Jump to content

Sonax Perfect Finish < Menzerna SF3500

Recommended Posts

Witam,

Jestem w trakcie polerki auta. Ze względu na czas robię to etapami i tak pierwsze elementy poleciały zestawem menzerny HCC400 i potem SF3500. 

Potem usłyszałem o finishu z sonaxa (perfect finish), cena jest prawie 2x taka jak menzerny, więc myślę sobie kurczę, to musi być coś lepszego. Zamówiłem.

Dziś robiłem kolejne elementy (dach i słupki) i polecialem najpierw hcc400, co oczywiście zrobilo holosa, więc przyszedł czas na finish. Wziąłem tego sonaxa i byłem pewny, że będzie szło lepiej niż z sf3500. Pierwszy przejazd i hmm... pasta pyli prawie od wejścia, no ale ok. Wyrobiłem ją, przyszedł czas na dotarcie. Kolejne zdziwko - pod fibrą słychać piski. Wziąłem nową MF, ale nic się nie zmieniło. Pasta ogólnie ciężko się docierała. Odtłuściłem, inspekcja, holos dalej jest. Drugi przejazd z trochę mocniejszym dociskiem, ale znów to samo. Pylenie, ciezkie docieranie, holos jak był tak jest. Dałem spokój, bo nie miałem czasu na zabawę, wziąłem drugiego pada i zacząłem działać SF3500. Pasta o wiele szybciej się wyrabiała, lepiej docierała i po chwili hologramu już nie było. Kontynuowalem pracę z tą pastą i dokładnie sprawdzałem czy przypadkiem gdzieś nie uwidacznia się holos, ale wszystko ładnie się zdjęło. 

Sonax bardzo mnie rozczarował i myślę nawet czy go nie odesłać, bo po prostu szkoda mi kasy (70zl za 250ml). Jakie macie odczucia z pracy z tą pastą? 

W razie gdyby dział postu był nieodpowiedni, prosze o przeniesienie.

20200520_185510.jpg

• Moderator
37 minut temu, fryzjer napisał:

Sonax bardzo mnie rozczarował

A jaka maszyna i jakie pady ? Jakie prędkości ustawiałeś ? Czytałeś instrukcje obsługi tej pasty ? Na etykiecie jest opis jak do niej podejść.

Wydaje mi się ze za miękki pad i poprostu nie dał rady rozdrobnić ziarnistości w paście dlatego holsy zostawały ale niech mądrzejsi się jeszcze wypowiedzą.