Skocz do zawartości

Elite Detailer - Detailing Foam Camelleo


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

obraz.png.3e230de07f4dcd8d2f2258b9892f53f3.png

 

Cytat

Rewolucyjna, zmieniająca kolor w trakcie mycia wysoce skoncentrowana piana aktywna o zapachu zielonego jabłka i neutralnym pH. Tworzy gęstą pianę o konsystencji kremu. Dzięki neutralnemu odczynowi jest bezpieczna dla powłok i wosków oraz dla użytkownika. Dzięki wysokiej zawartości surfaktantów doskonale zmiękcza i usuwa wszelkie zanieczyszczenia z mytej powierzchni.

obraz.png.36c54a0ef33629275ffff5cbd64c1490.png

 

Premiera marki ELITE DETAILER @ProElite @Elite Detailer miała miejsce w czwartek  28 Marca. Ja dostałem pianę w piątek a dziś w sobotę około 24h później wrzuciłem ją na względnie mało okurzony lakier i podzielę się wami moimi pierwszymi wrażeniami.

#pretest

 

 

Plusy:

+ piana kameleon - w pianownicy koloru zielonego po rozpyleniu jest biała lub lekko limonkowa a po okołu 2 minutach robi się mocno zielona.

+ siedzi na lakierze nawet do 10 minut - jestem w bardzo pozytywnie zaskoczony. Np Piana K2 Bella spływała już po 2 minutach. Tutaj widzę zawodnika który może będzie konkurował z Magi (sprawdzimy)

+ w pianownicy ręcznej nawet 1:30 daje super gęstą pianę. Sprawdzimy też z PA.

+ zapach jabłuszka

+ nie barwi kostki na zielono

 

Minusy:

- długo siedzi na kostce - wolałbym żeby szybciej schła po spłukaniu - musiałem ją spychać z podjazdu - czyli efekt podobny do Magi.

 

Cena:

Cena brutto: 68,90zł za 1Litr. W tej cenie możemy mieć np ADBL Yeti 2L. Jeśli porównamy do AutoBrite Magi Foam 500ml za 59,99PLN cena jest dość atrakcyjna. Tylko czy ta piana dorówna Magi ? Pożyjemy zobaczymy i sprawdzimy.

 

Domywania (w sensie konkretnego brudu) ani pH nie sprawdziłem ale jak spływała zostawał efekt mokrego, czystego i przejrzystego lakieru bo opadała płatami ściągając naloty po deszczowe.

Na razie to tyle.

Głownie zaskoczyła mnie jej kleistość i wolne spływanie z lakieru. Na kostce bez wypłukania struktura piany leżała dobre 20 minut (MagiFoam Style ??) - jak piana nad Bałtykiem. Kolor kameleon - rewelacja - podobała mi się transformacja z małej limonki do zielonego grejpfruta - mocno zauważalny proces 🙂

Zapowiada se bardzo ciekawy produkt.

ufc 205 applause GIF

 

#domeldetailinglaboratory #domeltestuje #domeltest #domelowapianownica #domelowapiana

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam pianę cechuje kleistość czy jak to nazwać, mocno trzyma się lakieru. I długo siedzi. Zrobiłem tylko 1 szybkie mycie ale podstawową wersją tej piany - niby te piany to to samo tylko, albo mają kolor albo nie. Więc pewnie wszystkie będą zachowywać się podobnie. Testowo miałem 1:20 - bo byłem ciekaw jaka piana przy takim stężeniu. Bo wersja zwykła tej piany (nie z serii Detailer) przy 1:20 była gęsta, śmietana. Tu aż tak nie jest dobrze. Ale piana siedzi długo. Zarzucane z PA.

Auto nie było jakoś uwalone, więc na miarodajny i dobry test przyjdzie czas.

Ale zapach i czas siedzenia na lakierze na duży plus.

Zobaczę kolejnym podejściem 1:15 to minimalne zalecane przez producenta i 1:10.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • Moderator
W dniu 13.02.2020 o 23:13, Michał82 napisał:

@Domel  jak z wypłukiwaniem piany z lakieru i szczelin?

Wróciłem do tej piany po roku.

