Skocz do zawartości

HoW Sapphire vs ADBL WaxOne


krisbe

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

z racji że dziś nadszedł czas wrzucenia nowego wosku na auto, to zrobiłem mały test dwóch produktów:
- House of Wax Sapphire

- ADBL WaxOne

 

House of Wax, to produkt znany już większości i wybrany między innymi do TOP produktów 2018 przez Mx Nowicki. 

ADBL WaxOne, to z kolei próbka wosku zrobiona przez ADBL specjalnie na Open Day w Mx Nowicki. Nie jest to produkt gotowy, a bardziej zrobiony dla funu. Wosk naturalny, jak to określił Przemek Chemik - "taki o letniaczek".

 

Na HoW Sapphire czaiłem się już jakiś czas i wleciał na całe auto, ale na masce zostawił trochę miejsca dla ADBL (z lewej) 

DSC04520.jpg

 

Kolor auta to Rosso Corsa - na jednych produktach przechodzi w malinowy, na innych lekki pomarańcz w słońcu, ot taki wymysł w palecie Ferrari 😉

Oczywiście lakier uprzednio umyty ze sztuką, pełna dekontaminacja + cleaner Soft 99 i WipeOut.

 

Jeśli chodzi o HoW, to wosk bajecznie się kładzie, jest mega przyjemny w aplikacji i bardzo wydajny. Z docieraniem po 30 minutach nie było najmniejszego problemu!

ADBL kładzie się delikatnie gorzej, ale wydaje się być równie wydajny. Przy docieraniu po 30 min było trochę problemu, ale nie było to Fusso i spokojnie dało radę wypracować 🙂

 

Patrząc po looku, to HoW w moim odczuciu delikatnie mocniej przyciemnia (ciężko to oddać na foto). Na 100 % jednak lakier po HoW jest bardziej śliski, co może być zapowiedzią fajnego zrzutu.

Potwierdziła to współwłaścicielka auta, a wiadomo kobiece dłonie są bardziej wrażliwe 😉 
 

DSC04539.JPG

 

Jeśli chodzi o krople i zrzut, to na dniach postaram się wrzucić co i jak. Ciekawi mnie najbardziej ile woski się utrzymają na moim lakierze (FK 1000p nie wytrzymał na przykład 2 miesięcy,  a stara #16 Megsa leżała i pół roku). 
Lakier miały przygotowany najlepiej jak byłem w stanie. Który się podda szybciej ? Będziemy śledzić 😉

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@modzel_stx Juz nie raz, stwierdziliśmy tutaj, ze Sapphire  to typowy konkursowy wosk 🙂 pod look. Z trwaloscia mu nie do twarzy 😉 Takze nie licz na to, ze polezy 2msc. Chyba na niedzielnym aucie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć nadzieję . Na pewno nie będę zdziwiony jak nie poleży. Jak czytam i oglądam testy o tym wosku, to gdzieś zdarzają się wieści, że jednak trochę wytrzymuje. Kupiłem z myślą właśnie o wyglądzie. Jeśli zaskoczy mnie pozytywnie, także pod kątem trwałości, to wrzucę swoją relację

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego stwierdziłem, że sam przetestuje, bo jedni narzekają inni chwalą 😉

Po ponad tygodniu od aplikacji, 400 km przejechanych i kilku ulewach czas na aktualizacje.
Auto zostało tylko potraktowane ADBL Yeti i spłukane na myjni wodą.

Jeśli chodzi o ADBL WaxOne to trzyma się bezproblemowo. Ładne krople, zrzut wody poprawny. Porównałbym go w chwili obecnie do Megsa #16.

 

20190526_095520.jpg

20190526_095517.jpg

 

HoW Sapphire też o dziwo żyje. Krople mniejsze, bardziej regularne. Elementy pokryte nim też mają zdecydowanie lepszy zrzut wody.

Tu należy się podkreślenie tego, w dodatku auto w moim przypadku nie łapie też specjalnie brudu.

Owszem było potraktowane pianą, ale by zrzucić piach po ulewach itp. Na lakierze nie ma jednak filmu brudu, co nie zawsze jest łatwe do uzyskania na Śląsku 😉

 

 

20190526_095537.jpg

20190526_095550.jpg

 

Jeśli chodzi o krople, to tu jeszcze stan po deszczu:

 

20190526_095604.jpg

20190526_095610.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie miałem w planach postawić go między typowymi letniakami(dodo, nattys, jeśli faktycznie jest z tych "concours"), ale sprawdzić też jak zachowuje się na różnie przygotowanym lakierze, ipa, wipeout, cleaner + ipa, cleaner z wypełniaczami, cleaner czysty, który ma zostawić jałowy lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem how sapphire . Kladlem na trzy auta. Kazde auto dekontaminacja deironizacja mycie na  dwa wiadra glinkowanie i odtluszczenie ipa 1:1 . Pierwsze mycie tydzien od aplikacji i juz nic nie bylo totalna tafla . Co moge zle robic ? Dodam ze przed aplikacja wosku wspomagalem sie hydrowoskiem do osuszania firmy sipom. Czy to wina tego hydrowosku ?  fusso splynelo po 2 myciach .... 😐

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem how sapphire . Kladlem na trzy auta. Kazde auto dekontaminacja deironizacja mycie na  dwa wiadra glinkowanie i odtluszczenie ipa 1:1 . Pierwsze mycie tydzien od aplikacji i juz nic nie bylo totalna tafla . Co moge zle robic ? Dodam ze przed aplikacja wosku wspomagalem sie hydrowoskiem do osuszania firmy sipom. Czy to wina tego hydrowosku ?  fusso splynelo po 2 myciach ....

Po IPA i przed aplikacja ten hydrowosk?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.