Skocz do zawartości

Wosk do białego lakieru


Potter

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Szukam ciekawego wosku do lakieru biała perla. Używałem Sv i house of wax miałem też zymola titanium. Ciekawy jestem trochę mniej oklepanych woskow np vanilla ICE albo coś co daje fajny look ładnie pachnie żeby proces woskowania był przyjemnością nie męka. Możecie coś polecić? Wrzucę zdjęcie auta może ułatwi to coś 

FB_IMG_1549659050986.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Potter napisał:

Myślałem o angelwax desirable może polecicie coś mniej obstukanego jak Sv czy zymol może jakiś sealant ale on nie da fajnego kropelkowania jak w zymolu np. 

jestem wlasnie po aplikacji Desirable no i mega przyjemny w aplikacji to on nie jest 😉 efekt owszem rekompensuje ale na bialym mozesz nie dostrzec jego atutow,jesli cos mniej oklepanego to Vanilla ice o ktorym wspomniales lub cos z woskow Infinity Wax 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Potter napisał:

Czesc

Myślisz że warto go kupić? Czy lepiej np zymol creame albo carbon będzie lepszy? Ciekawi mnie Angel ale nie chce wtopic dzięki za rade

A może Kotsos ?

Warto do białego lakieru zainteresować się woskami z dodatkiem SiO 😉

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.08.2019 o 12:37, Potter napisał:

Szukam ciekawego wosku do lakieru biała perla.

Generalnie do białego i srebrnego lakieru szukaj produktów opartych na syntetycznych składnikach. Głębi z takiego (ogólnie jasnego) lakieru nie wyciągniesz w jakiś szczególnie zauważalny sposób (naturalne woski niespecjalnie się sprawdzą), więc stawia się na podbicie połysku - a w tym najlepsze są właśnie syntetyki naładowane polimerami, oraz z dodatkiem SiO2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Eidos71 napisał:

Generalnie do białego i srebrnego lakieru szukaj produktów opartych na syntetycznych składnikach. Głębi z takiego (ogólnie jasnego) lakieru nie wyciągniesz w jakiś szczególnie zauważalny sposób (naturalne woski niespecjalnie się sprawdzą), więc stawia się na podbicie połysku - a w tym najlepsze są właśnie syntetyki naładowane polimerami, oraz z dodatkiem SiO2.

Jaki syntetyczny wosk lub z sio2 polecasz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Potter napisał:

Jaki syntetyczny wosk lub z sio2 polecasz? 

Do szybkich akcji: GTechniq C2v3, a bardziej budżetowo (i plastikowo): ADBL SSW. Z twardych - m.in. wskazane przez @Grzechu23, chociaż ja z tych wskazanych mam tylko doświadczenie z ADS Kotsos. Do tego dołożę płynny wosk od Wolfgang'a (DGPS) i jego tańszy prawie odpowiednik z Menzerny (PLUP). Wybór jest naprawdę duży (pomijam woski niedostępne w PL w oficjalnej dystrybucji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do białego, jasnego lakieru  trzeba podejść uwaznie, coby sie potem nie denerwować.  Pooglądaj białe auta, popytaj ich właścicieli . Znajomy  posłuchał  rady swego kolegi,  nałożyl pożyczony wosk i od razu zmył. A wosk niezły Art De Shine. Po prostu, tak mocno przyciemnił biel, że autko wyglądało brzydko. I co z tego, że był błysk, skoro biel była brzydka. Zwróc uwagę na to, które woski i sealanty nie przyciemniają lakieru. No chyba, że jest Ci to obojętne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.