Skocz do zawartości

Chemical Guys HydroSlick Ceramic Coating Hyperwax i Chemical Guys HydroCharge Ceramic Spray Coating


Eidos71

Rekomendowane odpowiedzi

Krótka prezentacja dwóch produktów z nowej, ceramicznej linii Chemical Guys. Nie brałem pod uwagę rzeczywistej trwałości obu tych produktów, gdyż nie sprawdziłem jeszcze tej ich cechy.

Nie jestem pewien, czy to właściwy dział - ale skoro jest tu miejsce dla TS Moonlight, to oba produkty CG również chyba powinny tu trafić... 😉

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
4 minuty temu, menior napisał:

Hydro charge z tego co mi wiadomo trwaloscia nie powala 😉

Ale przy takim sposobie aplikacji obydwu produktów - jak wytrzyma solidnie miesiąc (myjąc raz w miesiącu albo co dwa tygodnie) - nic więcej nie potrzeba - i szybka replikacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, devilsky napisał:

Teraz czekamy na @Eidos71 żeby to potwierdził, zaprzeczył.

Widziałem ten film już wcześniej i czytałem też, na którymś z forów, zarzuty stawiane JIMBO'S DETAILING. W filmie twierdzi, że zachował wymagany czas wiązania dla ceramiki - wg mnie i autorów postów z zarzutami, autor filmu skłamał - chyba, że po kilka dni chodzi w tych samych ciuchach... Akurat filmy tego autora przyjmuję "z przymrużeniem oka", bo niewiele w nich faktów, a więcej "pokazów pod publikę" i bezsensownego lania chemią wszystkiego, co zaaplikuje. Nie miałem takich problemów z polerowaniem, poza tym dopiero kilka godzin po aplikacji pozwoliłem na kontakt powierzchni z wodą. U mnie zupełnie inaczej wyglądał efekt hydrofobowy. Do piątku postaram się nagrać zachowanie się wody na drzwiach mojego prywatnego auta, gdzie trafiły oba produkty. Jak na razie - nie zgadzam się z wynikiem, jaki pokazał Jimbo's Detailing.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Testy na maskach można zaliczyć tylko do pretestów - czyli zalążków, wstępu do testów całościowych. Testy całościowe też będą różnić się u każdego z nas. Ale trzeba o tym jasno mówić, określić ramy pretestowe i efekty po danym scenariuszu testowym. A jego filmiki na masce traktowane są jako wyrocznia, wielu oburzonych zadeklarowało zwrócenie produktów do sklepów. Bardzo duuuużo dramy w komentarzach albo oglądania z brakiem zrozumieniem. Ale niestety tak to jest i będzie 😉

obraz.png.3929c41108fce45df6e968f905b315d0.png

Ciężki temat bo fajnie się robi takie testy laboratoryjne w zaciszu domowym żeby sobie coś sprawdzić jak zachowuje sie dany produkt na panelu, docieranie, kropelki, reakcja na chemię - ale rezultaty trzeba "zaokrąglać do warunków rzeczywistych" i wiedzieć, że na aucie w zależności od warunków możemy mieć całkiem inne wyniki. Testy na maskach to tak zwane testy czyste: input- output w miedzy czasie praktycznie nie da sie wrzucać zakłócaczy czyli tego czym w warunkach drogowych jest brud, słonce, wiatr, przebieg etc etc etc. Wszystkie te zmienne wpływają na wynik końcowy. Sam się tak bawię, zawsze mi to daje jakiś zakres rezultatów, których mogę ale nie musze spodziewać się na aucie w warunkach drogowych.

Tam chyba nie którzy nie widzą różnicy pomiędzy labem a "życiem" 😉

  • Super 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Strus napisał:

Ja generalnie uważam że produkty spod znaku Chemical Guys są dobrze promowane ale zdecydowanie (w znacznej większości) nie warte swojej ceny

Zgadzam się z tym, ale - jak u wielu innych producentów - znaleźć można też "perełki", produkty wartościowe i warte posiadania w swoim arsenale. Ja również nie przepadam generalnie za CG - głównie za stosunek jakość/cena ich chemii, oraz za "wielość" produktów z danej kategorii (np. kilka dressingów do opon i elementów gumowych, gdzie - wg CG - każdy posiada inne cechy 😉). Jednak mam w arsenale kilka ich produktów, które lubię i z których jestem zadowolony... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.