Skocz do zawartości

powłoka hybyrdowa czy warto ?


fedor1921

Rekomendowane odpowiedzi

Witam j/w czy warto dostałem ofertę z salonu którego biorę auto (nowe , kolor biały) za cenę 2 tys położenia powłoki hybrydowej przed wyjazdem z salonu . Ktoś zakładał ? Jakieś opinie jak wrażenia ? Powłoka jaka ma być to "echelon zen xero smart" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurencja kiedyś nakłądała, zadbaneauto.pl też chyba na tym siedziało. Z powłokami to jest tak że jak dbasz tak masz. Echelon to japońskie powłoki, xen to cyba nawet dwuskładnik, więc powinno siedzieć całkiem dobrze, jednak z moich doświadczeń wynika że samodzielnie w warunkach 3x bezdotyk 1x ręczna w miesiącu + 20k km rocznie ledwo wytrzymała rok hydrofobowości, bez serwisów i odtykania. Wiadomo że powłoka to nie tylko hydro.
Po tym czasie wymagała reaplikacja dedykowanego topu hydrofoboowego, sam wygląd pojazdu był ok, usunac waterspoty i pojazd świecił sie jak nowy 🙂
Są lepsze powłoki, są gorsze ot co, jak salon to pewnie i tak przepłacasz "za jakośc premium salonu" który pewnie i tak to wykona u studia w którym współpracują.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dają gwarancje na 3 lata , nie jest w 'cenie' tylko dodatkowo płatne . Tak nawet mówił pan ze przyjedza firma i zakłada 🙂  Jeśli nie to , to co możecie zapronować na nowe auto z salonu kolor biały ? Czy w oogle warto to ruszać  i w jakich cenach ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi gwarancjami to ostatnio jest ciekawie.

Gwarancji na co? Zastanawia mnie to od razu z punktu mojej pracy i zawodu czyli jak np udowodnić ze z powłoką się nie tak?

że nie ma hydro? I co w związku z tym skoro to tylko iles tam procent właściwości tej powłoki a ostatnio się okazuje że w ogóle nie zbyt mocno istotna cechą. Należało by doprecyzować co zawiera ta gwarancja. Skoro niezbyt mierzalne jest udowodnienie jej obecności

Edit. W mojej pracy duży nacisk kładziony jest na to by nie gadać ani nie pisać o rzeczach na których zwyczajnie się nie znamy, nie mamy na to papierów... Przykład? Jadę na zdarzenia gdzie np poddaję oględzinom przewód elektryczny i no wiadomo że żyły są miedziane to nie mogę wpisać tego w protokole że np przewód miedziany tylko np. Przewód koloru rudego. To samo z obrączkami osób zatrzymanych dla mnie zawsze są żółte...

Nie ma papieru który potwierdza ze sie na tym znasz to nie ma gadki.

Sory za of top ale naszła mnie taka myśli w dobie tych gwarancji itp że to wszystko ściema bo nie udowodnisz nikomu że powłoki nie ma...

 

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chodzi o zarysowania ? Czyżby praca w policji 😄 ? A jaka powłoke warto wziać ? i ile wydać zeby to mialo sens ? Z drugiej strony słyszałem iż przy nowym aucie i jeszcze koloru białego nie ma co robić przez przynajmniej pol roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fedor1921 napisał:

Może chodzi o zarysowania ? Czyżby praca w policji 😄 ? A jaka powłoke warto wziać ? i ile wydać zeby to mialo sens ? Z drugiej strony słyszałem iż przy nowym aucie i jeszcze koloru białego nie ma co robić przez przynajmniej pol roku. 

