f67c1.jpg

20201031_150847.jpg.f73678118202ad1de6bcca7425dcf18c.jpg

20201031_150859.jpg.2a70fb29869ab7be22b3077247be4df3.jpg

20201031_150854.jpg.2b0859ecc5fc150e61dcf2ba2529814c.jpg

20201031_152815.jpg.eae8f484877a1546fd08da54554faa87.jpg

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ostatniego mycia autko przejechało ok tysiak kilometrów ale prawie cały dystans w deszczu . Pierwszy filmik nagrany (tak wiem wiem, telefon ma być w pionie przy nagrywaniu)  przed myciem szamponem Sonaxa , a drugi po myciu . Jak dla mnie jest OK .

https://www.youtube.com/watch?v=NVTmp4NYVwI&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=NpBCEoUHZTY&feature=youtu.be

 

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja mialem jutro wrzucic reload na 1,61 ale pogoda nie dopisze. 

Ogolnie to powloka lezy ladnie, tafla ladna, a jak auto jest po deszczu i przejade kilka km to autko suche. 

Na wygladzie, na moje oko, powloka nie ucierpiala

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
13 godzin temu, Bare Shine napisał:

Ja mialem jutro wrzucic reload na 1,61 ale pogoda nie dopisze. 

Ogolnie to powloka lezy ladnie, tafla ladna, a jak auto jest po deszczu i przejade kilka km to autko suche. 

Na wygladzie, na moje oko, powloka nie ucierpiala

Jeśli woda schodzi taflą to powłoka wymaga odetkania. Polecam kwaśny szampon. Chociaż nie sądzę że masz na myśli taflę wody. Za dwa trzy lata może coś się zacznie dziać, w zależności od przebiegu jakie auto zrobi. Ale na pewno nie teraz. 

Pozdrawiam Grzegorz z Neoxal-u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pogoda nie zachęca do trzymania  łapy w wiadrze z wodą więc nie myję często ale z racji testów preparatu Tenzi  moje auto z powłoką  Neoxal 161 zostało umyte neutralnym szamponem i spłukane tylko wężem .  Przydała by się dekontaminacja i  odetkanie dołów drzwi ale to zostawiam sobie  na temperatury plus 10  ale jak widać  na masce , błotnikach  i górnych  częściach drzwi  są piękne kropelki , a przypominam iż   od 5 lipca ta strona auta nie była dotykana żadną chemią oprócz szamponu  i wody.  Jak dla mnie jest bardzo dobrze! 

https://www.youtube.com/watch?v=_MEzETsOv50

 

czysta powłoka.JPG

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
21 godzin temu, powalla napisał:

Pogoda nie zachęca do trzymania  łapy w wiadrze z wodą więc nie myję często ale z racji testów preparatu Tenzi  moje auto z powłoką  Neoxal 161 zostało umyte neutralnym szamponem i spłukane tylko wężem .  Przydała by się dekontaminacja i  odetkanie dołów drzwi ale to zostawiam sobie  na temperatury plus 10  ale jak widać  na masce , błotnikach  i górnych  częściach drzwi  są piękne kropelki , a przypominam iż   od 5 lipca ta strona auta nie była dotykana żadną chemią oprócz szamponu  i wody.  Jak dla mnie jest bardzo dobrze! 

https://www.youtube.com/watch?v=_MEzETsOv50

 

czysta powłoka.JPG

Bardzo dziękujemy za relację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam.
Jako wielki wielbiciel smalcowania zawsze byłem sceptycznie nastawiony do powłoki. Postanowiłem jednak sprawdzić co można uzyskać dzięki nim.
Nie będę pisał o myciu, dekontaminacji i ogólnym przygotowaniu lakieru bo to oczywiste, ważne jedynie że przed powłoką zrobiłem onestepa Clearcutem i odrazu po tym aplikowałem CarPro essence.

1.61 aplikowałem zgodnie z instrukcją na mokro. Z racji temperatury (7,7 stopnia) z docieraniem nie spieszyłem się, czekałem 5-6 minut i pierwsza mikrofibra wilgotna drugą docierałem już sucha. Nie było to ani ciężkie ani nie wymagało szczególnych umiejętności, raczej łatwa. Natomiast reload docierałem natychmiast po aplikacji, nie czekałem ani chwili. Docieranie reload stawiam na równo z docieraniem quick detailera, prawdziwa bajka. Ilość jaka jest potrzebna na jedno auto to 1/10 pakowania. Na zdjęciu widać ile zostało już po aplikacji.
Teraz najlepsze efekty. REWELACJA!! Takich efektów to ja się nie spodziewałem, efekt znacznie lepszy za żywo mimo że na zdjęciach jest już mega.
6dcc47ec8727630978289b1826ed78da.jpgaf8069577aa93d4f0e40b7460fc5b3fa.jpg86273f47f8c2256a99b23f73da711af0.jpgebac85793083f0896762ffd3d6876e47.jpg15921ce5ed7b227c10d478a611e3222f.jpg1bd9016b7a8aee7cf69f2b9fb0663d24.jpg40725fdca1028263a755c219ef2fcd3d.jpgfb1efb69e40b1a88b61b6a24433f39ef.jpg1818d4e9d05feb1c766f33dc4a551005.jpg

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.