Skocz do zawartości

Zestaw kosmetyków do myjni recznej


jacq.f

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje pomocy co do wyboru kosmetyków i akcesoriów na myjnie samochodową.
Narzędzia typu kercher itp są, potrzebne kosmetyki, mikrofibry, szczotki, gąbki, wiadra i wszystko co wiąże się z tematem. 
Rozglądałem się za kosmetykami, ręcznikami, ale chciałbym poznać wasze opinie. 
Jeśli chodzi o pojemności - hurtowe - 1-5L, w zależności od środka.
Na te chwile nie potrzebuję twardych wosków, założę oddzielny temat, no chyba że chcecie coś polecić
Co do cen- sensowne, to jedyny wymóg. 
Skąd hurtowo wziąc kosmetyki ? Firmy ADBL itp.
Ręcznik- fluffy/inny?
Szampon- adbl snowball/inny?
Gąbka/rękawica-?
Mycie felg
Dressingi
Wnętrze (oprócz proszku do prania, świetnie pracuje mi się na orginalnym karchera)
QD - CC + coś tańszego?
+Cała reszta kosmetyków


Itp itd. Jeżeli ktoś naprawdę będzie chciał pomóc, oferuje darmowe mycie! 😄

Docenie kazdą rade!
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, znalazłem poszczególne kosmetyki i akcesoria tj.
Ręcznik MS Fluffy 60x90
Ręcznik ADBL Puffy 60x90
Mikrofibra do szyb MS waflowa 
Rękawica ADBL Caremitt
WorkStuff washmitt
Do tego szczotki do felg, wiadra, separatory, pianowniczki, triggery itp

Z kosmetyków
Pre-wash:
-ShinyGarage CitrusOil
-RRC Active Foam
-ADBL Yeti
Tu chyba stawiam na ADBL
Szampon - co do szamponów narazie nie wiem co wybrać:
-ADBL cola/Snowball
Felgi:
-ADBL Vampire deironizer
Dressing:
-CarPro Pearl 
-RRC Tire dressing
QD- jakie wybrać ?
-Dla droższej usługi planuje CC watergold - miałem na aucie, robi wrażenie
-Dla tańszej? Słyszałem że RRC jest słaby, co zatem innego w przyzwoitej cenie?
APC ? Jakie wybrać i do czego właściwie stosować APC, bo nigdy tego nie używałem
Czy coś do wnętrza potrzeba?

Wiem, że jeszcze trochę brakuje, czekam na propozycje.
Do tego potrzebuje jakąś myjkę ciśnieniową tylko do pianownicy, coś taniego a dobrego. 
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, jacq.f napisał:

Ręcznik ADBL Puffy 60x90

Niekoniecznie 🙂

Weź coś ze splotem Twist Pile - Gyeon Silk, Fireball Pin Towel, Work Stuff

 

19 minut temu, jacq.f napisał:

Rękawica ADBL Caremitt

Ma luźny ściągacz. Z mniejszej ręki będzie zjeżdżać. Rozważ Work Stuff albo Flexipads. Bardzo podobne rękawice.

 

21 minut temu, jacq.f napisał:

QD- jakie wybrać ?

Prostaff jest, moim zdaniem, jednym z najlepszych QD na rynku. Co do tej tańszej opcji to zależy czego od tego QD oczekujesz

 

23 minuty temu, jacq.f napisał:

APC ? Jakie wybrać i do czego właściwie stosować APC, bo nigdy tego nie używałem

Excede Advanced albo Koch. Do wszystkiego można 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Strus napisał:

Niekoniecznie 🙂

Weź coś ze splotem Twist Pile - Gyeon Silk, Fireball Pin Towel, Work Stuff

A co z tym Fluffy ? Potrzebuje z dwóch ręczników, jeden może być do dołów

 

6 minut temu, Strus napisał:

Ma luźny ściągacz. Z mniejszej ręki będzie zjeżdżać. Rozważ Work Stuff albo Flexipads. Bardzo podobne rękawice.

Tą workstuff też mam zapisaną na liście, ale potrzebuje jeszcze jedną

 

9 minut temu, Strus napisał:

Prostaff jest, moim zdaniem, jednym z najlepszych QD na rynku. Co do tej tańszej opcji to zależy czego od tego QD oczekujesz

Też tak sądzę, dlatego koniecznie będzie w moim asortymencie,
Co do tańszego, cóż mogę oczekiwać, najlepszego stosunku cena/jakość, przy okazji niewygórowanej ceny tak by każdy komu zaproponuje był zadowolony z kosztu usługi oraz efektu

Jaki szampon ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jacq.f napisał:

A co z tym Fluffy ? Potrzebuje z dwóch ręczników, jeden może być do dołów

Nada się spokojnie. A mając Fluffy i coś z twist pile będziesz sobie mógł porównać jak się zachowują.