Na białym bardzo warto założyć powłoke, dużym problemem są opiłki metaliczne i smoła, która cieżko schodzą przy zadniecbanych białych lakierach. Przy powłoce oprysk chemią i wsio po robocie, samochód znów idealnie czysty. Domywanie mega zajebanego białego to katorga istne szorowanie. Przy powloce takowych problemów nie uświadczymy
Przy powłokach nie mamy efektu oksydacji, przez co lakier cały czas wygląda bardzo dobrze, a jego połysk nie gaśnie, No i łatwośc domywania to najwiekszy plus samooczyszczanie. Mikro ryski jak i poważne zarysowania dalej będą się pojawiać na to tylko folia PPF.
Możesz nie aplikować powłoki i później jej nie serwisować, co 3 miesiące woskować wraz z cleanerem, żeby sćiągać oksydacje i baja 🙂.
Co chcesz mieć na samochodzie to twoja sprawa, a plusy i minusy powłok jak i wosków możesz sobie znaleźć w szukajce lub w google.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Crasher  Reklamują iż nie rysuje sie powłoka i że trudniej ją zarysywać itd itp Minusy ? mało mnie one interesują i nawet nie zwróciłbym na to uwagi gdybyś nie napisał 😉 Dwa jestem tu nowy i  nie znam sie na tym wiec pytam bo od tego jest forum ?, a jestem specjalistą w innej dziedzinie w której myślę iż ja mógłbym się pośmiać z Ciebie.
.@Gozdziu23 Dziękuje za pomoc jaka sensowna kwota powinna być aby nie wydać milinów a zeby było dobrze zrobione ? I czy jakieś konkretne powłoki brać pod uwage?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fedor1921 Tak naprawdę każdy będzie chwalił to na czym pracuje i trudno jest coś polecić.My w swojej ofercie mamy to jednak bardziej zróżnicowane (nie ma jednej powłoki) i tu w zasadzie klient decyduje jak trwałe ma być zabezpieczenie.Co do tematu rysowania - powłoka ogranicza to troszkę ale trzeba by sie też nauczyć myć taki samochód (prewash odpowiednie środki i rękawica).Jedynie folia ppf chroni przed zarysowaniami.Co do białego koloru to on też po czasie żółknie i samochód nie ma już takiej "świeżości"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fedor1921 napisał:

@Crasher  Reklamują iż nie rysuje sie powłoka i że trudniej ją zarysywać itd itp Minusy ? mało mnie one interesują i nawet nie zwróciłbym na to uwagi gdybyś nie napisał 😉 Dwa jestem tu nowy i  nie znam sie na tym wiec pytam bo od tego jest forum ?, a jestem specjalistą w innej dziedzinie w której myślę iż ja mógłbym się pośmiać z Ciebie.
.@Gozdziu23 Dziękuje za pomoc jaka sensowna kwota powinna być aby nie wydać milinów a zeby było dobrze zrobione ? I czy jakieś konkretne powłoki brać pod uwage?

mysle ze 1.5k-2k przy topowych zabezpieczeniach "5 letnich" dla firm z srednim lub niskim marketingiem 3-5k dla firm z bardzo duzym marketingiem i "tradycjami"

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli za 2 tys przy  powinnem mieć już coś porządnego ? Auto Suv to pewnie cena poleci 😕  Czyli ceramika ? a to iż mówił  o powłoce w/w ze sie wdziera w lakier  ? a ponoc to płynne szkol nie , czy to jedno i to samo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, fedor1921 napisał:

Czyli za 2 tys przy  powinnem mieć już coś porządnego ? Auto Suv to pewnie cena poleci 😕  Czyli ceramika ? a to iż mówił  o powłoce w/w ze sie wdziera w lakier  ? a ponoc to płynne szkol nie , czy to jedno i to samo ?

to samo, nie istenieje zadna powloka. na bazie szkła, to tylko nazwa zamienna, ładniej brzmiąca.
Każda ceramika dwuskladnikowa powinna miimalnie wejść w reakcje z lakierem, a nie na lakierze

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fedor1921 napisał:

@Gozdziu23  dostałem dzis 'oferte ' aby przyciemnić dach folia stek dyno black za kwote 2900  , a "zwykłą " folia za 1900, Czy faktycznie ona jest taka rewelacyjna czy warta ceny czy bez sensu ?

PPF to troche innej jakości folia, posiada samo regeneracje, mniej się rysuje, lepiej się świeci, ma mnieszją morke lub jej brak więc finalniej wygląda lepiej i teoretyczna trwałość to 10 lat a nie jak vinylowych 5 lat.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.