Skocz do zawartości

SvissWax Concorso - opinie


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

 

dotychczas pracowałem na woskach megsa potem dodo juice obecnie Coli 915, SV shield i zymol titanium... i tak się zastanawiam czy by nie zakupić SV concorso.... czy ma ktoś doświadczenie z tym woskiem? jak się nim pracuje? wymaga jakichś specjalnych warunków jak np. woski z teflonem? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jedyny wosk z wyższej półki z jakim miałem osobiście do czynienia, bardzo łatwo się nakłada, nałożenie cienkiej warstwy chyba najprostsze z pośród wszystkich wosków jakimi pracowałem, ślicznie pachnie. U siebie nakładałem przy 15 stopniach w cieniu, zostawiłem na 10 minut i spolerowałem, też bez najmniejszych problemów. Po wystawieniu auta na słońcu, po 3h jescze raz przeleciałem MF, wosk dość mocno się spocił. Kropelkowanie najlepsze z tego co do tej pory widziałem, shetting też.

 

Gdybym miał kase to bym kupił głównie ze względu na łatwość obsługi i ŚLICZNY zapach. Kwestie wyglądu pomijam, mam na ten temat swoją teorie a nie chce kolejnych dyskusji o "2 procentach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maru 123, grubo :good: Nie mam osobiście doświadczenia z tym woskiem, ale był testowany w ramach cwwc i jest trochę zdjęć, a nawet parę filmików. Z tego, co mi wiadomo, nie wymaga żadnych specjalnych zabiegów podczas aplikacji, jedynie można zostawić, żeby się spocił, jak napisał Evo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

dotychczas pracowałem na woskach megsa potem dodo juice obecnie Coli 915, SV shield i zymol titanium... i tak się zastanawiam czy by nie zakupić SV concorso.... czy ma ktoś doświadczenie z tym woskiem? jak się nim pracuje? wymaga jakichś specjalnych warunków jak np. woski z teflonem? :oops:

 

Jak wypada porównanie SV Shield do Zymol Titanium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Niestety nie, jedyny wosk z takiej wyższej półki poza Concorso który miałem okazje użyć to Supernatural, i tutaj SV był lepszy pod każdym względem.

 

Musisz poczekać na CleanerFreaka albo CMQ, z pewnością pomogą w tej kwestii :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Niestety nie, jedyny wosk z takiej wyższej półki poza Concorso który miałem okazje użyć to Supernatural, i tutaj SV był lepszy pod każdym względem.

 

Musisz poczekać na CleanerFreaka albo CMQ, z pewnością pomogą w tej kwestii :good:

Hmm, ciężko mi neutralnie podejść do tego tematu, gdyż tak ja już nieraz pisałem, Swissvax Concorso zawsze był moim ulubionym woskiem, mimo iż mam prawie wszystkie inne (również o wiele droższe) woski.

 

Dla mnie sam zapach już tak dużo daje :roll:

Aplikacja super łatwa, no i ten blask ( :roll: nawet jeżeli są to te przysłowiowe 2 ostatnie procent :good: )

 

W porównaniu do Shield i Titanium: w zależności od pogody, bardzo podobna wytrzymałość.

Im więcej deszczu, tym bardziej wytrzymałość przesówa się w kierunku Shield i Titanium.

Połysk i głębia koloru: Concorso zdecydowanie daje lepsze wyniki :good:

 

 

I jeszcze coś ( bynajmniej dla mnie bardzo ważne): Concorso wspaniale nakłada się rękoma :!:

dotychczas pracowałem na woskach megsa potem dodo juice obecnie Coli 915, SV shield i zymol titanium... i tak się zastanawiam czy by nie zakupić SV concorso....
Odkryjesz radość woskowania na nowo :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
CleanerFreak, a jak z wydajnością? bo czytałem że concorso szybciej ubywa niż np. onyx :idea:

Tak, to racja :shock: , ale tylko dlatego, ponieważ chce się częściej woskować :D .

