Skocz do zawartości

Żywica na dachu a glinka nic


jac56

Rekomendowane odpowiedzi

Kiepsko położony lakier to nawet zimowy plyn do spryskiwaczy matowi...

 

W czystym IPA robi się kąpiele elektronice w wanienkach ultradzwiekowych.

Płytki są powlekane lakierem bezbarwnym i żyją nawet po kilkudziesięciominutowym pobycie w czystym IPA.

Rozcienczone IPA się mniej maże i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani znalazła dobry sposób na usunięcie żywicy:

 

 

Ja mniej ekstremalnie próbowałem się dzisiaj pozbyć tych mini chropowatych kropeczek z drzew za pomocą Auto Finesse Citrus Power, Duragloss Bug Remover oraz ValetPro Citrus Tar & Glue remover - żaden się nie nadaje. Naprawdę przydałby się jakiś dedykowany środek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopię nieco temat. Zaparkowałem ostatnio auto pod choinką i niestety na po kilku godzinach postoju na masce pojawiły się 3 dość spore plamki żywicy. Umyłem dokładnie to miejsce jednak ślady nadal pozostają. Próbowałem glinki (żółta valetpro) ale niewiele mi pomogła. Po wszystkich zabiegach pozostały ślady takie jak na fotce:

LINK

 

Czym to ruszyć? Czytałem że dobrze z żywicą radzi sobie benzyna ekstrakcyjna, czy warto próbować? A może polecacie jakiś dedykowany środek (Atas Resinol)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Podczas tegorocznych wakacji moje auto stało pod drzewem. Z szyszek pociekło bardzo dużo żywicy którą pokonałem benzyną ekstrakcyjną-łatwo nie było. Żadna chemia z arsenału nie dała sobie rady z tą ilością tego paskudztwa.

Wyżej wymienionego preparatu nie miałem przyjemności stosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arekkaz dzięki za odpowiedź. Idąc za Twoją radą nabyłem buteleczkę benzyny ekstrakcyjnej, ale niestety niewiele nią wskórałem. Tu pojawia się pytanie: jak Tobie udało się pokonać plamy z żywicy?

Ja nasączałem płatek kosmetyczny benzyną ekstrakcyjną i kolistymi ruchami próbowałem sczyścić plamy, niestety nie udało mi się. Czy powinienem to robić jakoś inaczej?

A może powinienem lekko podgrzać powierzchnię aby żywica stała się bardziej plastyczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...5. Na nigdy nie pielęgnowanych autach często spotykamy się z zaschniętą żywicą z drzew, z którą nie radzą sobie żadne tar remover'y a nawet glinka. Tu z pomocą przychodzi nam wysoko alkaiczny środek od SNB Jetin S . Głównie służy do mycia felg, ale jest to jeden z nielicznych preparatów które bardzo dobrze radzą sobie z zaschniętą żywicą. Jetin S nanosimy na płatek kosmetyczny i kładziemy na kilka minut na zabrudzoną powierzchnię. Następnie delikatnie przecieramy powierzchnię żeby zebrać resztkę żywicy i gotowe.

6. Na koniec myjemy samochód, osuszamy i przechodzimy do kolejnego etapu pielęgnacji...

 

źródło: http://jak.pielegnowacauto.pl/newsy/odp ... a-wykonac/

:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja polecę wcześniej wspomniany denaturat, nasączamy nim płatek kosmetyczny, przykładamy na parę minut, po czym żywica zmięknie i tym samym denaturatem można ją ładnie zmyć. Miałem 4 wielkie stare zaschnięte plamy na nowo kupionym czarnym MB, w.w. sposób i nie ma śladu. Ewentualnie można również próbować terpentyną, ale to już ostrożnie i z głową (najpierw próba w niewidocznym miejscu jak zadziała na lakier!!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W końcu uporałem się z żywicznym problemem. Użyłem benzyny ekstrakcyjnej, nasączoną szmatkę przykładałem na chwile do plam i potem delikatnie usuwałem zabrudzenia z lakieru. Po całej operacji pozostały bardzo lekkie odbarwienia w miejscu gdzie była żywica, ale na to pomógł UC :) Całą powierzchnię zabezpieczyłem jeszcze woskiem.

Dziękuję wszystkim za pomoc i porady :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.