Skocz do zawartości

Presprey a chemia ekstrakcyjna.


wnucek98

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako nowicjusz w temacie prania tapicerek samochodowych chciałbym dopytać o kwestie chemii. Mianowicie chodzi mi o dobieranie prespreyi z chemia ekstrakcyjną, a dokładniej o to czy mieszanie innych firm chemii ze sobą (np. presprey maxifi Master a formuła 90 jako ekstrakcja) nie będzie robić żadnych problemów. Zaczynam się orientować w temacie sam więc prosiłbym o opinię co i jak :). 

Druga sprawa czy w przypadku nie dużych zabrudzeń (plamy, ciężkie zabrudzenia itp) używacie wgl prespreya czy sama ekstrakcja wystarczy, bo widziałem jak gość prał sama ekstrakcja i elegancko mu to wyszło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci już tak na poważnie, to:

Nie mam jakiegoś mega doświadczenia w praniu odkurzaczem, lecz kilka akcji się zdarzyło. Z mojego doświadczenia dobry Pre-Spray ma Maxifi. Rozrabiałem go zawsze w ciepłej wodzie i za pomocą opryskiwacza ciśnieniowego spryskiwałem tapicerkę. Potem żmudne  szczotkowanie i czekasz max. 10 min. Potem w odkurzaczu piorącym rozrabiasz Power Rinse w ciepłej wodzie i tym płuczesz tapicerkę. Odsysanko.

To tak pokrótce.

W szczegółach tu masz wszystko:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Mozesz mieszać ale najlepiej współpracuje chemia od jednego producenta. Ja osobiscie piorę maxifi, ale zdarzało sie ze sięgałem po inna płukankę i nie bylo z tym żadnego problemu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BiałyGTi napisał:

Mozesz mieszać ale najlepiej współpracuje chemia od jednego producenta. Ja osobiscie piorę maxifi, ale zdarzało sie ze sięgałem po inna płukankę i nie bylo z tym żadnego problemu 

O widzisz. O taką odpowiedź mi chodziło. Dzięki 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.