 

4 minuty temu, jacq.f napisał:

najlepszego stosunku cena/jakość, przy okazji niewygórowanej ceny

Sonax BSD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie! Dzięki! 
Czy jest coś jeszcze co powinienem mieć w swoim asortymencie? 
Jak z tym szamponem ? 🙂
Aha, naturalnie, przydałoby sie coś do deironizacji, tar&glue, IPA, glaco, woski np. fusso itp. to napewno przyjdzie z czasem a na te chwile jesli ktos ma cos do powiedzenia w tej kwestii to chetnie wyslucham 🙂


Aha, potrzebuje porady co zrobić z mikrofibrami, albo bardziej skąd wziąc ich większą ilość i jaka gramatura będzie najbardziej uniwersalna. Z tego co widze najpopularniejsze są 280g/m2 ale czy taka będzie odpowiednia np do nakladania QD? Czy zainwestować w coś lepszego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2019 o 14:12, jacq.f napisał:

potrzebuje pomocy co do wyboru kosmetyków i akcesoriów na myjnie samochodową.

 

55 minut temu, jacq.f napisał:

Potrzebuje z dwóch ręczników, jeden może być do dołów

Tak czytam ten temat ...Ty tak serio ?  Dwa ręczniki do myjni? Drugie auto będziesz mył jak te 2 które zużyjesz na pierwszym aucie wyschną?  Myślałeś o solidnej dmuchawie ? 

Teraz szampon?  

Nie wiem jaka to ma być myjnia (ile aut dziennie) ale nawet jeśli to będą 2 auta, to takiego szamponu będzie Ci schodzić litrami, QD , płyn do szyb tak samo ...pricka , irona itd itd ! 

Jak dla mnie to umawiasz się z przedstawicielem Proelite* i oni Cię zaopatrzą według potrzeb we wszystko co tam potrzebujesz , a chemię sprawdzano na KA i była godna uwagi . 

*Tomasz Bielina telefon – 509 282 185  e-mail – tomasz.bielina@proelite.pl obsługuje Twoją okolicę 

Kupowanie wszystkiego pojedynczo skończy się Twoim wyłysieniem ...

 

PS: mam nadzieję że wiesz iż taka działalność wiąże się z kontaktem z paniami z wydziału ochrony środowiska w Twojej miejscowości i ich zgodzie 😉 Oczywiście po spełnieniu kilku punktów , chociażby  takich jak separator , umowa na jego opróżnianie w odpowiednim terminie itd. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, powalla napisał:

 

Tak czytam ten temat ...Ty tak serio ?  Dwa ręczniki do myjni? Drugie auto będziesz mył jak te 2 które zużyjesz na pierwszym aucie wyschną?  Myślałeś o solidnej dmuchawie ? 

Teraz szampon?  

Nie wiem jaka to ma być myjnia (ile aut dziennie) ale nawet jeśli to będą 2 auta, to takiego szamponu będzie Ci schodzić litrami, QD , płyn do szyb tak samo ...pricka , irona itd itd ! 

Jak dla mnie to umawiasz się z przedstawicielem Proelite* i oni Cię zaopatrzą według potrzeb we wszystko co tam potrzebujesz , a chemię sprawdzano na KA i była godna uwagi . 

*Tomasz Bielina telefon – 509 282 185  e-mail – tomasz.bielina@proelite.pl obsługuje Twoją okolicę 

Kupowanie wszystkiego pojedynczo skończy się Twoim wyłysieniem ...

 

PS: mam nadzieję że wiesz iż taka działalność wiąże się z kontaktem z paniami z wydziału ochrony środowiska w Twojej miejscowości i ich zgodzie 😉 Oczywiście po spełnieniu kilku punktów , chociażby  takich jak separator , umowa na jego opróżnianie w odpowiednim terminie itd. 

 

Pan z urzędu?
O moją działalność się nie martw, pytam o kosmetyki, a nie o papierki
Nie wiem jak policzyłeś że na dwa auta dziennie szamponu będzie schodzić litrami, skoro stężenie nawet slabych szamponów nie przekracza 100ml/10L 
Naprawdę, proszę tylko o poradę dot. kosmetyków a nie wymądrzanie się
Kumpel pracował na małej myjni, często go tam odwiedzałem i wcale nie miał 20 różnych ręczników i wcale tego nie potrzebował, poza tym ręcznik to chyba najmniejszy i najtańszy kłopot. 
Podziękuję za arogancje, trzymaj się.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę nazywasz arogancją? 

