Skocz do zawartości

Podłoga modułowa do garażu


Lorion

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, xadamx napisał:

@analyzator sam stałem przed decyzją: farba drogowa czy farba epoksydowa. Wybrałem to drugie i nie żałuję. Poza zagruntowaniem posadzki, farbę położyłem w 2 warstwach. Tikkurila RM40 na 60m2 wyszło około 1600zł.

 

O ciekawy produkt. Dzięki. Mam z 70m do obskoczenia. Róźnica w koszcie materiału nie jest duża - nie chcę najtaniej tylko coś sensownego co nie będzie zmęczone za 3-5 lat.

Maluje się tym jak farbą? Ma sensowną wytrzymałość na ścieranie? Patrząc na zastosowanie to o wodę się nie boję.

Szukałem w temacie który linkujesz twoich fotek/postów ale coś nie mogę znaleźć. Powinny być?

Znalazłem ciekawy produkt: ProFloor Plus Noxan. Gruntowanie + 1 warstwa. Do magazynów, ciągły ruch wózków itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja malowałem żywicą epoksydową Sigma 7276691837. Dwie warstwy, pierwsza gruntowana żywicą z dodatkiem rozpuszczalnika. Beton nie szlifowany.

Czyści się fajnie, wody nie pije, co do wytrzymałości to trochę za wcześnie.

Jak dostanie wody to mocno śliska.

Garaż prywatny, bez żadnej działalności.

IMG_20201230_124449.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, analyzator napisał:

Szukałem w temacie który linkujesz twoich fotek/postów ale coś nie mogę znaleźć. Powinny być?

Są. Zdjęcia z czarną Laguną. Malujesz tym jak farbą. Gruntowanie - tak jak napisał @Czabs rozcieńczasz farbę (farba + utwardzacz epoksydowy) rozpuszczalnikiem i malujesz pędzlem tak aby dobrze wetrzeć w pory. Następnie właściwe malowanie robisz już wałkiem.

Jeśli chodzi o wytrzymałość na ścieranie: nie określę się do końca bo mam to około roku. Ale jak do tej pory nic złego się nie dzieje. Ważne jest to aby posadzka nie miała wilgoci, najlepiej żeby była wysezonowana, bo farba może po jakimś czasie odparzać.

@Czabs jeśli chcesz mieć warstwę antypoślizgową to malujesz na 2 warstwy: 1 na świeżo przesypujesz żwirkiem płukanym (takim jak do posadzek), po wyschnięciu zamalowujesz całośc kolejną warstwą. To jest najtańszy sposób

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Podbijam temat. Do praktyków. Coś dobrego optymalnego cenowo do garażu?

Noxal pro floor plus na teraz ale jeśli coś tańszego spełni wymagania to bym nie miał nie miał nic przeciw. 85m2.

4.5 koła materiał noxala.

3x5l podkład HP PRIMER W221

5x5l PROFLOOR PLUS

IMG_20210517_200810.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

WItam,

rozważam ogarnięcie podłogi w garażu.

Garaż 3,7m x 6,2m

Na podłodze miałem surowy beton który się pylił od chodzenia. Pomalowałem farbą do betonu antypoślizgową. Po 2 latach już się ściera ta farba.

Chciałem, żeby w tym garażu wyglądało fajnie i dlatego przemawia za mną ta podłoga modułowa.

Jedyny minus to zimą jak wjadę , z kół śnieg ,sól , to pewnie da w kość tym panelom?

Zastanawiam się czy na lato mieć podłogę modułową a na zimę ją zdjąć. Chyba że snieg etc nie robi nic złego to wtedy i zimą może zostać.

 

Interesuje mnie bardziej budżetowa i fajniejsza wersja niz pomalowanie na jeden kolor farbą.

Znalazłem firmę co w niezłej cenie ma te panele:

https://speedfloor.pl/plytki-pvc/   Light 7mm

Jest sens, czy totalnie odradzacie ?

 

Trzymam w nim tylko samochód i kosmetyki.

Nie rozkręcam tam samochodu więc śrubek nie zgubie. Auto myję przed garażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
43 minuty temu, zonk napisał(a):

Znalazłem firmę co w niezłej cenie ma te panele:

https://speedfloor.pl/plytki-pvc/   Light 7mm

Jest sens, czy totalnie odradzacie ?

Ja juz to analizowałem, rozmawiałem z różnymi ludźmi którzy to mieli, mają, planują mieć.

Konkluzja jest taka, że ja zostałem przy podłodze epoksydowej. Cenowo wyjdzie taniej ( dołóż sobie + płatki + bezbarwny) i utrzymanie tego w czystosci to bajka. U mnie wystarczy sciagaczka do podłóg i czysto i sucho + patent z mikrofibra Janek. Fotki wkleje poźniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
16 minut temu, zonk napisał(a):

Ale bardziej "bajerancko" wygląda ta modułowa 🙂 a ja lubie takie bajery właśnie...a pomalować na 2 kolory to nie dla mnie... 😄

Ja tez. Zrobiłem pełną wycenę i już chciałem brać. Potem znajomy ze studia powiedział - daruj sobie - woda tam siedzi, smierdzi.... a jeszcze w świeta oglądałem to i się przekonałem już na 100%, że dobrze wybrałem 😉

 

I stwierdziłem, że dokonałem dobrego wyboru. Ale każdy wie musi sobie zrobić to pod siebie i dokonac wyboru.

Ja wiem, że ty pokazujesz "normlane" płytki a nie "swisstraxy" - może te wyżej lepiej się utrzymują w porzadku, ale jeśli wjeżdzasz mokrym autem do garazu - nie wierzę że lepiej się to czysci z wody niż epoxy.

Daj znać co zadecydujesz a jak juz zamontujesz jak Ci sie to uzywa 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.