Skocz do zawartości

QD a wlasciwosci antystatyczne


menior

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem ze to trudny temat i zalezny od wielu czynnikow,ale czesto slyszy sie  ze co niektóre Qd-eki maja faktycznie jako takie wlasciwosci antystatyczne,a inne odwrotnie przyciagaja kurz jak szalone,jakie sa wasze doswiadczenia z poszczegolnymi Qd-kami? Ktore byscie zaliczyli do pierwszej kategori a ktore do drugiej,jesli tak sie da ocenic 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Tomas22 napisał:

Żaden 😉

Element który nadaje statyczności lakierowi to tarcie po nim mikrofibra 😉

Żeby mieć te właściwości antystatyczne trzeba by umyć auto po każdym QD i osuszyć dmuchawa 😉

No tak ale co po niektorych qd kach zaraz pelno kurzu jakby same od siebie przyciagaly a po innych znacznie mniej,choc wiem ze cudow nie ma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie pod tym kątem najlepiej wypada Finish Kare Extra Slick #425 oraz FW Botox, ale to każdy może mieć zgoła inną opinie. Próbuj, testuj natomiast z dwóch powyższych pozycji na pewno będziesz zadowolony. No i jw. przyciągania kurzu nie zniwelujesz, jeden qdek będzie ciągnął bardziej (w mojej kolekcji liderem w tej kwestii jest SG Morning Dew, choć mimo to bardzo go lubię).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale co po niektorych qd kach zaraz pelno kurzu jakby same od siebie przyciagaly a po innych znacznie mniej,choc wiem ze cudow nie ma 

Dobry QDek to mało tarcia fibrą, mało tarcia to małe naelektryzowanie i mniej kurzu :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem testy na wosku.

50/50 bez qd/ z qd fk425.

Po około 2 dniach latem sprawdzałem różnicę. Do obiektywnej oceny zapraszałem też osoby nie związane z detailingiem.

 

Wniosek był taki, że na fk425 było 30-50% mniej kurzu. Ale jednak był 🙂

 

Muszę powtórzyć test też z primą slick

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.