 

Deturner Fluo Foam vs Elite Detailer Detailing Foam Camelleo

obraz.png.8572e4b88abb7919409645480fe492fb.png

Cytat

@DeturnerFluo Foam

Skoncentrowana aktywna piana używana do mycia wstępnego i zmiękczania brudu. Jej zaletą jest neutralne pH oraz brak szkodliwych substancji. Nie uszkadza zastosowanych powłok oraz wosków, szczególnie tych opartych na naturalnych składnikach co umożliwia regularne stosowanie. Wysokie właściwości zmiękczające zmniejszają ryzyko powstawania rys podczas mycia właściwego. Gęsta piana o przyjemnym zapachu utrzymuje się około 5-7 min.

Sposób użycia:

Zalecane rozcieńczenie od 1:8 do 1:14 w pianownicy pod myjkę wysokociśnieniową, 20ml na 1l wody w pianownicy ręcznej.

Stosować pianę na suchy lakier, nie zaleca się używania w pełnym słońcu.

Odczekaj minum 5 minut aby piana zmiękczyła brud, nie doprowadzaj do wyschnięcia piany na lakierze, spłukać wodą po ciśnieniem.

Pojemność: 500ml

 

obraz.png.e47d60115b613922ed0d232e9d2eec1f.png

Cytat

@Elite DetailerDetailing Foam Camelleo – to rewolucyjna, silnie skoncentrowana piana aktywna, która w trakcie mycia zmienia kolor. Zapewnia gęstą pianę o kremowej konsystencji. Dzięki neutralnemu pH jest w pełni bezpieczna dla wosków, powłok ochronnych oraz użytkownika. Wysoka zawartość surfaktantów sprawia, że rewelacyjnie zmiękcza i usuwa wszelkie zanieczyszczenia z mytej powierzchni.

Dodatkowo pracę uprzyjemnia zapach zielonego jabłka.

Sposób użycia:

Pianę aplikować na chłodny lakier

Nie aplikować w bezpośrednim słońcu

Rozcieńczenie 1:5 – 1:15

Spłukać dokładnie wodą

Pojemność: 1000 ml

Nie oceniałem pian pod względem domywania. Kolorowe piany to dla mnie odskocznia od "białej" codzienności, coś co można używać np. dla poprawy humoru w tym nudnym jak pi*** mieście 😉

Elite Detailer ma inną konsystencję i siedzi dłużej niż Deturner. Jak to wpływa na domywanie brudu ? Nie było mi dane to sprawdzić dziś.

Cały czas miałem dziwne wrażenie, że piany zniszczą mi kostkę. Samo spłukiwanie z podłoża zajęło mi więcej niż mycie auta. Rzeka zielonej wody płynęła strumieniami.

Deturner jak wlezie w szczelinę to pieni się jeszcze długo. Szybciej znika EliteDetailer.

Wolałbym używać je na myjniach niż na posesji. Dodatkowo 30 minut po myciu ciągle znajdowałem zielone plamy.

2020-04-04-13-20-44.jpg


2020-04-04-13-57-55.jpg


2020-04-04-14-40-45.jpg


2020-04-04-14-40-54.jpg


2020-04-04-14-41-04.jpg


2020-04-04-14-41-15.jpg


2020-04-04-14-41-32.jpg

Fajna opcja dla właścicieli Jeepa Wranglera - sprawdzanie przecieków dachu 😉 Generalnie JK cierpi mocno przez to 😉 Na forum Jeepa pierwszym pytaniem jest zazwyczaj: "Czy wam też cieknie przez dach jak pada deszcz?" Użytkownicy szyją customowe czapeczki 😉

obraz.png.6d4702522cd03f1a0edc05c87f9c7551.png

Podsuwałem im temat tych pian do znalezienia przecieków 😉

Obie piany traktuję jako ciekawostki i odskocznie od "nudnej" bieli pian 😉

Filmik:

Także moja subiektywna ocena - jestem po środku - not good - not bad 🙂

GIF by MOODMAN

#domeldetailinglaboratory #domeltestuje #domeltest #domelowapianownica #domelowapiana

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Moderator
W dniu 5.04.2020 o 05:53, Domel napisał:

Wróciłem do tej piany po roku.

Używałem tej piany 5 kwietnia. Wczoraj 1 Maj 🙂 Jeszcze kolorki wyłażą z klapy bagażnika 😄

2020-05-01-16-24-29.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.