Skocz do zawartości

Zabezpieczenie i czyszczenie skórzanej perforowanej i zamszowej tapicerki w nowym samochodzie


Solo//

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.
Sporo już czytałem o pielęgnacji tapicerki na tym forum, ale niestety nie udało mi się znaleźć informacji jak w temacie.
Niedługo dostanę nowy samochód z tapicerką łączoną: skora będzie perforowana, a do tego wstawki z zamszu.
Nie mam pojęcia jak to zabezpieczyć. Czy preparaty zabezpieczające do zwykłej skóry nie będą przeciekać przez perforację i nie porobią się jakieś zacieki? Czy jest coś specjalnego do perforowanej skóry, a może aplikacja takiego zabezpieczenia wygląda inaczej niż przy zwykłej skórze?
A co z zamszem, czy w ogóle należy go zabezpieczać tuż po kupnie?
No i co z czyszczeniem - pianki są dobre na zwykłej skórze, ale przez perforacje będą przeciekać i być może skóra łatwiej przemoknie. W przypadku zamszu to już w ogóle nie wiem.
Tyle pytań i brak odpowiedzi.
Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Solo// napisał:

a do tego wstawki z zamszu.

To nie zamsz tylko ALCANTARA. Alkantare pierze się normalnie jak tapicerkę materiałową - ekstrakcja. Co do zabezpieczenia 🙂 tu bym zaproponował system Colourlock 

https://sklep.colourlock.pl/zestaw-do-czyszczenia-impregnacji-alcantary-nowosc.html

 

 

15 godzin temu, Solo// napisał:

Czy preparaty zabezpieczające do zwykłej skóry nie będą przeciekać przez perforację i nie porobią się jakieś zacieki? Czy jest coś specjalnego do perforowanej skóry, a może aplikacja takiego zabezpieczenia wygląda inaczej niż przy zwykłej skórze?

Nic Tobie nie będzie przeciekać. Bierzesz impregnat. Aplikujesz na aplikator z mikrofibry lub mikrofibrę złożoną w kosteczkę i delikatnie przecierasz- aplikujesz. Przecież tego nie lejesz jak szalony.

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jeśli chodzi o skórę perforowaną, to jest bardziej problematyczna w czyszczeniu niż gładka. Ja teraz robiłem auto przyjaciela i właśnie miał taką tapicerkę, w dodatku w kremowym kolorze. Nakładana piana wsiąkała w perforację. Przejazdy szczotką powodowały, że jeszcze szybciej znikała. Siłą rzeczy mi szło więcej środka czyszczącego. Przy wycieraniu też troszkę więcej trzeba się narobić.

Dla mnie zdecydowanie najgorszy rodzaj tapicerki jaką do tej pory miałem okazję robić w moim krótkim życiu detailingowym.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja przy skorze perforowanej podpatrzylem sobie maly trick. 

Na koncowke odkurzacza naciagam w miare cienka fibre, gumka mocuje zeby nie spadla.

Czyszcze skore, ściągam fibra piane a z perforacji ja odkurzam.

Troche wiecej kombinowania ale dziala i jest szybsze niz dlubanie kazdej dziurki 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki panowie za informację.
W tej sytuacji kupię zestawy do czyszczenia i konserwacji skóry oraz alcantary Clolourlocka, z tego co czytałem to dość popularny i często polecany producent, mam nadzieję że warto.
A może zaproponujecie jakieś inne środki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alcantara czy zamsz trzeba zachować pewien zakres bezpieczenista, to nie jest jak zwykle materiały, bo proces produkcji wygląda inaczej. 

Jeżeli uzyjemy zbyt mocnej chemii Alcantara zwyczajnie włosie zacznie robić się sztywne, nie będzie już tak mile w dodtyku, zaś gorąca woda może nam zrobić skurcz włoski są tak cienkie ze pod gorącem może zachować się nie na korzyść.

Tak więc odpowiednio dobrane stężenia woda letnia i na koniec zaczesanie i pozostawienie do wyschniecia, przemaczanie zbytne na długo metę Tę nam będzie mechacić w późniejszej eksploatacji, tak więc tu trezba po prostu pilnować kilku zasad, nie przeginać paly jak w przypadku standardowej tapicerki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.