Skocz do zawartości

Oczyszczacze powietrza


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Planuje kupić "oczyszczacz powietrza".

Mieszkam ns Śląsku i problemy z powietrzem są tu cholerne.

Kto z was ma i używa ?

Jakie macie jeśli w ogóle ?

Co ile filtry wymieniacie ?

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla rodziców wybrałem Xiaomi Air Purifier Pro. Tomaszów jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych miast w Polsce. Wieczorem nie da się oddychać bo wszędzie czuć spalenizną.
W samym mieszkaniu różnica nie jest mocno wyczuwalna, dopóki nie spojrzysz na wskazania czujnika. Wystarczy na chwilę otworzyć okno i stężenie PM 2.5 zwiększa się kilkukrotnie.
Sam oczyszczacz działa cicho, ale moim zdaniem w trybie auto utrzymuje trochę za wysokie wartości PM 2.5. Miałem problem z podłączeniem go do Wi-Fi, ale po kilku próbach się udało. Mogę podejrzeć jaki jest poziom zanieczyszczenia, zdalnie go uruchomić, zaprogramować włączenie/wyłączenie na ustaloną godzinę, działa nawet z asystentem Google.
Filtr jeszcze nie był wymieniany (koszt ok. 150zł).

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Kupiłem 2 miesiące temu Xiaomi Air Purifier 2S.

Stoi sobie w pokoju ok. 15m2 i działa.  Na początku kombinowałem z automatyzacją, ale nie do końca to działa, więc olałem sprawę i stoi ustawiony na minimalne obroty i tak jest ok. Teraz pokazuje jakość powietrz AQI = 5.  Przeniesienie go do innego pomieszczenia, albo dłuższe otwarcie drzwi spowoduje wzrost do ok. 90.  Jesienią, gdy jeszcze nie palili tak mocno, to zbijał do wartości 1. Jak mocno kopcą w okolicy, to utrzymuje ok. 20.

Stoi pod oknem, więc jakiś nawiew z niego tam minimalny ma, bo wentylacja w domu grawitacyjna, dlatego takie różnice w wartościach.

Zdarzyło się, że po wyjściu na korytarz ewidentnie czułem spaleniznę i smród... A w pokoju z oczyszczaczem przyjemnie 🙂 Ja jestem zadowolony z zakupu, bo czuć że to jednak działa.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Minęło troszkę lat od ostatniego postu, ale moja alergia staje się coraz bardziej inwazyjna i poszukuję oczyszczacza, który pozwoli mi spokojnie funkcjonować w obecnym okresie. Od ponad tygodnia jestem ledwo żywy, a leki działają tylko przez pierwsze godziny. Budżet to ok. 1000zł, ale mogę dołożyć ok. 500zł.

Najwięcej czasu spędzam w swoim domowym biurze ok. 16m2, ale fajnie jakby radził sobie też w pomieszczeniach ok. 40m2.

Czy macie jakieś sprawdzone urządzenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.