Jump to content

Recommended Posts

Posted

Witam 

Mam takie pytanie jak wyczyścić dobrze zaciski hamulcowe z rdzy, szczególnie w szczelinach gdzie jest słaby dostęp nie mając możliwości zdjęcia zacisku, bo chce sobie zaciski wyczyścić, pomalować i położyć ceramikę.

Posted

Nie trzeba komputera. Wyciągasz wtyczkę, spinasz od swojego aku i się cofają, jak nie to zamieniasz przewody odwrotnie. Trzeba głową ruszyć.

Daj do piaskowania i będziesz miał dobrze zrobione.

Posted
8 godzin temu, Amatordetailingu napisał:

Ale trzeba też olej hamulcowy spuścić itd

Płyn a nie olej.

 

No to jak chcesz zrobić nie do końca dobrze to chyba nie to forum.

Posted
10 godzin temu, Amatordetailingu napisał:

Tak tylko wtedy trzeba ściągać zaciski a sam ich nie ściągnę bo potrzeba komputer żeby klocek odsunąć czy jak to tam się zwie.

czyżby jakiś  Mercedes z ich niesławnym SBC... do mercedesa też są urządzenia do wymiany klocków nawet bez dedykowanego kompa.

najlepiej oddaj do mechanika. ściągnie pomaluje, zmontuje, odpowietrzy

 

jak robić to porządnie, np tak:

 

 

Posted

Demontaż u mechanika. Pożniej zaciski i jarzma zawozisz do piaskowania i malowania piecowego ( 150-200 zł) kupujesz zestaw naprawczy gumek/uszczelnien do wymiany ok 15 zł na zacisk i póżniej mechanik składa.  Za całość demontaż, piaskowanie, malowanie, gumki, montaż pewnie z 500 wyjdzie. Dobrze takie rzeczy robić przy wymianie tarcz/klocków, płynu hamulcowego. 

Ostatnio robilem w aucie zony. 

 

20190403_184834.jpg

20190405_162059.jpg

20190405_162111.jpg

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.