Jump to content

Recommended Posts

Posted

Cześć,

Po przeczytaniu forum i innych internetowych źródeł, przymierzam się do pierwszej w życiu korekty lakieru.

Pacjenci to:

-czarny 308 z 2015, od samego patrzenia robią się rysy bo taki miękki lakier

- białe picanto z 2015, tutaj lakier na pewno twardszy niż na peugeocie.

Nie posiadam jeszcze polerki ale wchodzą w grę:

-K2 masner rotacja

-Hamron DA

Pytanie odnośnie pada i pasty, nie będę bawił się w wiele etapów tylko one step i moja propozycja:

- pad do one step od Royal pads i

- pasta sonax 04/06

Pasty i pady będą OK?

Acha... dodam że zakupiłem za grosze maskę z Seicento w kolorze czerwonym i w ramach testów ją będę katował, chodź lakier na pewno twardszy niż na 308.

Pozdrawiam,

Piotr

 

 

 

Posted
17 godzin temu, Pioter83 napisał:

Hamron DA

tak

17 godzin temu, Pioter83 napisał:

pad do one step od Royal pads

ten cienki weź i ze 3 sztuki a nie jedną

17 godzin temu, Pioter83 napisał:

pasta sonax 04/06

Lepsza 3D One Hybrid

  • Dziękuję 1
Posted
6 godzin temu, Strus napisał:

tak

ten cienki weź i ze 3 sztuki a nie jedną

Lepsza 3D One Hybrid

dzięki!

a jakie rozcieńczenie IPY do odtłuszczania?

Posted
Teraz, paperson napisał:

@Pioter83 możesz rozcieńczyć 1:1.

dzięki, akurat czytałem twojego posta jak robiłeś ta pastą seata, robiłeś DA czy rotacją?

Teraz, Strus napisał:

A jeszcze lepiej wipe Out jakiś. RRC jest tanie a, o dziwo, bardzo dobre

akurat mam 1 l. butle IPY od RRC 🙂

Posted

@Pioter83 pracowałem głównie na DA, małe detale i trudno dostępne miejsca ciąłem rotacją z przedłużką + mały pad.

Ale spokojnie, na pierwszy raz możesz użyć samej DA. Moim zdaniem najlepszy wybór to ta o skoku 15mm.

Posted
12 minut temu, paperson napisał:

@Pioter83 pracowałem głównie na DA, małe detale i trudno dostępne miejsca ciąłem rotacją z przedłużką + mały pad.

Ale spokojnie, na pierwszy raz możesz użyć samej DA. Moim zdaniem najlepszy wybór to ta o skoku 15mm.

jeszcze nie mam polerki ale myślałem o rotacji...

Posted

Rotacją możesz sobie krzywdę zrobić jak nie masz wprawy. DA 15mm jest zdecydowanie lepsze i bardziej uniwersalne

Posted

Jeżeli to jest twoja pierwsza korekta lakieru to lepiej maszynę DA. 

Pamiętam jak ładnych kilka lat temu robiłem pierwszy raz w swoim aucie polerkę rotacją (oczywiście z użyciem Farecli G3) . Ranty przetarłem, a na zderzaku spaliłem lakier. 

  • Okay 2

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.