Skocz do zawartości

Startowy zestawik do detailingu


TontaV8

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam pytanko czy ktoś miał może styczność z tymi produktami? Jakie są wasze opinie, oraz co byście wymienili?

  • Autoglym Body Shampoo Conditioner

  • ValetPRO pH Neutral Snow Foam

  • ADBL APC

  • ADBL Tar & Glue Remover

  • ADBL Vampire Liquid

  • Good Stuff Show Detailer

  • Good Stuff Tire Dressing Black Mamba

  • Poorboy's Wheel Sealant

  • ADBL Glass Cleaner

  • ADBL Interior WOW

  • Autosol Aluminium Polish

  • ADBL Caremitt

  • Fireball PIN Towel

  • Flexipads aplikator (pasty do felg)

  • Aplikator mikrofibrowy z gumką (do qd, słyszałem że pasuje idealnie do Show Detailer'a)

  • ADBL Aplikator Soft Interior Pad (do dressingu plastików)

  • ADBL Wheel Sword

  • Sonax mikrofibra do szyb

  • ADBL Round detailing Brush rozm 8

  • Work Stuff Gentleman Basic (docieranie qd)

  • ADBL Aplikator One shot tire pad (aplikator dressingu do opon)

  • ADBL magiczna gabka

Jak na razie mam taki komplecik, przez najbliższy rok będę się zaopatrywał w maszynę DA, pasty polerskie, fussiaka i glinke.

Trzymajcie się, powodzenia przy autku! 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, RoBee napisał:

Masz taki komplecik czy chcesz mieć?

Generalnie wrzuć każdą pozycję w wyszukiwarkę na forum, a gwarantuję ci, że masz lekturę zapewnioną do końca tygodnia. Po co milion razy wracać do tego samego?

Dzięki, na pewno skorzystam. Przepraszam jeśli złamałem tym regulamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@TontaV8 ADBL glass cleaner średni, lepiej kupić z GS lub Elit Detailer 🙂

adbl wheel sword mocno średnia szczotka do felg, mam deegera i jestem z niego bardzo niezadowolony.

adbl ceremitt odpuść, lepiej kupić promitta 🙂 duzo fajniejsza rękawica.

Szamponu z AG nie używałem więc się nie wypowiem a reszta ok 😁

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Podepne sie pod temat bo sporo produktow... 

co możecie doradzić  w zakupie zestawu na poczatek do Accorda 8  (kod koloru nadwozia  NH-736M)... Dodam, ze nie posiadam myjki cisnieniowej, jakies mikrofarby sa, szczotka do felg, gabki, wiadra  sa itd 

Sporo ludzi poleca produkty ADBL....  Auto jakies 2 miesiace temu odebrane od mechanika robione dwa blotniki z przodu i progi  bo ruda juz robote zrobila przy nadkolach.... do tego zrobiona pelna konserwacja podwozia....jesli chodzi o sprawy lakiernicze.  Z takich rzeczy  to  jaki preparat   do czarnych skor w srodku, jakis szampon, felga, plastiki, wosk badz paste .... z gory dziekuje za odp. Wiem ze lakier jest miekki i jest to tego bolaczka ;d   Co do polerki to narazie odpuszcze sobie - nie chce kaszany odwalic, bo juz wiem ze trzeba stosowac metode myc na 2 wiadra ze wzgledu na rysy i delikatnosc lakieru . 

101377957_565990391022931_3133318190214414336_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@23061988PAWEL na początek doradzę lekturę forum i wybranie sobie interesujących Cię produktów. Dział Testów jest naprawdę bogaty i znajdziesz tam większość odp na swoje pytania dotyczące stosowania i efektów. Sam stwórz zestaw i wtedy pytaj a ktoś na pewno doradzi.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zapoznaniu z lektura wstepnie wybralem 

  1. MAROLEX Axel 3000 Ręczna Pianownica
  2. Mycie wstępne aktywna pianą -Shiny Garage Pre-Wash Citrus Oil
  3. APC Shiny Garage
  4. Kola felgi ADBL Wheel Warrior
  5. Rekawice Meguiar's
  6. Szampon Shiny Garage Strawberry Car Shampoo 5L
  7. Glinka ValetPRO Yellow Poly 100g/ShinyGarage
  8. Dressing plastikow ADBL Interior WOW
  9. SHINY GARAGE PURE PAINT CLEANER pod wosk 250ml
  10. Wosk Soft99 Fusso Coat 12 Months Wosk Dark New Formula

Do tego jeszcze pedzelki, recznik do osuszania  Fireball, aplikatory do wosku i cleanera. 

 Skory jeszcze sie wstrzymam.... (wrzuce  pozniej moze jakies foto siedzen) ogarne najpierw kosmetyke.  Z wyzej wymienionych produktow cos byscie polecili/zmienili? Dodam jeszcze ze w srodku czuc zapach robionej konserwacji ;//// 

i zastanawiam sie jeszcze nad zapachem np Fresso Gentleman Perfumy....  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@23061988PAWEL 
1. Marolex bardzo fajny
2. Citrus Oil to bardziej TFR, czyli do mycia raczej na szybko jakiś aut, ja bym go odpuścił i wziął jakąś fajną pianę, np Cleantecha.
4. Kwas do felg raczej nie jest Ci potrzebny, a już tym bardziej nie do reguralnego mycia. Kup sobie jakiś deironizator, np D-tox i do tego Tenzi En-jee w koncentracie. En-jee kosztuje ok 15zł, a zrobisz z tego ok 10 litrów płynu do reguralnego czyszczenia felg, deironizator raz na pół roku. En-jee mozesz zastąpic Excede Ultimate Wheel Cleaner, o nim jest trochę więcej na forum. Sam używam tenzi i jestem zadowolony.
6. Ja bym nie kupił tyle szamponu na sam początek 😄 Zobaczysz, potem będziesz chciał testować i zmieniać szampony, a istnieje prawdopodobieństwo, że 5l do jednego auta to nigdy nie zużyjesz :D. Ja do własnego użytku zazwyczaj kupuje 500ml a i tak nie kończę, bo wymyślam coś nowego do spróbowania 😄
10. Nie używałem nowego Fusso, ale stare nie było zbyt dobre na ciemne kolory na początek przygody z detailingiem i z tego powodu raczej bym polecił pójście w Collinite 476s.

Zapomniałeś o własnie deironizatorze i preparacie tar&glue, po zastosowaniu tych dwóch preparatów glinka będzie miała dużo mniej do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.