Skocz do zawartości

Wosk na PPF


olas

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, zamierzam położyć na front auta folie ppf i tu pytanie bo słyszałem że folia często jest tępa w dotyku czy można kłaść jakieś woski lub powłoki na taką folie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
  • 1 rok później...

Nieco odświeżę temat

Folie mam na zderzaku i tzw: "bikini" przodu plus lampy

Autem jeżdżę tylko od 1 marca do 31 października, później odpoczywa (taka opcja rejestracji czasowej jest poza Polską).

Na nowy sezon zakupiłem do pielęgnacji folii takie coś

 

Na razie jest śliska i błyszcząca.

Nawet nie wiem jakiej jest marki

SONAX.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualne nowoczesne ppfy wiodących marek jak clif design, uppf, flexishield, magnus, aqua. gswf raczej nie mają ze śliskością i hydrofobowością problemów, wystarczy alpikacja qd-ka okresowo czy tam zwyczajnie co mycie i zawsze bedziesz miec folie w dobrym stanie. Nie trzeba uzywac wosków politur. Powłoke moim zdaniem założyć jest fajnie, ale tak po pol roku użytkowania kiedy ten jej naturalny maksymalny zrzut wody się zmniejszy na bardzo dobry. Wcześniej nie ma sensu.
Są też folie moim zdaniem jak premium shield, xpel, suntec, które nie są wcale gorsze są bardziej przejrzyste ale są tą folie jakby tempe w dotyku, hydro jakieś jest samoregeneracja działa, ale na nie widać ze przydało by się coś więcej, nie ma się co zastanawam tylko połozyć od razu jakąś powłokę miekką nie musi byc to ta dedykowana do folii wszystko top coaty dadzą rade. Np Aartdeshine BX, Car Pro gliis.
Ja na swojej folii w prywatnym aucie mam tylko qd i cały czas jest jak nowa a będą juz z 2 lata, aczkolwiek ja mało jeżdze. Trzeba wybrać tylko qd-ka jak najszybciej odparuwjącego ze względu na to że folia jest idealnie gładka i bardziej qd się po niej rozmazuje niż jakby wciera. W krytycznym przypadku niedbalstwa polecam na najmiekciejszej gąbce Gyoen PPF renew, stopniową zwiekszając twardość gąbki w przypadku nie podziałania maszyną DA lub ręcznie.

Ten Sonax jest raczej do folii vinylowych w przypadku ppf szkoda by było tego używać, gdyż jest lekko ścierny pewnie nie zrobi nic złego, ale czy nie ma czastek ściernych i nie bedzie ścierać oryginalnego top coata foli kto to wie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2022 o 22:08, Gozdziu23 napisał:

A

Ten Sonax jest raczej do folii vinylowych w przypadku ppf szkoda by było tego używać, gdyż jest lekko ścierny pewnie nie zrobi nic złego, ale czy nie ma czastek ściernych i nie bedzie ścierać oryginalnego top coata foli kto to wie

Ale wtopiłem. Trudno sześć dych do kosza.

Bo jestem przewrażliwiony i chciałem coś co pomoże w zmywaniu owadów ze zderzaka/folii.

Wybieram sie  w tym roku do Włoch i obawiam sie że 2 tygodnie nie będzie szans na dokładne umycie auta i ras 3000 km w obie strony

 

No wolałbym folii nie skopać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.