Skocz do zawartości

Pierwsze woskowanie czarny Galant 03r.


Kamsyyo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, przygotowuje sie do pierwszego woskowania na aucie Mitsubishi Galant z rocznika 2003. Trochę forum czytałem ale informacji jest tak dużo, że i tak nie wiadomo na co się zdecydować, dlatego piszę tutaj o pomoc czy dobrze wszystko dobrałem.

1. Mycie wstępne karcherem

2. Mycie właściwe na 2 wiadra szampon Shiny garage(już miałem wcześniej)

3. Preparat do usuwania smoły ValetPRO Citrus Tar&Glue Remover

4. Cleaner( tutaj wziąłem tego ponieważ piszę ze trochę maskuję a korekty lakieru nie będzie na razie) Soft99 Micro Liquid Compound Dark 250ml

5. Glinka Soft99 Surface Smoother Glinka 100g

6. Wosk Soft99 New Fusso Coat 12 Months Dark

7.QD Soft99 Fusso Speed & Barrier 400ml

8. APC Koch chemie

Rękawica Work stuff, mikrofibra do wosku ADBL i kilka uniwersalnych Sonaxa.

Co o tym sądzicie? Czy to wszystko na początek wystarczy? Powiem też że nie chciałbym na sam początek wydać majątku na to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie deiron? Powinieneś też go uwzględnić.

Zabrakło aktywnej piany pomiędzy płukaniem a zasadniczym.

Do czego ma służyć APC po QD?

Pamiętaj, że po dekontaminacji (tar and glue/deiron/oba) najlepiej umyć auto jeszcze raz. Warto nakładać te produkty po umyciu i wysuszeniu, wtedy dokładnie widać ich działanie na aucie.

Będę śledzić, bo stoję przed takim samym wyzwaniem i takim samym woskiem (też Fusso Coat), a dalej nie wybrałem wszystkich kosmetyków - tylko u mnie lakier jest jasny, srebrny metallic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Car pro IronX i przed cleanerem po wszystkich zabiegach dobrze jest umyć szamponem odtluszczającym FX Protect jego stężenie wystarczy mi chyba do końca życia 😁 Cleaner sciąga małe ryski ale po zastosowaniu na maszynie jest filnik na youtube. Sam się przekonam dopiero w tym tygodniu 😁 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Kamsyyo napisał:

Kolejność po myciu właściwym:

1. Do usuwania smoły

2. Deironizacja

3. Glinkowanie

4. Cleaner 

I później już mogę wiek czy coś pomyliłem w kolejności?

U mnie to tak wyglądało (kładłem ten sam wosk) :

Kolejność po myciu właściwym:

1. Do usuwania smoły

2. Deironizacja

3. Płukanie

4. Glinkowanie

5. Ponowne mycie na 2 wiadra i suszenie

6. Cleaner 

7. IPA

8. Wosk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Z powodu trochę ograniczonego budżetu zdecydowałem się na wodę z odrobiną szamponu, więc na pierwszy raz powinno być ok. W moim przypadku zdało egzamin, poślizg był bardzo dobry ale bardziej doświadczeni na forum piszą, że warto użyć dedykowanych środów (na pewno spróbuję w przyszłości).

2. ValetPRO Yellow- średnia glinka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji czy do suszenia można używać kompresora?

1 godzinę temu, Veider93 napisał:

U mnie to tak wyglądało (kładłem ten sam wosk) :

Kolejność po myciu właściwym:

1. Do usuwania smoły

2. Deironizacja

3. Płukanie

4. Glinkowanie

5. Ponowne mycie na 2 wiadra i suszenie

6. Cleaner 

7. IPA

8. Wosk

 

Myłeś pomiędzy odsmoleniem a deironizacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, ale nie byłoby łatwiej ręcznikiem?

Między odsmalaniem a deironem nie trzeba myć, można zrobić "kanapkę" czyli deiron+t&g, a potem mycie.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensu takich kanapek Osobiscie nie widze,widze ze t&g nie dziala na mokrej powierzchni wiec i na deoironizerze nie bedzie dzialac,a i deironizer dziala gorzej na mokrej powierzchni anizeli suchej i czystej,wiec takie mieszanki jak dla mnie nie maja sensu i robie etapami,ale kazdy robi jak uwaza 😉

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, menior napisał:

Sensu takich kanapek Osobiscie nie widze,widze ze t&g nie dziala na mokrej powierzchni wiec i na deoironizerze nie bedzie dzialac,a i deironizer dziala gorzej na mokrej powierzchni anizeli suchej i czystej,wiec takie mieszanki jak dla mnie nie maja sensu i robie etapami,ale kazdy robi jak uwaza 😉

Tak jak menior napisał, każdy robi jak uważa. Osobiście zrobiłem "kanapke" ale w przyszłości również spróbuję to rozdzielić aby mieć porównanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam poeksperymentowac tak jak ja to robie od lat i samemu wyciagnac wnioski 😉 Ja rozumiem ze wygodnie jest wszystkim polac po kolei i splukac,ale dla mnie ewidentne ze te produkty sa najbardziej efektywne jesli dzialaja na suchej i czystej powierzchni,zwlaszcza t&g dane na mokra powierzchnie nie rusza prawie smoly 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak w końcu? Dać deiron/t&g, spłukać, wytrzeć, potem drugi produkt, umyć. Gdzie umieścić glinke? Wiem tyle, ze ma być przed cleanere.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pioter83 napisał:

"Ponowne" więc pierwsze rozumiem było jako "po myciu właściwym"

Dokładnie tak, to jest drugie mycie na 2 wiadra, PO glinkowaniu aby zmyć ewentualne pozostałości, wymyć szampon i później dokładnie osuszyć przed cleanerem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MMCzysci napisał:

To jak w końcu? Dać deiron/t&g, spłukać, wytrzeć, potem drugi produkt, umyć. Gdzie umieścić glinke? Wiem tyle, ze ma być przed cleanere.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

Panowie,

Czytamy ze zrozumieniem 🙂

Wszystko opisane przez kolegę @Veider93

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MMCzysci napisał:

To jak w końcu? Dać deiron/t&g, spłukać, wytrzeć, potem drugi produkt, umyć. Gdzie umieścić glinke? Wiem tyle, ze ma być przed cleanere.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

Po calym procesie dekontaminacji chemicznej dobrze splukujesz,suszysz i jedziesz z glinka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.