10ml na 10L ? Który to tani szampon takie ma? ADBL? Akurat te 2 od nich mają 30 i 50ml na 10L , a to przy solidnych szczurach będzie mało i na bank bez PRO się nie obejdzie ...niby 20ml na 10L , ale po pierwszy aucie sam dobierzesz właściwe stężenia , trochę inne niż zalecane 😉 

Co robił kumpel na myjni jak nie miał 20 ręczników ... super myjnia musiała być!  Znam też takie profi z "detajling" w nazwie 😉 

Przy przygotowaniu auta pod wosk myjesz ze 3x auto , po każdym myciu jeden ręcznik będzie mokry jak gnój , czyli na auto potrzebujesz 3-4 ręczniki . 

 

Na koniec będzie znów prawda którą pewnie odbierzesz za arogancję i atak  > uwielbiam jak osoby nie mające zielonego pojęcia w danej dziedzinie biorą się za rozkręcanie firmy, co może być groźne dla aut klientów . Pewnie mi nie uwierzysz ale są w Polsce szkolenia na których dowiedziałbyś się wszystkiego co potrzebujesz, tylko trzeba zapłacić za nie ... wiedza to też towar !  Darmową wiedzę znajdziesz na forum ...tylko trzeba chcieć poszukać i poczytać , a nie czekać na gotowca ...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, jacq.f napisał:

Jak z tym szamponem

Kup sobie oba szampony od FX Protect. 10ml na 10l. Są opakowania 5l

 

39 minut temu, jacq.f napisał:

deironizacji, tar&glue, IPA, glaco, woski

T&G - Vasco

deironizacja - spokojnie vampierm możesz lecieć

jak Glaco chcesz kłaść to cleaner do szyb się przyda

jak woski będziesz kładł to również cleaner do lakieru lub jakiś wax off (np Autobrite) oraz coś do odtłuszczania albo wymycia cleanera (jeśli jałowy lakier będziesz chciał mieć), np Wipe Out od RRC

 

42 minuty temu, jacq.f napisał:

co zrobić z mikrofibrami, albo bardziej skąd wziąc ich większą ilość i jaka gramatura będzie najbardziej uniwersalna

Ze sklepu ?

Cieńszych niż 320 nie używam a do różnych spray'ów na lakier od 400. Z tańszych to Wax Pro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, jacq.f napisał:

nie przekracza 100ml/10L 

8 minut temu, powalla napisał:

10ml na 10L ?

7 minut temu, powalla napisał:

są w Polsce szkolenia

51 minut temu, jacq.f napisał:

to napewno przyjdzie z czasem

 Kolego, albo zaczniesz czytać i dawać prawdziwą pomoc, albo nie potrzebuje twoich rad. Właściwie to temat można zamknąc już teraz, pomoc otrzymałem satysfakcjonującą, za co koledze Strus serdecznie podziękuję i zapraszam jeżeli wszystko sobie powoli ruszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety @powalla ma w 100% rację. Wyobraźcie sobie żeby na forum budowlanym ktoś pytał jakie ma narzędzia kupić bo chce firmę zalożyć? Przecież to żart jakiś. Jeśli pytasz tu na forum to znaczy, że pojęcie masz słabe. Ja na dzień dzisiejszy mam może 10% wiedzy z jaką czułbym się prowadzić studio, a mimo to gdybym musiał zrobić zakupy to wiem co wybrać bo przetestowałem na własnej skórze tego towaru trochę. To jest właśnie największa obawa w tej chwili. Dasz auto komuś a on nie ma pojęcia co z czym się je. Choć w sumie czy to nowość? Dobrego mechanika samochodowego też jeszcze nie spotkałem. Śmieszne, że ktoś kto chce prowadzić profesjonalną firmę pyta amatorów co ma kupić :-D

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, dlatego startuje myjnia, nie studio, na swoim samochodzie przeprowadzilem już, pod okiem profesjonalisty, sporo podstawowych operacji natomiast kosmetyki były jego i na nie też nigdy nie zwracałem uwagi. Pracował nie będę sam a dobro cudzego samochodu jest zawsze priorytetem. Zasadne są wasze obawy, jednak nie potrzebnie zawracacie sobie tym głowę. Dzięki wszystkim!:)

PS. ostatnio właśnie miałem do czynienia z człowiekiem prowadzącym firme budowlaną który pytał w którą stronę odkręca się zawór, cóż..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




PS. ostatnio właśnie miałem do czynienia z człowiekiem prowadzącym firme budowlaną który pytał w którą stronę odkręca się zawór, cóż..


Podobno karma wraca, możesz go teraz w ramach rewanżu zaprosić na mycie auta

Mimo wszystko powodzenia życzę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.