Concorso jest bardzo wydajny, podobnie jak Onyx i większość wosków z "górnej półki", a jeżeli są różnice, to bardzo niewielkie.

 

Zresztą, nie odgrywa to tak wielkiej roli, bo jeden słoiczek wystarcza na laaata. :idea:

 

Na początku jest człowiek oszczędny, a z czasem, jak widać że wosk bardzo pomału ubywa, używa się go przy każdej okazji.

 

Np. ja, po prawie każdym myciu, nakładam wosk na lusterka i przednią część samochodu (zderzak, spojler, przednia część maski).

Owady i brud schodzą wtenczas znacznie łatwiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maru, sprawdz w pokaż swój blask moją Kawasaki Versys.

Miałem sampler Concorso i uważam, że to co zrobiło się z lakierem, to dla mnie to jest punkt wyjściowy, Mona Lisa efektu jak na razie.

Blask koloru, przejścia koloru, płynięcie lakieru, dla mnie sam szczyt szpicy.

Oczywiście też był to jedyny tak drogi wosk, którego używałem, drugi jest Supernatural Dj odnośnie ceny.

 

Nakładałem opuszkami palców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wosk zamówiony :-]:-] podziękowania dla CleanerFreak ;) a w między czasie dostanę próbkę i będę mógł sobie popróbować tego wosku. poza tym umówiłem się z CleanerFreak na spotkanie w czerwcu kiedy to pod jego okiem i innych klubowiczy oczywiście będę mógł się dokształcić z całego procesu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny szczęśliwy posiadacz ;)

 

jeszcze nie. na razie czekam :-] ogólnie byłem pod wielkim wrażeniem gdy przesiadłem się z megsa na SV shield-a i mam nadzieję że concorso będzie równie dobry jak nie lepszy 8-) jak tylko do mnie trafi wosk to zdam relacje i podzielę się opiniami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej czy później i ja wypróbuje jakieś woski z najwyższej półki. Tylko trzeba podjąć decyzję: zymol czy swissvax. Do tej drugiej firmy przekonują mnie ceny! Otóż w USA np. zymol creame kosztuje 50$ czyli ok 150 zł. swissvax onyx - ok 120$.

 

Mam pytanie do praktyków: pod zymola polecany jest hd-clenese. Czy pod SV równie dobry jest Cleaner Fluid?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Prędzej czy później i ja wypróbuje jakieś woski z najwyższej półki. Tylko trzeba podjąć decyzję: zymol czy swissvax. Do tej drugiej firmy przekonują mnie ceny! Otóż w USA np. zymol creame kosztuje 50$ czyli ok 150 zł. swissvax onyx - ok 120$.

 

Mam pytanie do praktyków: pod zymola polecany jest hd-clenese. Czy pod SV równie dobry jest Cleaner Fluid?

Cleaner Fluid funkcjonuje, ale mimo wszystko na Twoim miejscu dokupiłbym HD.

Zamiast Creame proponuje wyboru Carbon lub Japon - ta sama cena, minimalnie lepsze wyniki ;)

(małe porównanie TUTAJ )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
CleanerFreak - a jak jest tak naprawdę z "dedykacjami"? Czy Japon będzie równie dobry na niemieckim lakierze? A volvo tylko na volvo?
Volvo nie próbowałem, ale Japon trzyma również na innych.

Tak jak na Japończyku mogę powiedzieć że Japon minimalnie dłużej wytrzymał,

tak brakuje mi dokładnego porównania Carbon/Japon na innym samochodzie.

Ale tak jak już pisałem: trzyma ;)

 

Carbon jest z pewnością uniwersalnym woskiem dla różnych marek i lakierów - nie tylko dla ciemnego lakieru.

W bezpośrednim porównaniu Carbon/Creame okazuje się jednak, że Carbon jest lepszy prawie pod każdym względem - również na jasnym lakierze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.