Skocz do zawartości

Białe plamy po polerce


Casian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Narobiłem bigosu na swojej masce. Użyłem pasty Honey Combination Hard Cutting Compound na padzie NAT niebieski, potem Honey Combination Polishing Compound na padzie czerwonym NAT, a końcówka poszła Prima amigo cleaner pod wosk na padzie czarnym karbowanym  NAT. Niestety wyszło gorzej niż było wcześniej. Wiem że maska i stan lakieru nie jest najlepsza ale czy da się z tego jakos wyjść aby zlikwidować te białe plamy? Wygląda to jakby ktoś mi rzucił wapno na maskę. 😞

 

DSC09662.JPG

DSC09663.JPG

Jeszcze jedna fota 

DSC09664.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Casian napisał:

końcówka poszła Prima amigo cleaner pod wosk

Co to za pomysł kłaść cleaner od razu po korekcie???????????

 

A co do sedna tenatu, obstawiam na 99%, że element na zdjęciu to maska.

Czyli pełno odprysków od kamieni! 

W dziury po odpryskach wchodzi pasta i masz pełno białych kropek.

 

Trzeba było najpierw poświęcić dzień i zrobić zaprawki. Jak odpryski są zbyt kłopotliwe to maska do lakierowania za kilka stówek i tyle.

 

Swoją drogą jak się kładzie wosk na tak badziewną powierzchnię a ten będzie jasny to efekt jest identyczny. Jak już to wybiera się ciemne woski barwione

typu DJ Blue Velvet, Black widow, Balckfire Black Ice, chemical guys Black bwax, Nattys Black itp...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maska  posiada wżery od ptasich kup jak i pełno odpryskow od kamyczkow, stąd taki efekt, pasta wypełniła te miejsca, teraz Apc i wyplukiwanie pod ciśnieniem ale z głową, a jak nie to patyczki i każdy jeden odprysk wymywac IPA 😁 reszta z czasem się wyplucze... 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ghost napisał:

Co to za pomysł kłaść cleaner od razu po korekcie???????????

 

A co do sedna tenatu, obstawiam na 99%, że element na zdjęciu to maska.

Czyli pełno odprysków od kamieni! 

W dziury po odpryskach wchodzi pasta i masz pełno białych kropek.

 

Trzeba było najpierw poświęcić dzień i zrobić zaprawki. Jak odpryski są zbyt kłopotliwe to maska do lakierowania za kilka stówek i tyle.

 

Swoją drogą jak się kładzie wosk na tak badziewną powierzchnię a ten będzie jasny to efekt jest identyczny. Jak już to wybiera się ciemne woski barwione

typu DJ Blue Velvet, Black widow, Balckfire Black Ice, chemical guys Black bwax, Nattys Black itp...

 

Takie instrukcje dostałem w sklepie ineternetowym przy zakupie past , padów i cleanera. Chyba że źle ich zrozumiałem. 
Tak to jest maska, ale nie byłem świadomy tego że jest w tak złym stanie wcześniej tego nie było widać. Były odpryski po kamieniach ale nie wiedziałem że aż tyle ich jest. 
A czy teraz gdy usunę to IPA, jak radzicie, to najlepiej położyć barwiony czarny wosk?  Czy to nie ma sensu. Malować raczej w najbliższej przyszłości to nie będę 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost  a co w tym strasznego 🤔 w zeszłym roku 2 krotnie stosowalem PA raz po 2 etapowej korekcie a raz po one stepie i efekt swietny a i same woski nalozone trzymaly sie swietnie,Perfect Polish AW wielokrotnie stosowalem zamiast finisha i nawet jest on sprzedawany w zestawie past AW i zalecany opcjonalnie zamiast pasy finiszowej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, menior napisał:

a co w tym strasznego

zastanówmy się nad tym do czego służy cleaner. 

Z założenia ma oczyszczać. Natomiast po korekcie, która jest XXX razy bardziej agresywna i lepiej oczyszcza to sens zastosowania cleanera samego w sobie jest taki jak użycie piany aktywnej po myciu ręcznym, można, ale sam wiesz...

 

Natomiast jeżeli bezpośrednio po korekcie używasz cleaner z glaze by poprawić wygląd... to znaczy, że albo ktoś dał ciała przy etapie finishu i powinien naprawić ten etap. Albo nie było finishu i cleaner/glaze zastępuje ten etap, jednak tu nie możemy mówić o właściwej korekcie, skoro glaze ratuje sytuację.

O ile pamiętam Redemption jest jest pełnoprawnym finishem z palety AW.

 Każda kombinacja oczywiście jest możliwa, pytanie czy każda jest zgodna ze sztuką 😉 

Resurrection jest genialny, ale Redemption ani Perfect Polish nie znam. Cieżko mi powiedzieć jaka wartość dodana mogła by być w użyciu AW Perfect Polish zamiast Redemption.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgdza sie ale PA to bardziej glaze (PP AW troche tez) i z tego co widze jednak bardziej podkreca look,np przyciemnia czego finish nie zrobi(mnie osobiscie bardziej sie podobal efekt konczacy z PA niz np.konczac tylko Menz3500) pozatym robiac szybkiego one stepa a wiec bardziej odswiezenie niz korekta  100% taki glaze jak PA pozwoli mi zakamuflowac pewne niedoskonalosci,masz racje tez AW jako paste finishowa ma Redemption i faktycznie byl on kiedys w zestawie a potem zostal zastapiony bardziej wszechstronnym Perfect polish(niby cleaner ale stosowany tez do wykanczania po ressurection) kombinacji jest tak wiele ze nawet jesli nie zawsze zgodna ze sztuka to mozna szukac indywidualnych kombinacji w zaleznosc od czego chce sie uzyskac 😁

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Casian napisał:

A czy teraz gdy usunę to IPA, jak radzicie, to najlepiej położyć barwiony czarny wosk?  Czy to nie ma sensu

Po wymyciu najlepiej zrobić zaprawki.

 

To czy chcesz, lubisz kłaść woski to już sam musisz podjąć decyzję.

 

Natomiast jeżeli smarujesz czymkolwiek po takiej powierzchni najlepiej żeby miało zbliżony kolor, lub przynajmniej ciemniejszy. Mniej rzuca się w oczy gdy wejdzie w ubytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji sie poradzę,jak przygotowujecie powierzchnie na którym jest wosk pod takie zaprawki w przypadku drobnych odpryskow 🤔 wystarczy wymyc czy tez moze przepolerowac i wymyc a moze nawet i w przypadku takich drobnych odpryskow zmatowić papierami(czego wolalbym uniknąć) i klar niezbędny nawet w przypadku tak drobnych odpryskow 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.