Skocz do zawartości

Początkujący pakiet detailingowy + Garaż


xLawender

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim!

Jest to mój pierwszy post na forum. Od dłuższego czasu był plan aby porządnie zabrać się za zabawę z detailingiem. Do tej pory było to raczej tylko mycie detailingowe ze względu na brak miejsca do poważniejszej zabawy.

Znalazłem dobrą okazję wynajmu garażu w Sosnowcu, więc nie zastanawiałem się ani chwili i po paru dniach odebrałem klucze do owej "stajni":

ed87939b31399ff7869f1c632181305f.jpg

 

Co za tym idzie - trzeba było wybrać się do MrCleanera, po jakiś poważniejszy zestaw do zabawy. 

Po konsultacji z chłopakami złożyliśmy taki oto set:

* Maszyna polerska Krauss DB 5800S

*SS NeoCell Yellow One Step DA 150/130

*CarPro Essence 250ml

*CarPro Eraser 500ml

*CarPro Reset Shampoo 500ml

*CarPro Gliss 30ml

*CarPro C.Quartz UK 3.0 Kit 30ml

*MAC Prickbort 1L

*ADBL APC 1L

*ADBL CareMitt

*WaxPro NoLimit Blue 360gsm 40x40cm x5

*Waflowy ręcznik do osuszania 56x76cm

*Fluffy Dryer Plus 60x90cm

*Glinka 100g średnia

*Taśma do zabezpieczenia przy polerowaniu x1

------

Oprócz tego do zestawu dołączam już posiadane:

*GoodStuff Bug Remover

*K2 Roton

*ADBL Tire Dressing

*NW AngelWax

*Menzerna 3w1 (wreszcie będzie okazja aby jej użyć)

I wszystkie ręczniki, szmatki, pędzle itp...

2a6c6eab22148c788048663b25eb0c83.jpg

 

Garaż udało się wynająć na fajnych warunkach, bo jest szeroki - 4,5 metra. Jest prąd, woda, kanał, oświetlenie... No dosłownie wszystko czego potrzeba. I to wszystko za 250 zł miesięcznie + media.

Właściciel wynajął mi garaż na czas nieokreślony, na zasadzie "jak już pan nie będzie potrzebował to wystarczy powiedzieć". No rewelacja!

 

Autem nad którym będę się znęcał, będzie moja Toyota Auris Hybrid Kombi:

 

 

Pozostaje jeszcze kwestia ogrzewania garażu, gruntownego ogarnięcia go (odkurzanie, pozbycie się pajęczyn itp.), trzeba wywalić ten stary gumolit i położyć coś nowego, no i wiadomo jakiś stół roboczy i fotel. 

Nie mniej zapowiada się ciekawie i bardzo chętnie przyjmę od Was wskazówki na podstawie przedstawionego tutaj zestawu. 

Chętnie dowiem się czym ogrzewacie garaż tak aby nie inwestować dużo w grzejnik i aby rachunki mnie nie zjadły, oraz dobry odkurzacz na ogarnięcie tego syfu (myślałem o Karcher WD3).

Jak tylko zacznę, to będę relacjonował na bieżąco postępy.

Z góry dziękuję serdecznie za ciepłe przyjęcie!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzuć tego 3in1 w śmietnik, kup normalna polishowa pastę zrób onestepa, wymyj, zrób kolejny etap esencem również na żółtym nowym SS, odczekaj zalecane czasy i dopiero aplikuje CQ i Glissa. 

Bo jak widzę tego wypelniacza mezerny a resztę produktów topowych to aż nóż w kieszeni się otwiera..... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, 

Też dopiero zaczynam z korektami i też miałem dylemat co do wyboru maszyny. Wybór padł na adbl roller 9 mm, tańsza od krauss'a i podobno lepsza. Zobacz sobie filmik na kanale mx Nowicki na YT. Ostatnio jak do nich pisałem jak pracują rollerem na one step to przy okazji dowiedziałem się że krauss'a nie używają tylko rollera. Decyzje zostawiam tobie, życząc przy okazji powodzenia. Co do padów i pasty to pad wydaje mi się dobrą opcją natomiast nie wiem co chcesz osiągnąć tym essence, polecam np. 3d one.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Pioter83 napisał:

Hejka, 

Też dopiero zaczynam z korektami i też miałem dylemat co do wyboru maszyny. Wybór padł na adbl roller 9 mm, tańsza od krauss'a i podobno lepsza. Zobacz sobie filmik na kanale mx Nowicki na YT. Ostatnio jak do nich pisałem jak pracują rollerem na one step to przy okazji dowiedziałem się że krauss'a nie używają tylko rollera. Decyzje zostawiam tobie, życząc przy okazji powodzenia. Co do padów i pasty to pad wydaje mi się dobrą opcją natomiast nie wiem co chcesz osiągnąć tym essence, polecam np. 3d one.

No to mamy 2 sprzeczne zdania, bo właśnie w sklepie nie polecali maszyny ADBL ze względu na to że często wracała do nich na gwarancję, a z kraussem tego problemu nie ma. Czas pokaże.

Co do pasty, to lakier jest w dobrym stanie, dlatego zdecydowałem się tylko na pastę essence. Jeśli okaże się niewystarczająca, pomyślę o czymś więcej, ale jako osoba ucząca się, stwierdziłem że to będzie na chwilę najbezpieczniejsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xLawender masz trochę racji z tymi reklamacjami ale powiem Ci szczerze że używam jej na codzień i złego słowa nie powiem. Co prawda założony bp 75mm do miejsc ciężko dostępnych. I jak rozmawiałem z chłopakami od których kupiłem maszynę to mówili że była chyba jakaś wadliwa partia czy coś w tym rodzaju a teraz już wszystko Oki. I naprawdę jak na tak małą maszynę daje rade! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jimi4101 napisał:

@xLawender masz trochę racji z tymi reklamacjami ale powiem Ci szczerze że używam jej na codzień i złego słowa nie powiem. Co prawda założony bp 75mm do miejsc ciężko dostępnych. I jak rozmawiałem z chłopakami od których kupiłem maszynę to mówili że była chyba jakaś wadliwa partia czy coś w tym rodzaju a teraz już wszystko Oki. I naprawdę jak na tak małą maszynę daje rade! 

Tak czy inaczej Krauss'a już mam, zobaczymy jak się będzie sprawdzać 🙂

Na chwilę obecną mam problem z odkurzaczem i matą, nie wiem co wybrać. Zastanawiam się czy Karcherem WD3 mogę odciągać wodę z maty po myciu auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, xLawender napisał:

Czyli gdybyś posiadał WD3

Posiadam WD3 od chyba 5 lat ale nie posiadam maty więc ciężko odpowiedzieć  😉 , aczkolwiek można nim np.wodę z małego oczka wodnego "wypompować"  , akwarium wyczyścić lub wysysać  mokre dywaniki samochodowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może lepiej kupić WD3 i nie odkurzać nim bezpośrednio a zastosować beczkę np. 60l jako zbiornik na brudną wodę.

Ja tak zrobię jeżeli tylko ogarnę matę.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Z ciekawości, w jakiej mniej więcej kwocie zamknęło się kupno tego zestawu? Sam mam już trochę kosmetyków, ale chciałbym pójść dalej i poeksperymentować z maszyną polerską.

Co do ogrzewania garażu to z mojego doświadczenia z nagrzewnicami elektrycznymi trzeba uważać. Nie wiem czy masz w garażu instalację 400V czy tylko 230V. Mnie raz skusiła nagrzewnica na 400V i niestety przekroczyłem limit mocy. Mój błąd bo go wcześniej nie sprawdziłem i za parę dni grzania było prawie 300 PLN więcej na rachunku za prąd. Myślę że nie zaszkodzi na pewno wyliczyć sobie kubatury pomieszczenia i są w necie kalkulatory jaka moc będzie potrzebna do ogrzania. Co do metody sam nadal poszukuję. W moim przypadku ze względu na wielkość garażu ogrzewanie elektryczne nie ma sensu, ale może ktoś bardziej doświadczony będzie w stanie pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.