Skocz do zawartości

Fireball Ultimate Iron Burn


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

obraz.png.f94faa596de3d28f80c6d452d478884b.png

 

Cytat

Ultimate Iron Burn

Opis produktu:

Wysokiej jakości preparat do usuwania zanieczyszczeń metalicznych z felg oraz lakieru. Ze względu na delikatną formułę, można stosować na wszystkich powierzchniach zewnętrznych pojazdu. Działanie środka, objawia się tak zwanym "krwawieniem", co jest efektem rozpuszczania metalicznych zanieczyszczeń.

Pojemność: 1L, 4L, 20L.

Sposób użycia:

Nanieść produkt na umytą i suchą powierzchnię.. Zaczekać aż produkt rozpuści zanieczyszczenia, a następnie dokładnie spłukać. W przypadku licznych zanieczyszczeń można wspomóc się wilgotną rękawicą lub aplikatorem. Przy czyszczeniu felg, należy wspomóc się pędzelkiem i szczotką.

Producent:

Fireball to profesjonalne kosmetyki samochodowe przeznaczone dla najbardziej wymagających klientów. Dzięki doskonale dobranym składnikom, zastosowaniu innowacyjnych technologii w procesie produkcji oraz tysiącom godzin testów - produkty Fireball wyznaczają trendy w świecie auto detailingu.

Nasz asortyment obejmuje najnowocześniejsze powłoki ochronne, produkty do profesjonalnych zadań, jak również kosmetyki do codziennej pielęgnacji samochodu, które z zadowoleniem przetestowało już tysiące klientów na całym świecie.

 

Zapewne wiecie, że testowanie to proces.

W skrócie korporacyjnym:

Cytat

Proces w organizacji i zarządzaniu najczęściej definiowany jest jako zbiór czynności, wzajemnie ze sobą powiązanych, których realizacja jest niezbędna dla uzyskania określonego rezultatu

I na tym polega testowanie w detailingu. Nie jest to jednorazowe użycie ale spędzenie z danym produktem wielu godzin albo przynajmniej wylaniu jednej butli w kilku warunkach na kilku materiałach testowych.

 

I tak właśnie 3 ostatnie miesiące bawiłem się tym produktem. Wylałem litr w różnych warunkach i na różnych materiałach testowych - głównie felgi.

2019-11-16-22-03-27.jpg

 

Niestety spotkała mnie mała przykrość, bo straciłem około 30GB materiałów filmowych i zdjęć 😞 Dlatego relacja będzie bardziej opisowa i sentymentalna.

Porównywałem ten produkt jeszcze z 6 innym deironizerami ale zostały mi tylko 3 relacje filmowe 😞

Spoiler

2019-11-13-09-20-20.jpg


2019-11-14-13-16-13.jpg


2019-11-15-10-43-41.jpg


2019-11-15-10-43-49.jpg


2019-11-15-11-09-01.jpg

 

Fakty które zaobserwowałem dla Fireball'a Ultimate Iron Burn

- nie śmierdzi uporczywie jak inne "jajca".

- domywa bezdotykowo bardzo dobrze (test palca i test oka)

- domywa dotykowo bardzo dobrze (test palca i test oka)

- bardzo mało krwawi.

 

I tu moglibyśmy zakończyć test i się rozejść. Ale właśnie skupmy się na tym krwawieniu. Chemikiem nie jestem ale to co "media detailingowe" nam serwują w temacie deironizerów to "im więcej krwawi tym lepiej doczyszcza bo znajduje więcej opiłków metali".

Nie kwestionowanym liderem w tej materii jest ADBL - w naszym wypadku Vampir Liquid. Ale inne deironizery dotrzymują mu kroku, jak np: Good Stuff, Funky Witch, Farecla, DetailInk, K2 Roton, Tenzi, Shiny Garage i inne którymi bawiłem się przez kilka tygodni.

2018-08-03-16-48-53.jpg


2018-08-03-16-49-07.jpg


2018-08-03-17-04-11.jpg

DSC08200.jpg


DSC08228.jpg


DSC08229.jpg


DSC08238.jpg

 

 

 

 

 

Więc jak to będzie z Fireball'em ?

 

Zacznijmy od mycia bezdotykowego na myjni.

Fireball Ultimate Iron Burn vs Binder Extreme Wheel Cleaner vs DetailINK Neutral Wheel Cleaner

Tylko raz udało mi się wywołać mocne krwawienie u Fireball'a. I wcale to nie była długa trasa - raczej jeden wyjazd weekendowy i kilka dni deszczowych w między czasie.

Potem na równych zestawach kół produkt wykazywał minimalne krwawienie.

Porównanie z K2 Roton Pro V1 vs ADBL Vampir Liquid

Nawet na pseudo czystej feldze Vampir znajduje coś do krwawienia.

ADBL Vampire Liquid vs Fireball Ultimate Iron Burn - na "czystej feldze"

 

Więc podsumowując:

Z produktem bardzo dobrze się pracuje. Duża butla, dobry atomizer, zapach taki neutralny nie duszący ani też nie zbyt śmierdzący - są gorsze. Konsystencja wodnista i przezroczysta.

UB dobrze domywa bezdotykowo i dotykowo ale tak jak mówię, że jest to domycie pod palcem i wzrokowe, ale skoro każdy inny deironizer coś jeszcze po nim wyciąga (w sensie krwi 😉 ) - jest to dla mnie zagadką.

Pomijając to krwawienie raczej mógłbym zakwalifikować ten produkt raczej do typowych Wheel Cleaner'ów niż deironizerów ala "krwawa felga" bo mamy po nim czysto ale nie krwawo 😉 . Pytanie co siedzi głębiej ?  😉

- pH koncetratu wyszło mi 7.

- Cena za litr 79,90 vs ADBL Vampir Liquid 1L 49,90

 

A wy go już używaliście ? Podzielcie się waszymi testami.

#domeldetailinglaboratory #domeltestuje #domeltest #deironizertest #domelowadeironizacja #domelowekoła

  • Lubię to 4
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Dystrybutor

@Domel Dzięki za obszerny test! 🙂 

Jeśli chodzi o usuwanie najbardziej uporczywych zabrudzeń, mamy także wzmocnioną wersję - Ultimate Iron Burn Extra. Kosztuje tylko 10zł więcej (89,90zł), a można go rozcieńczać 1:3, lub używać jako koncentratu na najtrudniejsze przypadki lub gdy zależy nam na doczyszczeniu felgi w 100%, nawet z tych niewidocznych zabrudzeń. 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.