Skocz do zawartości

Papier wodny 2500/3000 i co potem ?


Gość Łukasz-no1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jakie środki przy ręcznej aplikacji/pracy dadzą radę "wyciągnąć" lakier :roll:

po papierze wodnym 2500/3000

 

Pacjent

Tylni spoiler z Focusa RS II 2009r

Kolor

Fortepianowa czerń

Objawy

Delikatna skóra pomarańczy (był przemalowywany)

 

Co byście polecili do ręcznego stosowania PB, Scholl, Menzerna, Mags... etc

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam, jak po papierze 2500/3000 wyprowadzić lakier, ręcznie możey być ciężko. Ja mam znacznie gorzej bo fabrycznie na całych bokach mam "skórke pomarańczy". Widoczne jest to na ostatnim zdjeciu w wątku http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=2164 Coraz bardziej nie mogę na nią patrzeć :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręcznie nigdy nie próbowałem (maszynowo wiele rzy), ale myślę, że po użyciu papieru 2500/3000 da się to wyprowadzić nawet ręcznie przy użyciu mocnej pasty typu FC+, Menzerna PG, M105, UC itp.

 

Wiadomo, że maszynowo to jest dosłownie moment i powierzchnia po papierze robi się klarowna. Może w wolnej chwili i jak nie zapomnę to na masce testowej przeprowadzę taką operację ręcznej próby usunięcia zmatowienia po papierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dopowiem, że parę lat temu po odebraniu maski od lakiernika (fachowca!!! :x ) całą powierzchnię trzeba było oblecieć papierem, a potem ręcznie farecla g3 i g10 (nie znałem innych past a te dał lakiernik). Wyszło 'no prawie' lustro i wygladało naprawdę przyzwoicie a na pewno lepiej niz wczesniej, ale to było parę dni męki (chyba poltora dnia g10)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slaw2006, Teraz taka moda z pomarańczą na fabrycznych samochodach,

ponoć fabryka ukrywa w ten sposób niedoskonałości...

 

Łukasz, Z RS-owym spoilerem nie poszło by szybko nawet maszyną

 

Evo, Wiem że pracy będzie multum i myślę że w 12-16 godz się zmieszczę :)

Ps. masz jakieś foto przed i po ... :)

 

Teraz tak z tego co mi wpadło w oko to:

 

Menzerna Polish Sampler Kit (4x250ml)

Poorboys World SSR-3+SSR-2+SSR1 sample, ew. SSR3+SSR1...

Scholl Concepts S02 250g+ S10 250g

 

Co myślicie o powyższych zestawach, i który Waszym zdaniem zda egzamin ręcznie... :?:

 

Pozdrawiam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

law2006, Teraz taka moda z pomarańczą na fabrycznych samochodach,

ponoć fabryka ukrywa w ten sposób niedoskonałości...

A ja po rozmowie z lakiernikiem VW dowiedziałem się, że skórka to zabieg celowy:) Bo niby lakiernik bitego auta nie pokryje idealną skórka jak to robią roboty;/ i widać potem każde bicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Łukasz-no1, nie bardzo bo to praca na mega szybko, nudziło mi się a auto siostry było pod ręką. Na fragment mniej więcej 30x30 musiałem poświęcić godzine, więc na całe auto...sporo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w wolnej chwili i jak nie zapomnę to na masce testowej przeprowadzę taką operację ręcznej próby usunięcia zmatowienia po papierze.

 

Byłbym wdzięczny za jakieś info/foto :-)

A tak swoją drogą to ciężko będzie wyczuć czy owe zmatowienie papierem (mocniejsze/średnie/słabsze) to już wystarczylo aby usunąć skórke czy też jeszcze nie, bo przecież efekt zobacze dopiero po wypolerowaniu powierzchni, a co sie natre to się natre :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

bez sensu - co miałaby nierówna powierzchnia bazy mieć do efektu morki? przecież ten efekt jest dla nas widoczny wyłącznie dzięki załamaniu promieni światła na powierzchni, nie pod powierzchnią. idealne zrównanie klaru załatwia sprawę.

 

Łukasz-no1, z Twoich zestawów myślałybym o menzerna, choć nie wiem czy ręcznie da radę tymi pastami wyciągnąć ślady po papierze.

Pamiętaj, że wiele past mocno wypełnia rysy, więc jeśli nie zrobisz tego kilkukrotnie sprawdzając powierzchnię,to może się okazać, że po jakimś czasie wyjdą ślady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
co miałaby nierówna powierzchnia bazy mieć do efektu morki?

 

To że jeśli baza jest nierówna, to większa szana że bezbarwny też nie będzie położony ok. Przykład- moje auto, i słowa dwóch różnych lakierników którzy to potwierdzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na klarze morke wygładzisz na idealną powierzchnie taką jak chcesz - zalecana jest orginalna struktura lakieru a powłoki zeszlifowane na gładnikie lustro w lakiernictwie sa błędem lakierniczym i swiadcza o niewłasciwej aplikacji lub o darciu klaru ostrym aby poratowac sytuacje słabej aplikacji lub o wielokrotnej polerce z matowaniem.

Tak jest od strony lakierniczej a ja jestem w tej dobrej sytuacji ze to robie sam a strasznie mnie denerwuje polerowanie całego auta celem zrownania starych powłok, nieraz zniszczonych, celem zrownania z nowymi.

Dlatego tu sie zarejstrowałem aby zaczerpnąc wiedzy o detailingu i polecanych przez was planetarnych polerkach, jak ta np http://www.allegromat.pl/aukcja56912

A wracajac do tematu to kto by chciał miec morke na bazie???

A taka morka to tez defekt i skutkuje tym ze w miare nowy klar zrobiony przez Was na idealne lustro, po niedługim czasie sie pomarszczy i nie jest idealny.

To jest efekt zasysania klaru przez zbyt grubą i na dodatek nierowno połozona baze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz-no1, z Twoich zestawów myślałybym o menzerna, choć nie wiem czy ręcznie da radę tymi pastami wyciągnąć ślady po papierze.

Myślę nad samplami z UK (4*250) ew. Mags UC+ jakieś pady do ręcznego polerowania

i myślę że będzie git :)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam ,mam pytanko ,robilem auto wieloma pastami sciernymi i maszyna polerska ,nie moge usunoc tak zwanych rys po myjni automatycznej ,jak moge was prosic napiszcie mi jak usunoc rysy papierem ,nigdy tego nie robilem i troszke sie boje tego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel80, a poczytałeś co nieco? Dostałeś maila po rejestracji z linkiem, ale przypomnę Ci go :)

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=843

 

Poza tym masz w Poznaniu kuflika, który na pewno nie odmówi pomocy - a ze zna się na rzeczy - masz dowód: http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=2601

 

:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz-no1, z Twoich zestawów myślałybym o menzerna, choć nie wiem czy ręcznie da radę tymi pastami wyciągnąć ślady po papierze.

Myślę nad samplami z UK (4*250) ew. Mags UC+ jakieś pady do ręcznego polerowania

i myślę że będzie git :)

 

Pozdro

 

 

i co dałeś radę z tym

??

 

 

bo mnie czeka podobna praca

caly samochód zrobić papierami 2000-2500

i się zastanawiam czy megs UC da radę (czy nie zostawi mi minimalnych rysek jeszcze ?)

bo g3 już nie chcę stosować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.